bugün

sabah işi 9 da başlasada o okula 10 da gelir.öğle tatili 12 de olsada o 11 de kendine öğle tatili verir,akşam iş bitişi 5 te olsa da o 4 te çıkar.
(bkz: fotokopimiz kartlı sisteme geçmiştir)
Yeryüzünde,kendisine "abi fotokopi..." denildiğinde "bana fotokopi deme de ne dersen de" diyen tek fotokopici.
Diyebileceği diğer abuk sözler;
---"O fotokopiden kalmadı...Beş dakika önce almış olabilirsin ama şimdi yok"
---"Bankaya para yatırmam lazım bugün son.Sen öğleden sonra gel"
---Zuladan çıkardığı ve kendi yazmış olduğu çalışma saatleri kağıdını çıkararak,"bak burda ne yazıyo,gördün mü"
tam mesai saatinde fotokopinin önü kalabalıktır. ancak malum fotokobici yoktur. 5-10 dakka sonra uzaklardan gözükür.

-ya nerdesin kaç dakkadır seni bekliyoz.
+yaw sorma kamyonla makina gelmiş de onu indirdik.
(bkz: x-man)
defterden fotokopi çekmemek için kendini şartlamış BU yüzden öğrencilerle dakikalarca tartışmaktan çekinmeyen Ve öğrenciyle tartışma yerine 30 sanyede o iki sayfayı çekebileceğini aklı almayan bi insan.....
cama "sıra bekleyenindir"uyarısını asan enteresan kisilik.
mühendislik fakültesi öğrencilerini katil edebilecek kapasitede bir adamdır. sanırım bu mevkiye alınacak insanlar için "karşısındakine cinnet geçirme yeteneği" arıyorlar.

-kalite kontrol 1 notları bırakıldı mı?
-evet...
-1 tane alayım...
-o notlar 20 sayfadan fazla,çekemem!
-nasıl yahu? hoca bıraktı onu!
-ben bilmem dekanlığın talimatı var...
-ulan hay deka...
-hadi sırada bekleyenler var...

ayrıca...

-abi şu defterin şu 5 sayfasını çeker misin?
-defter fotokopisi çekmiyorum...
-o zaman şu kitabın son 30 sayfasını çekebilecek misin?
-kitap fotokopisi çekmek de yasak...
-ne çekiyorsun ulan sen...!!
-hadi sırada bekleyenler var...

böyle sürer bu...
sınavdan bir gün önce defterden 2 sayfa çektirilecektir.

- abi su iki sayfa çekilecek
- defter çekmiyorum dekanlıktan kesin emir var
- abi işim var çek hadi bi sürü sıra var bizi bekliyorlar
- ıh hı dekanlıktan öyle söylendi defter çekilmiyor
- kitap çekiyor musunuz
- o da yasak
- kafandan yasak uydurup sonra kendinde inanıyorsun
- sadece not çekiyorum
- abi 2 sayfa yorma beni
- olmaz* *
- demek öyle der defterin sayfalarını bir sinirle yırtar adamın önüne atarsınız çek ulen o zaman şimdi
- ıhh peki *

başka bir gün fotokopi çektirmeye gidersiniz kartlı sisteme geçilmiştir.
- abi sunlar çekilecek
- kartlı sisteme geçtik kart alman lazım
- tmm alayım bi tane kart ver o zaman
- veremem kart bitti
- çek o zaman parasını vereyim
- çekemem kartla çekiliyor
- e kart yok diyorsun
- evet yok
- başlayacam kartınıza da.. fotokopinize de.. okulunuza da.. size de..

başka bir gün gidersiniz
- fotokopi arızalıdır yazısı asılmış adam kaybolmuştur

başka bir gün fotokopi çekilecektir. fotokopinin başında 2 kişi vardır sırada. arkadaşınızla aaa az kişi var hadi çektirelim der sıraya girersiniz. 3. sıradasınızdır ama size bir türlü sıra gelmemektedir. sıraya sürekli yanlardan kaynayanlar fotokopi çektirir giderler siz de medeni bir şekilde sıra beklemektesinizdir. ama bir süre sonra sabrınızın zorlandığını farkedersiniz arkadaşınıza dönersiniz.
- 'x bak biz yanlış yerden sıraya girmişiz yandan giriliyormuş bak bu sıraya. baksana nasıl yandan genişliyor.' diye bağıra bağıra söylersiniz. Medeni ülkemin üniversite görmüş saygıdeğer insanları döner bir bakarlar ve birden yandaki sıra boşalır olması gerektiği gibi herkes sıranın sonuna geçer. sıra tam size gelir ve kart biter.

ben anlayamıyorum bu fotokopide fotokopi çektirenler ne yapıyor. sanırım ben beceremiyorum