bugün

zamanında günlerce sabahlayarak, binbir zorluklar, maddi imkansızlıklarla ilkini gerçekleştirdiğimiz "uludağ üniversitesi kısa film festivali" nin artık gelenekselleştiği, düzenli olarak sinema klasiklerini ücretsiz olarak gösterdiğimiz, dergi projemizin rektörlük sağolsun yalan olduğu, kısa filmler de çeken, amfi tiyatroya devasa bir perde gerip filmler oynattığımız şu anki durumundan pek haberdar olmadığım uludağ üniversitesi'nin en aktif, en çok çalışan topluluğu idi.
uludağ üniversitesinin en çok çalışan topluluklarından biri,hala. bu sene mayıs ayında düzenlenen ve 3 gün süren kısa film festivalinin dışında,kırmızı odadan yer kapabildiği sürece film gösterimi yapmaya çalışan,seçtiği filmleri belgesel,animasyon,klasik,vs. gibi her türden seçmeye özen gösteren,her hafta bülten çıkaran,verdiği kısa eğitimden sonra kısa film proje grupları oluşturulan ve kısa film çekilen topluluk. (bkz: ybsg) (bkz: gereksiz bir film) (bkz: takip)
2007-2008 sezonuna bomba gıbı gırecek, o sene ıcersınde en cok etkınlık yapacak olan topluluk*
ben onu bunu bilmem, şu medikoda doğru düzgün iş yapan tek toplulukmuş sinema topluluğu; bu hafta bunu öğrendim! evet etinliklerinde hep bir aksaklık çıkıyor belki ama uğraşıyorlar. son günlerde medikoda dönen türlü dolaplara tepki veren, ufak çıkarlar için öğrenci arkadaşlarını satmayan bir topluluk. mediko agalarına cepheden karşı çıkan tek topluluk. ama noluyor? kötü ilan ediliyor. devam edin, çok iyi gidiyorsunuz.
gençliğimi verdiğim, çalıştığım, didindiğim, film çekimleri için gecelerce uyumadığım, dergilerine yazılar yazdığım, standında akşamı edip derslerimi aksattığım, sayesiden okulumu uzattığım ama hiç pişman olmadığım, çok sağlam arkadaşlıklar kurduğum, özlediğim, okulum bitmişte olsa etkinliklerini halen gözlediğim,çok şey öğrendiğim canım topluluğum.
facebook daki gruplarinda deneme cekimleri ile sezona giris yapan topluluk.iyi niyetli, azimli yeni yonetim kurulu yoluna devam ediyor.

(bkz: bir fotograf ceker misin)
rektörlüğün bütün engellemelerine rağmen birşeyler yapmaya çalışan bir topluluk gibi görünüyor.
dergi mergi o işlere gelmez rektörlük.*