bugün

amaç: uludağ sözlük yazarlarının öykülerinin bulunduğu bir kitap yazdırmak , bastırmak ve gelirini zall e değil kimsesiz çocuklara bağışlamak.
bu organizasyona katılmak için uludağ sözlük yazarı olmak yeterli.
öykü yazmak isteyen arkadaşlar eserlerini (bkz: uludağ sözlük öykü festivali) başlığa yazacaklardır.ve buradan bu alanda uzman arkadaşlar tarafından seçilen en az 100 öykü kitaplaştırılacaktır.

öncelikle hedef kitlemiz ortaokul düzeyi öğrenciler olduğu için öykülerimize buna göre şekil vermemiz gerekmektedir.

sait faik tarzı öyküler , ortaokul düzeyindeki çocuklarında kültür ve zeka düzeyine göre hazırlanmış eserinizi bekliyoruz.

not:eserlerinizi hemen bitirmenize gerek yok. sonradanda tamamlayabilir, yazım/imla, anlatım bozukluklarınızı daha sonra editleyip düzenleyebilirsiniz.

(bkz: haydi sözlük çoş çoştur)
güzel ve ince bir fikir dediğim ve iteklediğim bir hede. sevdim beğendim allah canımı alsın.
tüm kalbimle desteklediğim, çok güzel bir organizasyondur.
katılabileceğim organizasyon. biraz daha bilgilendirilirsem sevinirim tabii.
şu an itibariyle hemen harekete geçmek gerekir.

(bkz: hep destek tam destek)
(bkz: elleri göreyim elleri)
çok güzel bir hareket olur...
gelen paraylada zall'a yeni bir tişört alırız geçen gördüm adam 10 yıllık tişörtüyle geziyor yazık lan.
göreve hazırım. hikayemle birlikte.
gelişmeler bölümünde yayınlanarak, bir anlamda destek verilen organizasyondur.
hadi hayırlısı. uludağ sözlük hikayecisini arıyor.
desteklediğim kampanya.
şiir olanı da çıksa da göndersek diye beklemekteyim.
içinde bulunup öykü fışkırtmak istediğim hede.
hikaye değil roman yazabileceğim organizasyondur. olsa da yesek.
tebrik ediyorum.
gerçekten çok güzel bir proje.
can-ı gönülden destekliyorum.
umarım gerçekleşir. *
muhteşem bir organizasyon, kimin aklına geldiyse alnından öpülmeli.
(bkz: nereyi imzalıyoruz)

açıkçası ince bir fikir.

geliriyle ilgili yeterince şeffaf olunduğu sürece desteklenesidir.

ayrıca öykülerin başlık altında toplanması yerine, mail yolu ile iletilmesi daha olumlu olacaktır. zira kitabın "geliri" olması gerektiğinden, gizli kalması daha avantajlıdır.

hem koskoca sözlüğümüz var, aranızda hiç mi editör falan yok? bence vardır.
düşünenin ve destekleyenlerin yüreğine sağlık. elimden bir şey gelirse katkı sağlamaktan çekinmeyeceğim organizasyon.

lakin herkesin ilgi alanları ve yetenekleri farklı. edebi yönü kuvvetli arkadaşlarımızın sazı ellerine alıp organizasyonu yönlendirmelerini bekliyorum.

insanlık adına gerçekten güzel bir hareket, ismimizi duyurmak için de güzel bir fırsat..
değersiz, kısa yazılarımla destek verebileceğim organizasyon. benim de tuzum olmasını isterim çorbada.

(bkz: give me information)
çok beğenilendir. destek için hazırızdır.
çoğu yazarın konuştuğu dili yazıya dökmekten aciz olduğu ve sözlüğe arkadaşına sms gönderir gibi yazılar yazdığı gerçeğini göz önüne alırsak (bkz: #7660717), oldukça gereksiz organizasyondur.

ha olur da girişilirse bu işe, zaten paranın çoğu o yazıları düzeltmesi için editörlere akıtılacağı için, kimsesiz çocuklara para falan kalmaz.
çok zekice ve tutmasını dilediğim bir organizasyon. ancak seçilme şekli mutaka bir e-mail e gönderilen öykülerin kurul tarafından seçilmesi şeklinde olmalıdır, hatta kurul kimseye açıklanmamalıdır. eğer öyküler sözlükte gözükürse herkes burdan okur, kimse kitabı almaz. ayrıca oylamada fazla oy alan bir öykü seçen kişiyi yanıltabilir.

olduğu takdirde derhal katılacağımdır aynı zamanda.
tüm işi gücü bırakıp en alasından hikayelerimi yazmaya başladım bile.
destek vermek boynumuzun borcu olsun.
hikayemizle olmasa bile gönlümüzle desteğimizi veririz.
emeğe geçenlere de helal olsun. bir ilki başaracağız eğer olursa.
sadece Uludağ sözlük yazarlarının düşünebileceği olaydır. güzel fikir için teşekkür ediyor destek veriyorum.
güzel bir fikir. ayrıca yazarların da güzel bir şeyler için kendini zorlayacağını da düşünürsek sözlüğün seviyesini de artırır.
hayatımı yazsam filim olur amma öykü olarak nasıl yazarım bilmiyorum.
ayrıca sesimizi duyurmak için çok iyi bir fırsat.
desteklenmesi gereken organizasyon.

+1