bugün

istisnalar kaideyi bozmaz fakat genel olarak şöyledir:

- faşist

ben kendimi faşistliğe yakın olarak görüyorum normalde fakat ne yazık ki sözlüğe girince insan hakları üyesi gibi hissediyorum kendimi amk. radikal milliyetçiliğin bu kadar tavan yaptığı başka bir sözlük yok bildiğim kadarıyla. kendileri hariç hiç kimsenin düşüncesini dikkate almayan ibneler var aramızda.

- ateist

uç noktada müslümanlığı bırakın bir yana; farz ibadetlere bile yetişemediğim, daha doğrusu yapmadığım bir hayat yaşıyorum. ama bu götlek sözlükte din bazlı bir entry girdiğinizde eksi manyağı olmanız kaçınılmaz. üstüne üstlük bir de yobaz, şakirt damgası yersiniz. ha, sikliyor muyuz? tabi ki hayır.

- abaza

bazı zırtolar, kezbanları ağlarına düşürmek için devamlı antik kuntik başlıklar açarlar.

- türkçe özürlüsü

eskiden sözlükte bir entry girerken 2 kere google'ı açardım bir hata olmasın diye. ne bileyim; mesela pek kullanmadığım bir kelimeyi kullanacaksam tam anlamını idrak edebilmek veya öğrenmek için tdk sitesinden falan tekrar tekrar incelerdim. şimdi bakıyorum entry'lere de ilkokul 5 seviyesinde yazılar var. artık benim de sikimde değil yanlışmış da bilmem neymiş de... yardırıyorum yazarken.

- ya atatürk düşmanı ya da putperest

bunun ortası yok işte. tamamen ikiye bölünmüş yazarlar. biri küfür eder, diğeri tanrılaştırır. ayarsız pezevenkler.

--spoiler--

neyse, sakinim.

--spoiler--
(bkz: kara kara düşündüren profil)