bugün

(bkz: sözlüklerin birbirlerine kıçıyla gülme sorunsalı)
saçma başlıklardan bir tane dahadır. Neden böyle başkalarına laf atarak prim yapmaya çalışır ki insanlar? Hayır güzel yoldayız her şey süper de, anlamsız laflar söyleyerek şu kalitemize gölge düşürmeye gerek yok. Bir yerimizle gülsek bile unutmamalıyız ki uludag sozluk bir ekşi sozluk klonudur.
ekşi sözlükte biri var onun.... şeklinde devam eden yazılarımızda vardı bir zamanlar.
kıçlarıyla gülen kimseler, buna kıçlarına kaçan bir şeyin sebep olduğunu pek fark etmezler.

(bkz: kıçıyla düşünmek)
gereksiz polemiklerden dolayı ortaya çıkan durum. bu gibi durumlarda iyi olmak için çalışılmalı, başkalarından daha iyi olmak için değil.
(bkz: ass to ass)
ekşi sözlüktekilerin görmemesi gereken bi durumdur. eğer bir ekşi sözlük yazarı bu başlığı görüyosa kıcı fokurdamaya başlamıştır.
yazarlarımızın ekşisözlüğü kıçından anlamasına delalettir ki allah korusun. ama korkarım olay bu şekilde gerçekleşmekte; yılların birikiminin, emeğinin olduğu bir görüş platformuna, ki çoğu zaman fikir edinmek adına dolaştığım*, gazetelerden, haber sitelerinden önce girip, gelişmelerine göz attığım iki siteden biri olarak * uludağ sözlük yazarlarınca periyodik olarak bu şekilde anımsanmsına nedense gönlüm razı olamıyor.

en azından buranın varoluş sebebi, burada yazıyor olmamızın öncüsü olarak gözükmesini, her ne kadar internet sahasında bir rekabet olarak görünsede, antipatik görünsek de kendilerine karşı, yiğidi öldür hakkını ver sözünü tamamiyle teslim etmek gerektir diye düşünüyorum.
(bkz: sözlükteki ekşi sözlük kompleksi)
sonuçta gülmek serbest,götle gülmek sereserbest.
hem şu dünya'da herkes bi şekilde birbirine gülebiliyor,dalga da geçiyor.

o zaman eksiğimiz ne.
(bkz: zortzozozort)
(bkz: 40 yıllık yazarım böyle kıç görmedim)
herkes öncelikle kendi adına konuşacak. koskoccaman otisabi bile ben sadece bir yazarım diyebiliyorken üçüncü nesil bir yazarın tüm sözlük adına ve hatta belli bir uzvu da işin içine katarak konuşması kimin neye neyle gülmesi gerektiğini gösteriyor.
hiçbir tarafından anlam veremediğim olay.. ya kim kime neden gülsün.. taraflardan biri gülünücek birşey yapmış olmalı ki kaçırmış olmalıyım sanırım..
(bkz: aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış)
(#225001)