bugün

hakikaten böyle bi mallık, bi saflık, bi çocuksuluk var burda. ne dediğini bilmeyen mi ararsın, veli toplantısından bahsedeni mi... genellemeler genelde yanlıştır ama uludağ sözlük genel olarak salak be kardeşim, hem de çok salak. neyse takılın öyle...
hmmm düşündürücü.
Gözden geçirilmesi gereken durum.
(bkz: kendinden bilmek)
asosyalliktikir.
Sosyal olmayan insan davranışları sergileyen bireye verilen ad.
Kalabalık ortamlarda bulunmayı sevmeyen kişidir. Kimsenin olmadığı sakin yerler bu tip insanlar için her zaman ilgi çekicidir. Kalabalık ortamlarda genelde saklanma isteği içindedirler. Bu yüzden toplumdan zamanla uzaklaşırlar.
Stub icon Psikoloji ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini genişleterek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.
Asosyalizm kelime itibariyle (normal - anormal gibi) sosyalizmin zıddı gibi görünse de herhangi bir ideolojiyle alakası yoktur.
Asosyallik mesleki durumlardan da kaynaklanabilmektedir. Bir veya iki örnekle asosyalliği kısıtlamak yanlış olabilir. Psikolojik kalıtımların yanı sıra gündelik hayatında ve faaliyetlerinde aşırı sosyal olan insanlarda özel hayatlarında asosyal davranışlar ve tutumlar sergileyebilmektedirler.
Bunun yanında en önemli etkenlerden sayılabilecek bir diğer unsur da kişilerin insanlarla ilişkilerinde yanılgılarından kaynaklanan bir asosyalliktir. Buna kısmen toplumdan kendini izole etmek de denilebilir. Psikolojik olgular ve hayatımızdaki süreçlerin etkilediği sadece genetik olarak algılanamayacak bir durumdur. Ama sonuçta psikolojinin her açıdan üzerinde durması gereken bir konu olduğu düşünülmelidir.
uzun zamandır burası hakkında düşündüğüm tek gerçek. sebebini de buldum sanıyorum. sözlükteki aşırı duygusallığın, salaklığın bir sebebi var. basit bir sebebi var; ama önce konu hakkında birkaç kelam daha etmek istiyorum.

sözlükteki sözde ayarlar size de çok çocukça ve yersiz gelmiyor mu? sizce her şey gereğinden fazla ciddiye alınmıyor mu? sizce de troll başlıklarına gülünüp geçilmesi gerekiyorken, gereğinden fazla ciddi ilgi gösterilmiyor mu? burası troller için biçilmiş bir kaftandır. troll dediğimiz adamlar, reel hayatlarında gayet başarılı, duyarlı, sosyal medyayı ise eğlence amaçlı kullanan insanlardır. burada yazdıkları kesinlikle karakterini ve düşüncelerini alakadar etmez, bağlamaz! burada yazılanlar burada kalır! bu adam için işler bu şekilde ilerliyorken... neden, neden birader ya neden... neden bir troll başlığını pür dikkat ciddiye alıp, kendince ayar vermeye çalışıp komik düşüyorsun ve diğer sözlük yazarlarından olumlu bir tepki, + oy bekliyorsun, neden?

neyse... nedenini sikeyim, önemli değil. bu durumun böyle olmasının bir sebebi var demiştik, evet, var. bunun böyle olmasının sebebi: uludağ sözlüğün, kadın egemen bir sözlük olmasından kaynaklanıyor. kadınların gereksiz duyarlılığı saflıklarıyla birleşince böyle bir meltem, hoş olmayan bir ciddiyet esiyor sözlükte... peki... beyni sikinde, kadına göre şekillenen sünepe hemcinslerime ne demeli? sırf bu kadınların gözünde takdir kazanabilmek için onları taklit ediyorlar... ne yazık!

özet: vasat burası, vasat...

edit: tek rahatsız olan ben değilim: (#24196428)
--spoiler--
troll dediğimiz adamlar, reel hayatlarında gayet başarılı, duyarlı, sosyal medyayı ise eğlence amaçlı kullanan insanlardır
--spoiler--

daha da bi şey demiyom ben.

bir iddiadır. ha bi de şu var;

(bkz: tutmayan başlığa ikinci entry giren mümin)

bi de şey var özel isim yumuşamaz. "sözlük ün" olcak.

hadi ben kaçtım. aeo.
Saf mi salak mi bi karar ver.
"troll dediğimiz adamlar, reel hayatlarında gayet başarılı, duyarlı, sosyal medyayı ise eğlence amaçlı kullanan insanlardır." şu kısma kadar sonuna kadar hak verdiğim tespittir. troll bu troll hiç bir vasfı, sınıfı, kültürü olmayan asosyal insanlar.
doğruluğu yüzdeyüz gerçek olan tespit. buraya normal olarak yazmaya gelen de troll olur. taşak geçmek için açılan başlıkların çoğunu ciddiye alan büyük bir kitle var aq. altına ciddi ciddi entry girip açıklama yapıyorlar lan...

örnek:

troll başlık : 'kravat takan erkek ılıktır'

entry : kravatın ne olduğunu bilmeyen mal görüşü.

troll başlık: 'gece ikide sözlüğe giren kızın amacı'

entry : kimseyi ilgilendirmeyen kızdır. erkekle aynıdır.

troll başlık: 'bikiniyle denize giren kadının ahlakı'

entry : kimsenin kimseye karışmaya hakkı yoktur.

trollükle işim olmamasına rağmen bu yüzden trollük yapasım geliyor. sözlük kavramını bir iki senedir bilen insanlar yüzünden böyle bence, genelde troller de bunları avlıyor. gerçi buradakilere troll de denmez. hep aynı şeyleri değiştirerek yazan ve bundan sıkılmayan tipler.
(bkz: sad but true)