bugün

açtıkları başlıklarla ve yaptıkları yorumlarla kaliteyi yerlerde süründüren yazarlardır.
(bkz: prettygirl17) (bkz: ray ban yerine 5 ytl lik gozluk takan bilincsizler)
ray ban gözlük takmayanların sağlığını ihmal ettiğini düşünecek zihniyette olan yazardır.
(bkz: prettygirl17)
sözlüğün aptal üyeleriyle* * ilgilenerek ve onlarla ilgili başlık açarak bizimde katıldığımız yazar grubu.
ps:aptallığı sağlıksal bir sorun olarak ele alalım,bu bi hakaret değil,gerçeklerin dışa vuruşudur.
suç yazarda değil, onu adam gibi denetlemeden buraya alan yetkilidedir. aslında bu kalitesiz yazarlar kendilerince gayet normaldir. asıl kalitesiz kişi yetkilidir.
aslında başlık "sözlüğün kalitesinin düşmesi için elinden geleni yapan yazar" olacaktı, sığmadı n'apalım.

bu konuya dair birçok başlık buldum aradığımda ama hepsi nesil üzerinden açılmış. bilmemkaçıncı neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi vs. gibi. ben genel olarak konuşacağım, nesil üzerinden yazar yargılamak gibi aptal bir düşüncem olamaz zaten. her nesilden yapan var nasıl olsa.

öncelikle şunu belirtmeliyim; burası kimsenin kendine imza seçmek için karaladığı defterinin arka sayfası değil!

başlık

başlık açmaya karar verdin diyelim. yeğenim ilk önce ara bakalım aynısı var mı diye. çöplüğe döndürme etrafı. bulamadıysan, gelen nazik tepkileri biraz anlayışla karşıla. suçlu sensin çünkü. ama yok, gururuna yediremezsin yanlış yapmayı değil mi?

ben bir başlık açmadan önce iyice kontrol ediyorum, bakalım yanlışlıkla harflerin öncelik sırasını bozmuş muyum vs. diye. yine de dalgınlığıma gelip yanlış, hatalı falan açtıysam, gelecek tepkileri son derece anlayışla karşılayıp hemen düzeltiyorum. ya sen? hızlıca yazıp geçiyorsun. sonra yanlış yazdığının farkına varıp sen de üzülüyorsun ama gerisi daha vahim. hatta bu yanlışını başlığı düzelterek gidermek yerine entry'ni silerek kaçıyorsun. sonra bakıyoruz ikinci entry editlenmiş;

"başlık başa kalmış."

espri

onu bunu geçtim, yaptığınız espriler tam anlamıyla berbat. biraz kaliteli espriler yapın allah aşkına. sizden başkasının gülmediğini bilin. afedersiniz okuyanlar g.tüyle bile gülmüyorlar lan size. böylesine ucuz espriler hiç hoş değil.

entry

yazdığınız entryler biraz okumaya değer olsun. her konuyu dalga dümene almayın gözünüzü seveyim. her şeyin yeri ayrı. ama en önemlisi bilgili olduğunuz konuda yazmanız sizin adınıza daha yararlı olacaktır. kendinizi, iyi olduğunuz konularda öne çıkarın. hem sözlük ahalisi bilginizden yararlanmış olacak bu sayede. bazı yaşanmışlıklarınız vardır. bunu sözlükle paylaşmak elbette hakkınız. ama tuvalete sıçtığınız bokun hikayesini kimse okumak istemez. hadi "dayanamıyorum, kesin yazmalıyım bunu da." diyorsanız, sürükleyici bir üslubla, yaratıcılığınızı konuşturarak yazın.

yücelteceğiniz şahsı başkalarına hakaret ederek üstün göstermeye çalışmayın, bu sadece çıkarcılıktır o kadar. doğru olanı, gerçekleştirdiği örnek davranışlarından, yaptığı iyi işlerden bahsederek savunmaktır.

emek

bunca yazar sözlüğe boşuna yazmıyor. okunmasını istiyor haliyle. mesela bu entry, birçok yazar gördüğü gibi arkasına bakmadan kaçtı. kısa ya da uzun yazmış farketmez, okunduğunu bilmesi bile onun moralini yeterince yerine getirir. bunu oylayarak belli etmeliyiz. yeri geldiğinde özel mesaj aracılığı ile konu hakkında görüşlerimizi bildirmemiz bile yerinde bir davranıştır. onun için ne diyoruz;

okuduğun tüm entryleri oyla kampanyası

genel

hiçbir şey yapamıyorsanız, gidin itirafta bulunun, o anket senin bu anket benim dolaşın durun. günün tek şarkılık özeti başlığına parça ekleyin vs. ortalık temiz kalsın.
oylamaya teşvik şart ahretim. aynı anda üç bin empati yapabilecek insan tanımıyorum.
en başta tanımları oylamayan yazardır. tanımlar oylanmayacaksa insanlar neden burada bir şeyler yazıyor ki?
forum, chat tarzı entry yazmamak da gereklidir.
çok ayıp eden yazardır.

herkesin zevkine kimse karışamaz esasında. bunu anlayamamıştır bu tip yazarlar. o bakımdan birilerinin canının sıkılmasına sebebiyet vermesinden mütevellit kınama cezasına çarptırılmalıdır.

(bkz: ağlama melis)
başlığa bakıp entryi okumadan yazara cevap veren yazarlar. tamam sözlük formatına da aykırı ama zaten format yalama olmuş.. hiç olmazsa entryi oku ona göre cevapla... örneklemek gerekirse ;

(bkz: hazır kaldırmışken hepinize koyayım mı)
trollerdir. onun dışında kaliteyi bariz bir şekilde düşüren yazar yoktur.*
hepsi birbirinden abaza insanlardır. karı kız muhabbetinden başka bir şey bilmeyen adamlardır. değil 3 kuruş değerleri yoktur bu adamların.
(bkz: onların ben amına koyim)
(bkz: boşaltımını yazarak yapan canlılar)
(bkz: mezarların içine ölülerin olduğunu sanan cahiller)
(bkz: kutupların gerçekten varolduğunu sanan cahiller)
(bkz: espri yapamayan adam)

örnekler çoğaltılabilir.
(bkz: hbbia) ve iğrenç başlıkları. güldürmüyor efendim.
kürte,kendiyle aynı inançta olmayanlara laf eden, edebi ve felsefi bunu da siktir et genel kültür yoksunu yazarlar.

Kitap okuyun evladım, belgesel izleyin. ama mümkünse hayvan belgeseli felan olmasın ne lazım maymunlar çiftleşirken felan mastırbeyşın yapmaya kalkarsınız.
beslemezsek büyümeyecek olan yazarlardır.
sinirlerine hakim olamayan ve bir kişi veya gruba her ne olurlarsa olsun, her ne pisliği yapmış olurlarsa olsun, "orospu çocuğu" diyen yazarlardır.
Sürekli abuk subuk, başlıklar açan yazarlardır. Cinsellik ya da inançlar ile ilgili başlıklar açarak prim yaptığını zanneder. Milletin namusuna, inancına dil uzatıp kendini bir b. Zanneden o.ç. Böyle yazarların en kısa zamanda sözlükden defolup gitmesi en hayırlısıdır.
elimde goruntulerin var gibi boş yazarımsılar.