bugün

(bkz: trollukten ne yapacağını şaşırmak)
(bkz: Yok artık daha neler) Eğer gerçekse behlül kaçar dedirtecek entry dır. * * *
aldığım eksilerin doğruladığı , ama olma ihtimali zayıf önerme.
Sonuçta objektif olması gereken bi yapılanmadır. Eğer başlıkta bahsedilen hadise doğru ise tarafsızlığını , samimiyetini kaybetmeye başlar. Bence zall'ın ya da başka eğer varsa sözlük yetkililerinin açıklama yapması farz olmuştur. Sözlükte buna benzer başlık ve entryler çok dolaşmaktadır onun için.
*
(bkz: uludag sozluk un cemaatci mucahitler ordusu)
tartısma konusudur...
Ataturk 94 ,gülenin ise 62 sayfa entrysi oldugunu görünce kuşkulanılacak durum.
uludağ sözlüğün gülmekten yarılması anlamına da gelir.

(bkz: yaran yaranlar)
*
cemaate bir fettoşa iki denilir, sözlük terk edilir.

ama şu anda bu tip kımıl zararlıları fazla olsa da sözlük genel olarak öyle bir yer değildir.

(bkz: doğruya doğru)
olmasından şüphe duyduğum durum.. şöyle ki .. gülen cemaatinin türkiye' de, 3 büyükler olarak bilinen ekşi, itü ve uludağ sözlükten birini ele geçirme planları ekşide de itüde de bilinir, hatta yaptığı ataklar falan anlatılır. ekşi sözlüğün ntv, cnn gibi kanallarla olan bağlantılarından; itü sözlüğün ise istanbul teknik üniversitesi bazlı olmasından bu sözlüklere yanaşamadığı, bundan sebep daha az bilinen, üniversitesine de daha fazla hakim olduğu (uludağ da okuyanlar bilir) bu platformu seçmesi normaldir..kaldı ki yukarıda ki bluevelve nin entrysine dahi dişlerini göstererek yazan yazarlar mevcuttur.bunun göstergesi etkiye karşı tepkidir ( ben güzel sanatlar okudum.. mühendis olan arkadaşlar bunun teknik terimini bilirler ).. açıkçası bu gidişle bu sözlüğü bırakıp, kuyruğumu kıstırıp, ekşide yeniden yazar olmayı bekleyeceğim..hangi zaman rte ile ilgili, gülen cemaati ile ilgili bir yazı yazsam; hükümet ile ilgili bir köşe yazısı yayımlasam (bkz: mıne g kırıkkanat), eksi oylarla süslenmiş entrylerim.. oysa ki çok masum olan , reklamlarla, dizilerle, tv ile kafanızı yıkamayın önünüze bakın minvalinde yazılardı.

iş bu entrymi bitirirken, moderatörlere, etrafınızda gülen cemaatinden rahatsız olan, sözlük yazarlarının olduğunu bilin ve terazinin kefesini ona göre ayarlayın diyorum ..
yapılanma şu şekilde gelişiyor, sözlük te özel mesaj yoluyla...

abi: gel sana sözlük yazarlığı hakkında profesyonel ders anlatayım.
talebe: anlat abi ya valla çok lazım, paso eksliyorlar beni.
abi: gel bizim ışık evine.
talebe: geldim abi anlat hadi.
abi: (fethullah gülen kaseti takar ve takkesi başındadır) dinle bu kaseti.
talebe: beynimimi yakıyosunuz şuanda...
abi: evet mücahit evet.
talebe: artık terbiyeli başlıklar açacağım abi, nur gibi parlıyorsunuz şuanda.

abi : evet, sıradaki gelsin bu tamam...
din paraya çevrilebilir nesneler arasında en uzun vadeli yatırımdır. çünkü dine bağlı yapılanmaların kavuştuğu ilahi dokunulmazlık insanları hayallerinin ötesinde bir güce taşır. anatole france bununla ilgili penguenler adası adlı kitabında evrensel ayarlar vermiştir.

eğer dindarsanız istediğiniz gibi çalabilirsiniz. devletin kıyak kredisi ile gemicikler satın alabilirsiniz. yakın akrabalarınızın işi ile ilgili kdv indirimi yapabilirsiniz. belediyelerin küçük gibi görünen ihalelerinde %400 kar elde edebilirsiniz. (50.000 liralık işi 200.000 liraya alabilirsiniz)allah adına f tipi örgütünüz içinde birbirinizi kayırmak ve doğal olarak allah adına üçkağıtçılık yapmak zorundasınız. hırsızlığı allah adına yaparak, ezilen ve aşağılanan bir halkı gönül rahatlığı ile soyabilirsiniz. işin içinde allah varsa 14-15 yaşındaki bir kıza dedesi yaşındaki bir adam cinsel istismarda bulunabilir. ne de olsa peygamberleri 6-9 yaşında bir sebiyi koynuna almış... allah izin verdikten sonra bir çocuğa tecavüz haktır.

gülen cemaati yapılanması doğal olarak en güçlü şekilde uludağ sözlükte gerçekleşecektir. çünkü burası kuranı kerim aldatmacası gibi bir başlığı taşıyabilen tek sözlüktür. yine pkk örgütlenmesinin devlet tarafından desteklendiği iddaları bu sözlükte yayınlanmış ve yazılar engellenmemiştir. dinin kapital ekonominin en büyük destekçisi olduğu bu sözlükte ifade edilmiştir. dinci ve sağcı yönetimlerin kerhanelerin işletilmesine hiç ses çıkarmadıkları, fuhuşu yasal olarak serbest bıraktıkları bu sözlükte dile getirilmiştir. türklük, kürtlük ve diğer milletlerin aslında insan olarak aynı oldukarı, milliyetçiliğin her türlüsünün, ümmetçiliğin insanlık dışı olduğu bu platformda haykırılmış ve insanlar tarafından bu seslere kulak verilmiştir. bu sözlük diğerlerine göre kat kat özgürlükçüdür. meyve veren bir ağaçta bu kadar asalak olması çok normaldir. umarım uludağsözlüğü bu asalak yapılanmalar sarıp, ele geçirip, kurutmazlar.

buradan da kovulursak, kendi bloglarımızdan "sesimizi daha az bir kitleye ulaştırsak ta" ölene kadar haklı mücadelemize devam edeceğiz.

http://gogolunpaltosundan.blogspot.com/
(bkz: ali sami nerde ali sami)
uludağ sözlük ün sapık fikirli(sürekli sex kadınlar bekaret üzerine başlık açan) şahısların fikirlerini empoze etme yapılanması olmasından daha iyi olacak yapılanmadır. zira böyle bir yapılanma yoktur ama yazarın kabuslarını süslediği için başlıklarımız da nacizane yerini almıştır.*
(bkz: Pardon sanırım ben yanlış geldim)
(bkz: gülen misin ağlar mısın bu hale)
(bkz: uludağ sözlük benimmiş lan)
tanim: deli zirvalamasidir.

fethullah gulen'in yurt icinde binlerce, yurtdisinda 180+ ulkede binlerce okula onculuk ettigini dusunursek bu yapi icerisinde wikipedia, google filan ancak hocanin kadrajina girer. rahat olun.
(bkz: uludag sozluk un paranoyak yazar yapilanmasi olmasi)
eğer gerçekse hepimizi üzecek yapılanma. önce kim bu "cemaat" veya kendi deyimleriyle "hizmet" açıklamak istiyorum. said-i nursi'nin manevi lideri olduğu "nur" cemaati"nin bir uzantısıdır. "nur cemaati" hala varlığını sürdürmekte ancak "gülen cemaati" en güçlü kolu olarak durmaktadır. birbirlerinden ayrıldıkları noktalar bulunmaktadır. "gülen cemaati" yükselme ve büyüme devrini tamamlamış bulunmaktadır.fethullah gülen'in iyimser bir tahminle 20 yıl daha hayatta kalacağı düşünülse bile, daha sonrasında yeni bir manevi lider ortaya çıkacak, ve yeni bir uzantı kuracaktır, bu kaçınılmazdır. şimdiden adaylar belirlenmeye başlamış, hatta aralarında dikkati çekecek kadar mürit sahibi olanlar ve hatta fethullah gülen'i telaşlandıranlar mevcuttur. son zamanlarda katılan arkadaşlar "hizmet"in nimetlerinden pek faydalanamayacaktır.ancak büyük bir gelir kapısı olduğu unutulmaması gereken bir noktadır. en küçük ilçede bile organize yapılanması olan, mahalle düzeyinde hücre yapılanmasına sahip bu cemaatin elinden geçen parayı anlatmak için tek örnek yeterli olacaktır; ilçe örgütlenmelerini yönlendiren ve organize eden insanlar imam-avukat, imam-mühendis veya benzeri üniveriste mezunu insanlardır. kendi mesleklerini yapmayıp, hayatlarını bu yapılanmayı yönlendirmek ve organize etmekten kazanmaktadırlar. peki hani "hizmet"te herkes kendisinden verir, kimse birşey almazdı? o zaman bu insanlar hangi parayla geçinmektedirler? sorularının cevabını bulmak için uğraşan çok insan vardır. buna benzer başka örnekler de verilebilir. ancak değişmeyen sonuç şudur ki, artık "gülen cemaati" kendi içinde bile tartışılmaya başlanmıştır.

hamiş: eğer bu yazıma eksi verecek arkadaşlar varsa lütfen özel mesajla bana sebebini ve nerde yanıldığımı söyleyebilir mi? çünkü ben bu yazıyı ön yargısız bir şekilde ve bildiklerime dayanarak yazdım eğer bilmediğim veya yanlış bildiğim birşey varsa öğrenmek isterim.
kuvvetli bir ihtimaldir. obama'ya yavşak demenin sorun olmadığı, ama akp li bir belediye başkanına demenin, on günlük ceza sebebi olması, bu ihtimali kuvvetlendirir. şöyle diyelim "yavşak" kelimesi bir hakarettir, ama kime dediğinize bağlı olarak hakaret de olmayabilir.
değil mi sayın yönetim?
kime göre neye göre tespiti.

aldığı eksi oylara göre bu çıkarımı yapan yazanlara yalnızca geçen haftanın ve dünün kötü entrylerine göz atmalarını öneririm. acaba genel olarak hangi siyasi görüşe mensup yazarlar yer almış o listede? bir bakın ondan sonra elemenet uydurun şey aman tespit yapın.
kendimi içinde görünce ne oluyor lan dediğim yapılanmadır.
edit tanım: doğruluk payı olan önermedir.
her zümreden insanın olduğu gibi fethullan gülen cemaatininde sözlüklerde olması gercegi yadsınamaz.

uludagda çok fethullah gülenci var demek ve onu bu yüzden eleştirmek bok yemektir afedersin. sonuçta insanlar istediklerini yazmakta hürdürler. yönetimin bir baskısı söz konusu olabilir mi? ya da yönlendirmesi? elbette ki hayır.

elbette fethullah gülenci olan yazarların çok olması herkesin yazar olması ile alakalı bir durumdur ve bunun önüne nasıl geöilebilinir ki? düşüncelere dem vurmak? düşünceleri kısıtlamak? sen bunu düşünemezsin demek? sözlüklerin olma amacı düsüncelerin daha rahat ve özgür bir ortamda herşeyden bağımsız olması üzerine kurulmuş değil mi? peki sen bunu düşünemezsin denildiği vakit, youtubeyi sansürleyen zihniyetten bir farkın olur mu? bence olmaz.
(bkz: ay ben gülerim)

saçmalamakta sınır tanımamak bu olsa gerektir. cemaatin bir misyonu olduğu düşünülürse, böyle bir ihtimal bile çok komik kaçar. kısaca düşünmesi bile komik olan bir ihtimaldir.
(bkz: f tipi sözlük)