bugün

bir cümle yazıp entry girdiğini sanan yazarlarla doludur. o entryi bkz olarak verse daha makbule geçicektir ama nerde o düşünce.
üye arkadaşların,anlaşıp çocuk yuvası ve huzur evlerine ziyaret ettiklerini duyunca üye olma isteğimin tavan yaptığı neticesinde de üye olduğum internet şeysi...
dün itibariyle başlayan bir "hüsnü gelse şenlendiremez", "kemal kükrer o osurur ben skerim" tarzı başlık açma modasına girilmiş, belası zükülen sözlük. bu başlıkların her birinde 60 tane entry olduğunu hepaplarsak 60!* tane aynı entry girilecektir ki sözlüğe bayağı bir şeyler katacaktır, zenginleştirecektir. ne de olsa tanımlanmadık bir kelime kalmayana kadardır.*
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=12496323
uludag sozluk moderasyonu/#3028255 şeklinde yönetilen sözlük.
Aslında şu an ne yazacağımı bilmiyorum.
Daha doğrusu aslında sizlere ne yazmam gerektiğini bilmiyorum.
Uludağ sözlük ilk açıldığında buraya üye olan kişilerden biriyim ben.
Çok fazla başlık açıp entry gir(e)mesem de, birçoğunuz gibi üretken olamasam da her gün mutlaka uğradığım ve yazılanları okuyup günün stresini attığım bir yer burası.
Bu platformda bulunmaktan, insanların "ya başka işin mi yok, burada vakit öldürüyorsun" lafazanlıklarına aldırmadan, hayatın debdebesinden kaçıp geldiğim yerlerden birisi Uludağ sözlük.
iyi ki varım dediğim.
Birçoğu Galatasaray'lı ve Beşiktaş'lı olan dostlarla amiyane tabirle geyik yapıp eğlendiğim bir yer burası.
Kimi zamanda -belki de benim size yaptığım gibi- yazılanları okuyup hüzünlendiğim bir yer.
Ama bulunmaktan mutluluk duyduğum bir yer.
Yazılanlara bazen üzülsem de, kızsam da...

Annemin vefatının ardından gerek nickaltıma girilen entryler gerekse de mesajlaşma fasilitesi sayesinde atılan mesajlar inanın beni sayısız kez ağlattı.
Benim için her biri bir hazine değerinde olan o yazıların ve mesajların hepsini neredeyse üçer defa okudum.
Sayenizde yalnızlığım, acım, üzüntüm azaldı. Bunu en içten duygularımla söylüyorum.
Birçoğunuzun ortak olarak dile getirdiği gibi sıkıntılarımın bir katre de olsa azalmasının sebebi, bunları sizlerle paylaşmam, sizin engin gönül kapılarınızı "kardeşinize" ardına kadar açmanız ve "kardeşinizin" bunu idrak etmesidir.
Her birinize ne kadar teşekkür etsem az.
Sağolun, varolun arkadaşlarım, dostlarım, ağabeylerim, ablalarım ve kardeşlerim.

inanın bunları yazmak çok zor ama annemin vefatının ardından ayakta kalabilme nedenlerimden birisi de sizin yazdıklarınız, kendi acılarınızdan örnekler vererek bana kudret vermeniz oldu.

Harala gürele içerisinde, yüzleri maskeli yüzlerce insanların laflarını dinlemek yerine sizinle konuşmayı ne kadar çok isterdim bir bilseniz. Anlatamam...

Hayatımın bu "lal" evresinde benim yanımda olan ve bunu gerçekten hissettiren, annemden ve benden dualarını eksik etmeyen, hiç tanımadığım ama aslında hepsini tanıdığım siz Uludağ Sözlük kullanıcılarına binlerce kez şükranlarımı sunarım.
Annenin ölmesi başlığına yazdığım yazıyı eksileyen arkadaşlar dahil Allah hepinizden razı olsun.

AYRICA BAŞTA July4th olmak üzere, validemin kaybına yakın alaka gösterip, acımı sizlerle paylaşma imkanını veren Uludağ Sözlük Moderasyonuna da binlerce kere teşekkür ederim.
Minnettarım.

Bunları bu durumda nasıl yazdım bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki, bu naçizane teşekkür sizin bana yazdıklarınızın yanında yavan kalır. Ama başta da söyledim. Ne yazık ki ben birçoğunuz gibi üretken bir yazar değilim. Üstelik de hayatımdaki güneş tutulmuşken.

Özel mesajlarınızın her birine teker teker cevap vereceğim.Bilmenizi isterim. Ama bir şablon oluşturup onu hepinize forwardlama densizliğini yapmayacağımdan, her birinize ayrı ayrı cevap vereceğimden ve takdir edersiniz ki şu an içinde bulunduğum durumdan mütevellit sizlere geri dönüşüm biraz geç olabilir. Bunun için de affınıza sığınırım.

Beni çok ama çok mutlu ettiniz.
Gözyaşlarımı ve kederimi tebessümle şerbetlediniz.
Allah hepinizden razı olsun.

Kardeşiniz Free Your Mind
doğaüstü bir site.
(#3033055)

notumuzu da verelim de anlamayanlar/anlayamayacak olanlar sorun cekmesin: benim icin bir şeyin doğaüstü olması onun herhangi bir şekilde iyi veya kötü oldugu anlamına gelmemektedir. bu entaride kullanılan doğaüstü kelimesi de bu kıstaslar çerçevesinde yazılmıştır.falan filan.

ikinci notu da verelim de yanlış anlaşılmayalım gene, bu doğaüstü kelimesini bu entaride bu acıkladıgım şekilde algılayamayacagınızı düşünmem tabiki de sizi kücük görmek falan değildir. ben öyle düşünmüyorum lütfen.

entry'im silinmiş. formata aykırıymış, özel bilgi iceriyormuş, özel bilgi iceren entry girmek caylaklık sebebiymiş.

bir sorum var, bu özel bilgi iceren entry'ler tüm sözlügü ilgilendiriyorsa napıcaz?

yapmayınız etmeyiniz. diyorum ama sesim ulaşıyor mu acaba.

ha merak edenlere de söyleyim, bir caylaklık mevzusu yaşandı. caylak olma sebebi olan entari başka biri tarafından girildi o kişi caylak olmadı. olay budur en kısaca.
biraz önce yanından kaplumbağa geçmiş sözlüktür.
hayır yani her gece her gece olmazki, saatler 00.00 olunca sözlükte böyle bir sıkıntı, bir yavaşlama, bir 'olum arkadan ittirmesenize lan' tavırları. efendim bir an önce bu hız problemine çağre bulunması gereklidir yoksa uludağ sözlük yazarları olarak sözlüğe giremediğimizden kendimizi intihar edeceğizdir.
(bkz: #3037079)
şurada gördüğümüz yazarların birçoğu hakkında tanımadan atıp tutulan genelleme yapılan sözlük.
şurada gördüğünüz yazarların birçoğunun kız, bir kısmının da erkek olduğu sözlük.
bir nevi isminin aksine sıcak olan sözlük.
genel halk kitlesine göre mantıksız ve saçma tezleriniz sizin için değerlidir. ne kadar güzel bir tevafuktur ki uludağ sözlükte ki yazarlar sizi anlarlar. kötü oy veya eksi oy vermeleri anlamalarını gösterir. bu güzel birşeydir.
şurada gördüğüm yazarların tamamını tanımadan yorum yapamıyorum. kimse kusuruma bakmasın. 1000 yazarın 100 ünü tanıyıp genellemek, bilimsel olmuyor da...
$ukela butonuna bastığınızda dönüp dolaşıp sürekli aynı entryleri önümüze getiren sözlük.

ya kardeşim bu kadar bu sözlüğüm okunası entryleri? tamam tip itibarı ile profilden papazı andırabilirim ama bıktım lan pilavdan. okumak istiyorum sözlüğü.
bir başlığın altına konuyla alakalı bir bakınız verdiğinizde (mesela saçma sapan bir sazan avı başlığına tepki için (bkz: sözlükte ilgi çekme yöntemleri) yazdığınızda ) bunu silen bir yönetime sahip sözlük.

sanırım yöneticileri, sildikleri entry'nin altına "bundan sonra böyle entryler çaylaklık sebebi olacak" şeklinde tehditvari cümleler yazmak yerine "online sözlüklerde formata uygun tepki nasıl gösterilir?" sorusuna daha iyi bir cevap vermeliler..

yoksa 2003-4'den beri sözlüklerle haşır neşir bir yazar olarak "Format" nedir, "nasıl olursa daha efektif çalışır" gibi sorulara doğru olduğunu düşündüğüm cevaplarım var benim de..

sanmıyorum ki (yerli yersiz her türlü küfür kullanımını silmek dahil) saçma sapan ve ultra gereksiz kurallar koymak yukarıdaki sorulara bir cevap olsun..

ne oldu canlar? netsözlük gibi mi olacağız yoksa?
müptelası olunan sayfa.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, milletin arkasından atıp tuttuğu yer.
aklını, fikrini paylaştığın, özleten ve bağımlılık yapan, modern güncedir. salt kendi hikayeni değil, etkilendiğin tüm hikayeleri hoşgörüsüne sığınarak yazabilirsin. üstelik sana, seni anlayacak dostlar, arkadaşlar sunar. sozluk böyle bir şey işte...
zamanında arkadaşımın aşkıydı. şimdi ben asılıyorum.
çoğunluğu, yobaz ve akp yanlısı olan sözlüktür.
edit: deşifre olanlar, bir eksi daha rica edeyim.
hiçbirşeyin yanlısı olmadan konuşuyorum;

sürekli olarak yazarların birbirlerini akp'li, akp'siz diye fişledikleri yerdir *. kaldı ki bu sitede tkp'lisi de vardır, ldp'lisi de, cart curt partilisi de. herkes aynı fikir ve görüş sahibi olsa, tartışacak ne kalırdı? tartışmak dediğim fişleyenler gibi değil, münazara şeklinde olanından. bırakın insanlara ikinci bir isim bulmayı arkadaşım.
entellektüel seviyesi düşük bir sözlük olmakla birlikte az sayıda aklı başında yazara ev sahipliği yapan, alternatif ve muhalif düşüncenin sürekli tacize uğratıldığı sözlük.
çok ilginç yazarları barındırıyor ama yine de vazgeçilemiyor.

evet, bolca yobaz olmasına rağmen muhalif düşünceye sahip de bir çok yazar barındırıyor.. futbol kavgaları biraz can sıksa da arada çıkan bilinçli yazarlar sayesinde ondan da zevk alınıyor.

yazdığınız iyi ya da kötü bir entry için onlarca mesaj alabiliyorsunuz. hatanız anına hatırlatılıyor.. 3-5 kötü niyetli armut için eleştirmek haksızlık olur.. sevin onları da lan, bir ara insan olmalarını umun..
çoğunluğu yobaz ve akpci olmayan sözlüktür.zira akp yandaşları o kadar çok taşa tutuluyorki bu da akpci olmayanların sayısının ne kadar çok olduğunu gösteriyor.misyonunun farkında olanlar zaten akpci değil. *