bugün

(bkz: sözlüğe uzun süreden beri girmiyorum ekolü)
(bkz: yedinci nesil sözlük gurusu)

edit: al sana yazılısı. sürekli çöküyor durduramıyoruz efenim! dipsiz kuyu gibi 9 milyonuncu entryi bekliyoruz. ha sözlüğün çöktüğünü söylerken üstteki entryi refere alıp entry girmenin formata aykırı olduğunu da öğrenin bi ara. ve son olarak yorum değil, entry. yorumlar haber sitelerinde yazılıyor. hadi hürriyeti milliyeti filan çökertin.

edit 2: başlık başıma başlık başıma. başlığı başıma bırakan yedinci nesil sözlük gurusu nerdedir ki?
(bkz: achtung)

yedinci nesil'in sözlüğe uzun süredir girmeme ironisi. daha yeni gelmemiş miydiniz siz.
ha bide kendin ekmediğin tarladan ne bekliyorsun.
(bkz: yönetim kadrosunu göreve davet ediyoruz)

sözlükte ne format kaldı ne kural... girdiğim entryleri sebep göstermeden silmek yerine bunlarla uğraşmaları daha hayırlı olacaktır.
(bkz: telaşa gerek yok zall ilgileniyor)
yedinci nesil yazarı olarak şahit olduğum durumdur.
başkasının özgürlüklerinin başladığı yerde benim özgürlüğüm bitiyorsa bu bir çöküştür.
119 entry giren yazarın söylemidir. değişim kişinin kendisinde başlar, yazarlar eleştirmek yerine entry sayılarını yükseltirlerse sözlüğün gelişimine bir nebze olsa katkıları olur.
yedi aydır bu sözlükte yazan yedinci nesil bir yazar olarak iyiden iyiye katıldığım durumdur. ilk geldiğimde en azından biraz daha fazla otokontrol mekanizması vardı. bu kadar bakınız verilmemesine rağmen 'bakınız yazarları dışarı!' diye sürekli bağıran eski nesilleri görüyordum. ilginç, güzel, dolu dolu başlıklara daha çok rastlıyordum. imreniyordum.' ne güzel yazmış ya! ben de yazacağım işte!' diyordum. 'gittiler' diyorlar. keşke kalsalardı...
yeni türeyen troll benzeri yazarlar var. neden benzeri diyorum? çünkü troll bile olmayı beceremiyorlar.
sol frame saçma sapan cinsel başlıklarla dolu. monitör, adaptörle ilgili fantezi kuran yazarlar(!) mevcut. bunlara gülüp, eğlenen aklıevveller var mıdır acaba?
gündeme , ekonomiye dair can alıcı başlıklar daha fazlaydı. yok artık. bilgi içerikli entry ve başlıklar eskiden görülüyordu yine biraz. şimdi yok gibi bir şey.
buna çöküş demeyeyim de bir gerileme var. * yeni sistem, yeni yönetim modeli diyorlar. düzelteceklermiş. umutlu olmak lazım. ama kolaylıklar dilerim. işleri bayağı zor gibi görünüyor.
ihl sözlükteki ak partililerin buraya taşınıp sözlüğün içini boşaltmalarına sebep durum.
ah ah önceden kasardım kendimi. "beğenilecek birşeyler yazayım" diye. buna insanlar ego tatmini diyebiliyorlar. "kendi düşüncelerini değil de beğenilecek düşünceleri yazıyorsun" vs vs diye. hayır, kendi düşüncelerim arasında, tartışma çıkarmayacak, eğlenmek için girdiğim yerde o işin 2 dakika hakkını verebilecek şeyler.

sonra noldu? "en iyi entrym/başlığım bu bence" diye yazdığım, sadece 2-3 paragraflık bi başlık bile 10 saniyede hoop sol framede yok. neler var peki?

-camiye gidip imama tekme atmak (22)
-soğuk kızın vajinasına kızgın yağ dökmek (36)
-fransızların götünün bile yenecek olması (19)
-ocakbaşında dürüm yiyen fakir ezik insan (28)

sadece örnekleme bunlar ama bak, benim bile aklıma gelebiliyor bu başlıklar. insanın da biraz karakterinde galiba.

yada yada şu sıralar çok türedi, 50 entrysinin 20'si nickaltı olan, ortam kurmaya gelmiş olanlar. bana yapılan "kendi düşüncelerini söylemiyorsun beğenilme kaygısıyla" cümlesi, 50-100 entry ile onlarca kişiyi tanıyabilenlere denmez. 3 yıldır şu sözlükte 1 kişiyle bile tanışmamama rağmen "beğenilme kaygısı" derler. hmm bak ilginç.

yalnız bu olayı bile inci sözlüke ihale ettiler. inci sözlükte binlerce ekşi'den de yazar var, oraya neden bi sik olmuyor diye sorarlar adama.
katıldığım durumdur.
henüz bir ayı dolmamış bir yazarım ben. bunları bağırdığım için yazarlığımın 3. gününde çaylaklığa düşürüldüm. çok yakındım çok söylendim küfür ettim.
ama daha sövmem sözlük buymuş der geçerim. ne yapalım ki trolle yasak yok, taşkıncıya provokatöre yasak yok, azgıncık ergenlere ve öyle kalmışlara keza öyle.
ben de bir yeni yönetim modeli duydum, etkilerini görmüş değilim henüz ama beklemekte fayda var diyorum. inşallah daha iyi olur.
güncel Önemli Başlıklar