bugün

lisedeyken tanışmıştım. Nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum.
Hiç hatırlamıyorum desem?
Şampiyonlar ligi marşını aratıyordum burayı buldum 10 sene evvel.
Çeşmenin başında su dolduruyordu.
Ekşi sözlük de başlığı açılmıştı. Orda gördüm ilk. Uludag sözlüğe yazar oldum hemen. O sıralar çok sıkıntılı bir dönemimdi. Eşki de Çok ağır şeyler yaşamıştım. Bu beni çok yıprattı. O zaman yapılması gereken oydu diye düşünüyorum.
lise 1'de ekşi sözlük takip ediyordum, 2010.
Yazar olmama 5 6 ay varken de buraya üye olmuştum.

2014-2015 falan.
Mekanda otururken göz göze geldik birkaç kere. Sonra çıkarken denk geldik, telefonunu düşürdü.

Daha sonra yerden telefonu alıp, telefonun güzelmiş numarası ne dedim ve tanıştık.
Nedir net diye bir sözlük vardı.

yıl 2006.

Neyse ordan bir arkadaşım atılınca ben de atılmış sayıldım, geldik buraya.
Nickimi de kendisi ile bulmuştuk. Çok oldu, izini kaybettim. Umarım iyidir, afiyettedir.
Reklamı vardı ekranda tıkladım ve buradayım hâlâ.
4 5 yıl oldu galiba.
Can sıkıntısı. Başka ne olabilirdi ki? Buradan ayrılma sebebim de aynı şeydi, sıkılmıştım ve fazla vakit harcıyordum.

Ve yine 3 ay sonra buraya dönmemi sağlayan da bu. Sıkıldım.

insanın tek eğlencesi telefon olunca dolanıp dolanıp yine aynı yere geliyorsun illa.
inci sözlükten silindim. Yazar alımı da kapalı olduğu için bende buraya yazar olmaya karar verdim.
Allah belasını versin bu tanışmanın. Ekşiden sonra bi de buraya bakayım deyip geldim. Keşke yaşanmasaydı. Sözlüteki yazar olan nadir insanlardan biri olmak çok zor.
Ekşiyi beklerken oyalanayım dedim. Kaydoldum ertesi gün mail gelmiş.

En çok 1 yıl oyalanmaca, ortama bakmaca, belki kalmaca. (bkz: bakiciğiz)
Sene 2011, Armonik sözlük'te takılırken reklam yapıp saldırmak için 5-6 arkadaş hesap aldık.
Tam sözleştiğimiz saatte armonikkkkk sözlükkkkkkk diye sol frame'i sikertecekken benim elektrik gitti.
Bizim çocuklar saldırıyı yapıp uçuruldu, ben elektrik olmadığından saldıramadığım için benim hesap kaldı.

Birkaç ay sonra da can sıkıntısından girip entry yazmaya başladım. Zamanla da alıştım kaldım falan.
O gün elektrik gitmeseydi muhtemelen alkolik oldum diye birisi olmayacaktı.
keşke o gün elektriklerin kesilmeyeydi de diğer arkadaşların gibi görevi tamamlasaydın be kardeş. üzdün.
Uludağ üniversitesi taban puanları diye gugıllarken düştü önüme. Sonrası malum.
görsel
Uludağ Üniversitesinde okurken tanıştım. Yıllar sonra eski hesabımı kaybettikten sonra yeniden buradayım. O eski berbat ara yüzlerin olduğu yıllardan hatırlarım.Saygılar sevgiler efendim.
değerli bir arkadaşım kullanıyordu, öncesindede biliyordum ama girmezdim pek
onun entrylerini okumak için girerdim, sonra dedim bende mi yazsam.
10-12 sene önce Ekşi çok boka sarmıştı, ordan kaçıp buraya geldim.
Burası ordan da boka sardı. Burdan kaçıp yeni bir hesapla oraya döndüm.
iki bok arasında daha az kokanı seçmek.
Tanışmamı hatırlamıyorum ama seneler evvel incideki yetkilerimin alınıp siktirlenmem ile başladı buradaki yazma maceralarım.
Google da tanım ararken tanıştım sözlükle. O eski enfes entry ler beni çekti buraya. Hiçbirini tanımasam da Hepsinin ellerine sağlık. Uzun zaman Baya bi güzel gitmişti. Son iki yıldır laçkaya döndü. Tam ümidi kesmişken son bir haftada yeniden gözümde girdin sözlük. Umarım bu çeşitlilik kaliteyi de beraberinde getirir. Lakin disiplin olmadan zor. Çünkü ortam şikayetiyle veya başka nedenlerle buradan kopan o kadar çok güzel yazar var ki sayısı meçhul.
Yazmaya heves ettiğim dönemlerdi. yazarak ifade ettiklerimin gücü soylemlerimden fersah fersah önde biri olarak severdim kendime tuttuklarımı hic tanimadiklarima arz etmeyi.

Bu hevesle bir arkadastan duyarak kötüsözlük oluşumuna baya baya yazdım, gercek hayata yansiyan dostluklar da biriktirdim bu sirada. Pesi sira Uludağ, eksi vs derken Bir zaman sonra baktımki benim yazma hevesim zamanın degisimine baya ayak uyduruyor; sozluklere yazdıkca rahatlamak yerine daha fazla geriliyorum beklentiler eşiğinde... Sigara gibi bir alışkanlıktı bu ve kopamiyordum. Yetmiyormus gibi hevesle yazma istegim köreliyordu. Birine bir şey anlatırken yaşadığın rahatlama hissi bütünüyle gitmişti benden.

içsel savaşımı takipci kaygısız bir blog ile sürdürmeye karar verip, okunmayacaklar listelerimi oraya biriktirmeye karar verdim. Bir yandan da sigara gibi bir alışkanlık olan bu müptelası olduğumuz sözlüğe bol bol geyik muhabbetine geldim.

Buralari okuduğunu biliyorum (bunu hep yapmak istemisimdir.) Mustafa beni bu ise alistiran yavsak enistesin olum sen
Terkedilerek. Dürüst olun gençler.
sarhoştum hatırlamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar