bugün

bir gün herkesin uludağ sözlük yazarı olmasıyla gerçekleşebilecek ütopik ukte(ydi).
(bkz: pollyanna)
herkes uludağ sözlük yazarını sever demek kadar hamasi sözdür.
*
(bkz: ULUDAĞ SÖZLÜK YAZARI YAKALADIĞINI SEVER)
sözü sarf eden modumuzun kendi yaptığı şeyi bütün yazarlarımızdan beklediğinin göstergesi sözdür.* (bkz: yaradılanı sev yaradandan ötürü)
(bkz: dünyanın bütün çiçeklerini getirin bana)
(bkz: bir sevgi pıtırcığı olarak sözlük yazarı) *
--spoiler--
lütfen yedi düvele nam salmış uludağ sözlük'teki sıcak aile ortamının zedelenmemesi için kendimize düşen ne varsa yerine getirelim. uludağ sözlük yazarlarının kendine has sevecenliğini de duymayan kalmasın. hepimiz biliyoruz ki uludağ sözlük yazarı kimseye nefret duymaz. kimseyi kırmaz...
--spoiler--

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)

bir kere uludağ sözlük daha yedi düvele nam salmadı -tamam belirli bi kitle biliyor ama- google de bile zar zor çıkıyor sanırım aşırı sıcak ya ondan olsa gerek...

yazarlar ben de dahil sevecen olmak için sağa sola eşek gibi sırıtmamız mı gerekir, ya da ellerimiz bağlı öyle "biz çok iyi insanlarız, dünya kötü ama biz seveceniz, bakın login oluyoruz mutlu oluyoruz, hadi hepimiz birbirimizi sevelim" tarzında ortalarda mı dolaşmamız gerekir...
ve en önemlisi ben burada yazarım ama başta dayım olmak üzere bir çok insandan nefret ediyorum ve bu sözlükte de azımsanmayacak kadar insan var nefret ettiğim. oyun oynamaya, sevimli görünmeye gerek yok. hepimiz insanız, severiz, nefret ederiz, küfür eder hatta kavga bile ederiz...
ortalarda biz iyiyiz diye gezmeye/laf söylemeye gerek yok...
(bkz: yaratilani severiz yaradandan ötürü)
pollyanna'cılıktan öteye gitmeyen tespit...

sktiminin dünyasın da, kardeş kardeşi para için öldürür haldeyken, insanlar en aptalca sebeblerle birbirlerini katlederken ve acımasızlığın her yerde hüküm sürdüğünü gördükçe kişilerin içinde sevme hevesi bırakılmamasından dolayı soğuyoruz buraya değil dünya'ya. biraz gerçekçi olmak gerek. burada olsan da olmasan da sevmenin yetenekle alakası olmaması gerekir, nefret etmenin de yetenekle alakası olmadığı gibi...

ben de çok isterdim sadece uludağ sözlük yazarları değil tüm insanlık bir birini sevsin ama bu mümkün değil en başta da dediğim gibi pollyanna'cılıktan öteye gitmez...

biz rengarenk çiçeklerle dolu yüreğimizi açmıştık tüm herkese gelip içimizdeki sevgi bahçesinde yaşasınlar diye, ama onlar kopardılar tüm çeçeklerimizi ve talan ettiler bahçeleri...
"peki zeki müren de bizi sevecek mi"

uludag sozluk yazarı, 2007, dünya
en azından modumuzun arkasında durmak amacıyla destek verilmesi gereken durumdur.
maalesef doğru olmadığına tanık olduğumuz beyanat. ha 2 gün önce söyleseydiniz inanırdım ama şimdi zirvelere bile bakış açım değişti. kimse gelmeden gitmemek lazımmış.*
"atatürk ilke ve devrimleri birer terânedir."
"laiklik bize batıdan aşılanmıştır, dinsizlik demektir."
"anıtkabir zirvesi, modern insanların da tapınmaya ihtiyacı olduğunun göstergesidir."
"kemalizm türkiye'nin dinidir."
"1881 yılı karanlığın başlangıcıdır."

bu entry'leri yazanlar/yazmış olanlar da birer uludağ sözlük yazarıdır ve ben bu adamları sevmiyorum.

tanım : yalandır.
(bkz: sevgi sevici)
iyi niyetle sunulmuş, üstü kapalı bir öneri bu aslında.Birbirimizi yemeyelim, ya da tartışırken bile güzel tartışalım gibi bir açıklaması olduğunu düşündürtüyor. Gerçek olmasını ummak, hayal gibi görünse de , neden olmasın?
(bkz: hümanizmin bokunun çıktığı anlar)
hümanizm ve idealizmin yürekte ufacık bir yer edinmesine imkan veren sözlük uludağ sözlük olduğuna göre, doğru bir önermedir.
can sıkıntısıyla girdim sözlüğe, yazmaya başladım ve kısa zamanda farkettim ki bu kadar saygılı ve ince ruhlu insan bir araya gelebiliyormuş demek ki.
hayal değil mi zaten hayatı yaşanılır kılan?
gerçeğe yaklaşınca daha bir mutlu ediyor.
"uludağ sözlük yazarı herkese saygı duyar" dese, kısmen katılabileceğimiz. moderatörü yazarına silinme sebebinden "ulan" diyen sözlük, bu kadar sallayınca komik olmuyor mu ne?
(bkz: seray sever)
ekşi de varlığını sürdürürmü bilinmez ama orda ki birşey hariç doğru bir cümle...
~uludağ sözlük moderasyonu adına gündeme ilişkin açıklama :

son 2 gündür sözlüğümüzde yaşanan ve kişilik haklarına saldırıya kadar varabilen tartışmalar, ispat edilmemiş ithamlar, ve format gereği yayınlanmasına izin verilmeyen özel mesajların alenen teşhiri sebebiyle aşağıda isimleri listelenen yazarlara 7 gün süre ile çaylaklık cezası verilmişdir. suçlamanın diğer tarafındaki yazarın da şu an uludağ sözlük'le bir ilişiği bulunmamaktadır.

laz pacino
sydera
kasif
fatal
kopush~ (bkz: bu kadar)
yazarlarin sevgi dolu oldugunu belirten bir ihtimal cumlesi.
Bende Seviyorum!
birini daha fazla...
-baba uludag sözlük yazarı herkesi sever mi?
+sever yavrum, hem de çok sever.
-baba peki benim niye nickaltım boş!
+senin annen bir melekti yavrum.
-onu sormuyorum, kimse hoş geldin dememiş bana onu diyorum.
+bir gün çok paramız olacak yavrum, sana şeker alacağım.
-babam!
+yavrum, canım oğlum!
(bkz: kandırmışlar seni)