bugün

giriş yaparken son bir kaç gündür kahverengi olan sözlük.
son zamanlarda sinir bozucu bir şekilde sizli bizli formatta başlıkların gözüme çarpmaya başladığı sözlük. yasak, ya da değil, bilmiyorum. ama bir sözlüğe hiç yakışmıyor ondan eminim. sözlüğün amacını, tekniğini ve üslübunu yansıtmıyor. irdelenmeli.
nefret ortamı. herkes birbirine üstünlük taslama peşinde amk. hadi bilgi işini geçtim yarıştırlsın da, ulan şaka yaptığın adam bile hemen ss subayları gibi karşılık veriyor.
kuruluş amacının dışına çıkmış oluşum. kötü yönetim ve kullanıcıların hatalarıyla üretmeyen-okumayan-oylamayan bişey.
kapatılması gündemde olmayan sözlük.
an itibariyle üye girişi yapana kadar gayet iyi olan ancak üye girişi yaptıktan sonra yavaşlayan site. neden oluyor bu ha neden? çerez merez hiçbir şey bırakmadım.
ekşiye yazar olarak kabul edildiğimi öğrendikten sonra da bırakmadığım sözlük. ilk göz ağrım.
yazar olmadan önce tek takip ettiğim sözlüktü ve sonrada yazar oldum. diğer sözlüklerde yazmak istedimsede yapamadım.
gereksiz yazar alımı yapan sözlük. çok fazla yazar var, çok fazla başlık açılıyor ve başlık açmaların çoğu başlık sıçma tadında. bu da iyi yazmaya çalışan yazarların kıymetini azaltıyor eski nesilleri sözlükten uzaklaştırıyor, ne güzel eski yazarlar varmış da yazıyorlarmış diyoruz şükela butonuna basıp gördüğümüzde. üzücü bi durum kıymetini bilmedikleri yazarlar adına. çok gereksiz entry dolaşıyor ayrıca.
şu anki sol frame başlıklarından bazıları:

- sözlükçülerin kitap önerileri
- gençliğin imanını kaybetmesi
- insanı seks yapması için yaratıp seksi yasaklamak
- sözlük yazarlarının dinlediği müzikler
- öğrencisi kürt diye dersten geçirmeyen hoca
- bir galatasaraylı olarak q7 sevgisi
- sözlük yazarlarının keşke yapsaydım dedikleri
- sözlük yazarlarının sevdiği dizeler
- sikicem işini gücünü
- uludağ sözlük yazarlarının çoğunun zavallı olması
- dine inanmayıp sabah akşam dinle alay etmek
- cennette grup seksin serbest olması

bu çoğu naif başlıklardan anlıyoruz ki sözlükte zerre kadar derinlik kalmamış. şu an ergen sözlüğü, bir beş yıl içinde de kreşe dönüşür diye tahmin ediyorum.
'' orada herkes konuşuyor. kimse anlamak bilmiyor. her şey suya düşüyor fakat derin pınarlara dalan yok.
orada her şey konuşuyor ve konuşmanın sonu gelmiyor.
her şey gıdaklıyor ve, fakat yuvada sakin oturup civciv çıkartmak isteyen yok.
daha dün; zaman için ve dişleri için sert gelen şeyler, gagalanmış bir halde bugünkülerin çenelerinden sarkıyor.
orada her şey konuşuyor ve her sır ortaya çıkıyor. bir zamanlar sır diye tutulan derin ruhların gizemi sayılan şeyler, şimdi herkesin ağzında.
ey insan varlığı, ey garip yaratık, karanlık sokakların gürültüsü arkamda kaldı. beni korkutan en büyük tehlike arkamda kaldı. ''

zerdüşt böyle buyurdu.
moderasyonun en azimli çalıştığı sözlük.
ayrıca gammaz butonunun ne kadar önemli olduğunu başka sözlüklere girince anlayabiliyor insan.
eksiklikleri yok mu çok.
teknik bakımından biraz daha geliştirilebilir.
açılan başlıklar bazen aşırı baygınlık verse de sol frame'nin hızlı akışı bunun da önüne geçiyor.
sonuç olarak ulu bir sözlük her daim.
şu forum tarzı entryleri biraz serbest olsa süper olacak.
sol frame' i ilan panosunu aratmayan sözlük . Açılan başlıkların yarısı ilan gibi uzun cümleler .
ne olursa olsun, kendi ekolünü kabul ettirmiş olan sözlük. bir ağırlığı var ve en önemliside kendi mizah anlayışı olan ve bu yönüyle bile büyük sözlüklerden ikincisi olan sözlük. tek şansızlığı çok ergen yazara sahip olması. ama bir yandanda çok çeşitli ve her an değişen muhabbetin her an başka yönlere savrulduğu oluşum. tam türkiye yi yansıtıyor.
anket fikri konusunda en iyi sözlük.

(bkz: üç yıldızlı bir otelde yapılabilecekler)

2 değil 4 değil 5 de değil, özellikle 3 amk.
sindirilmiş, korkutulmuş sözlük. bu yüzden bir ekşi sözlük değil, olamayacak da. din eleştirisi yaptığım başlık silindi, ortada hakaret mi vardı? hayır. sadece din ile kandıranlara ve dinin afyonlaştırılmasına eleştiri vardı. siz bırakın bizi yasal yönden zor durumda kalalım, korkuyorsunuz madem din eleştirisi yasaktır diye kural koyun.

edit: (bkz: sapık yahudi inançları) dinlere saygılıyız ya, bu başlık o yüzden burada ve başlık içerisinde olmayan tevrat ayet veya her neyse uydurulup paylaşılıyor. nasılsa yahudinin biri dava açmayacak, yahudi de değiliz atış serbest?
kimi zaman somut güzellikleri bizlerle paylaşan sözlüktür.

bugün film izledim sayesinde mesela. hayat işte. vapular filan. *
bir gün herkes gidecek boş kalacak olan sözlük.
öyle böyle değil bildiğin yavşak kaynayan sözlüktür . tabii her mecrada , toplulukta karşımıza çıkabilecek yavşakları burda görmek beni elbette şaşırtmadı ama insan yine de sinirlenmekten alıkoyamıyorum kendini. dedikodunun, riyakarlığın bini bir kara. bu iğrençlikleri yapanlarınsa hala dürüstmüşçesine ortalıkta dolanıp, dürüstlükten, saygıdan, seviyeden söz etmelerine anlam veremediğimi söylemeden edemiyorum. aslında hepsinin mahlasını burada ifşa etmek de istemiyor değilim.

yakın zamanda saipsiz'in gerçekleştirdiği milli susucu hadisesinde birtakım insanların göt olduklarını görmek , biraz olsun rahatlatmıştı beni ama hala utanmadan , arlanmadan, " efendim sözlüğün seviyesini düşürüyörlar." , " bilmem ne yazar, şu yavşaklığı yapıyör." , "sözlükte millet şöyle böyle." diye dolanmıyorlar mı, sinire kesiyorum şuraya her girdiğimde.

böyle çatapat gibi sürttürücen bu cücük beyinlilerin kafalarını duvarlara olacağı o.

göt oğlanları.
bilgi içeren entry'leri okumayan yazarlara sahip sözlüktür. 10 entry girip, 1-2 saat içinde yazar alımının yapılması nedeniyle sol frame'yi saçma sapan başlıklarla dolduran yazarları vardır. onlarca araştırılıp, kaynak gösterilen bilimsel bilgi veren entry'lerin hiç edilmesi ve bilim namına zerre bilgisi olmayan insanlar tarafından olumsuz değerlendirilmesi ise gerçekten trajikomiktir. reklamın iyisi kötüsü olmaz zihniyeti güdüldüğü sürece de, başarısız ve bkz.'dan ibaret başlıklar içeren bir sözlük olarak kalacaktır. bilgi ve emeğe saygılı bir ortam yaratılmasını umut ediyorum.
dövülesi dizi karakterleri başlığındaki güncel entrylere bakılarak yazar kitlesinin kalitesi hakkında pekala yorum yapılabilecek sözlük..

"

çocuklar duymasın- meltem ve saz arkadaşları.
(kuyrugunuarayandertlikurbaga, 23.11.2011 19:09)
* :o :( /msj ? !?
arka sıradakiler - ibo
kuzey güney - kuzey ve güneyin annesi
(obilgic1, 23.11.2011 19:13)

akasya duragindaki tüm dizi karakterleri.
(daga kusen tavsan, 23.11.2011 19:18)

Sihirli annem tüm karekterler.
(BasSavci, 23.11.2011 19:20)

ismi feriha'daki zengin çocuğu olan erkek.
(yolu kesen adam, 23.11.2011 19:21)

yaprak dökümü dizisindeki hayriye. merdane ile vuracan varisli bacaklarına.
(Soprano92, 23.11.2011 19:29)

ömer baba
(atalay, 23.11.2011 19:45)

(bkz: vampir irfan)
(usualsuspects, 23.11.2011 19:47)"
tekrardan çaylaklık dönemlerime gönderen mod ekibine sahip sözlüktür.
tanım: 200 km ile ağzına sıçılan sözlüktür.
birbirini takip eden başlıklara müdahale edilmediği için şuan felç geçiren sözlüktür.
güncel Önemli Başlıklar