bugün

google verileri ışığında alınan reklamlarıda hesaba katarak ulaşabileceğimiz sonuç, vergi ödenmediğinide hesaba katarsak çok iyi paradır. (ulu sözlük merkezinin fransa'da olması sebebi ile vergi ödenmemektedir)
3-5 ortak bulup sözlük açmayı düşünebilecek kadar yüksek gelir. 2 ayda 1 ev, yılda 20 araba, 10 yılda milyoner olabilirim. zall al beni ulannnnnnnn*

(bkz: zall bizi boğaza götür)
(bkz: zall bizi diskoya götür)
* kira, yol, evin ihityacı, kıyafet, elektrik, su, aidat, gezmek tozmak derken kalmayacak olan paradır..

edit : tabi ki. düşünsene villada kalıyor. çok para gider. haha.
yıllık olarak hesaplandığında korkunç gerçek ortaya çıkmakta.
hani bizim hakkımız? grev yapıyoruz arkadaşlar entry girmeyelim. bu sözlükte artık herkes hakettiğini alacak. *
sözlüğün en büyük işcileri olan yazarlar mağdurdurdur,kardan pay istiyoruz.biz de hakkımızı istiyoruz aksi takdirde şükela tuşumu keserim.
100 öğrenciye bu bağlamda laptop olmak hayli yerinde bir karar olacaktır.
her ay 1 ev alınabilecek para.
her ay bir yazara ev alınabilecek para.
mitsubishi klima reklamını anımsatan durumdur. ben bile o kadar kazanmıyorum lan.
(bkz: zall bizi kordon a götür)
107.000 deki sıfırları attınız mı? kaldı mı 17.. şaka şaka yapmıcam bişey,helal olsun ne diyelim biz de yazıp eğleniyor birileri de para kazanıyor.ben memnunum.
ekşi sözlük' ün günlük reklam gelirinin 5000 tl olduğunu düşünürsek 30x5000:150.000 tl civarı gelir mümkündür. ayrıca zall tam vergi mükellefi olduğu için yurtdışı gelirleri için de vergi ödemek zorundadır, zaten fransa' da ödüyordur büyük olasılıkla çifte vergilendirme olmasın diye türkiye' de vergi alınmaz.**
beni al kucağına
elini belime sar
beni almadığın an
ölürüm beni al.
to zall
bu konuyla ilgili bir atasözümüz bile var: zenginin malı züğürdün çenesini yorar.
biz yazarlarada pay verilmesi gereken kazançtır.
ismail bu kadar para kazansa sözlüğü 1 sene çalıştırır biriktirdiği parayı faize yatırır sözlüğü de satar. saçmalamayalım.
yanlış sonuç. o 1 milyon $ falandır. adam zall beyler.

"benim adım kasva değil, benim adım zall. parayı bulucam diyorsam, ben parayı bulurum" diyorsa kazanır.
bari aylık internet faturaları ödensin kardeşim. *
yuvarlanmış sayıdır.
1-2 bin civarı olsa ''ulan ne kadar ucuz sözlükte yazıyoruz'' diye şikayetçi olanlar bile çıkardı eminim.
burada yazıp pis elektriği boşaltmanın bedeli olarak sözlüğün kazandığı net rakam.

''aboo sömürülüyoruz ebenizin amına dinamit koyayım lan'' diye höt zöt etmesin. kimse sözlüğün amme hizmeti amacıyla kurulduğunu söylemedi.

sen yazıyorsun, deşarj oluyor, eğleniyorsun.

paradan daha önemlidir bu. en azından gençlikte. 50 yaşında hala sözlük sözlük diyorsan tepene sıçayım.*
yine her zaman olduğu gibi zenginin parası züğürdün çenesini epey bir yormaktadır.
beni germeyen olaydır.
kaynak gösterilemeyen tespitler.