bugün

evet burada neden yok.

Ben başlıyorum öyleyse.

285 lira.
türkiyede ne yazık ki önce bindir sonra indir yaptıkları için fiyatlar ya aynıdır ya daha yüksektir. Ama yurtdışından arkadaşlarıma amazondan bir şeyler aldırdım.

Kindle mesela burada 950 liraydı. 440'a geldi vergisiyle.
arabaya silecek aldım, 54.99'dan 34.99'a inince dayanamadım. umarım aşırı kar etmeden dolayı başıma bir şey gelmez.
32 tl tutan alışveriştir.
Bir şeye ihtiyacın varsa gider alırım. Tüketim çılgınlığına karşıyım. Tutumlu olmak gerekir.
10.000 lira harcadim. Şaka şaka hiçbir şey almadım. Ihtiyaçlar sonsuzdur. Hep yazarım. Şimdi acil olmayan bir şeyi kitleyemem minik bütçemize .
Bilgisayar alacaktım annemden azar yedim doydum alışverişe. 3 buçuk bin lira verirsem bir makineye aç kalırım. Evdeki kireçleri kemiririm.
bıktım her yerde bu şeyin reklamlarını görmekten kusucam artık. bu kadar çok görmekten bıkan varsa turkcellin reklam engelleme servisini kullanabilirler. kafa rahat olur en azından
ioncube den başlayıp indirimde olan evde ne eksikse aldım. Tutarı yazmasam daha iyi..
görsel

Asıl yapmaları gereken imdirim az olmuş, topluma hizmet etmektense para kazanmaya odaklamdıkları aşikar.
Hayatım black olmuş, alışverişim olmasa ne olur.
bir ay önce 550 liraya aldığım şeyin bugun 365 liraya düştüğünü gördüm inanılmaz sinirliyim hiçbir şey almadım.
Saat almıştım Çinden, gelmesini bekliyorum.
görsel

Aldım vallahi.
Harley davidson bot 400 lira
Koton'dan 5 adet çeşit halde kazak 300 lira
Network mont 380 lira
Colins atkı 20 lira
Avva 3 adet kot 450 lira.
Ocağıma dikilen incir ağacı paha biçilemez...
şarap, bira, ananas, dana kıyma.
bir ay önceden almak istediklerimin fotoğraflarını çektim fiyatlarıyla. mağazaya gittim bugün, fiyatlar aynı ama onlar üstüne 100 eklemiş sonrada 100 çıkarmışlar.
onun bunun evlatları, yurtdışındada aynılar yani sadece türkiyedekiler değil hepsi aynı bok.
Kyk bursu yatınca kazak, hırka, saat ve parfüm aldım ahahahahaha.
allah a şükür bir black friday senesi devriyesini de kayıpsız atlattık.
param yok diyenleri anlamıyorum. kardeşim bu gün zaten siz kredi çekesiniz diye var. hem kredi çekmiyorsunuz hem param yok diye ağlıyorsunuz. bankalar işsize bile 5000 tl kredi veriyor.

hatta beni yalandan burger king de çalışıyor olarak gösterdiler, adı lazım değil yeşil bbw li bi banka 8000tl kredi kartı verdi.

kimsede para yok. kredilere asılcan. düzen böyle.

not:32 gb flash disk aldım.
not2: peşin. cash.
Yapmadığım alışveriştir.
Pull & bear dan aldığım çanta ile katıldığım alışveriştir. Yine kendimi tutamadım. indirim ayağına kapitalizm kölesi oldum ama üç günlük dünya amann.
yaklaşık 300 liralık internet alışverişi yaptım.
4 kitap 1 ayakkabı aldım ilk iki kitap geldi bile.
pantolon da alacaktım ama bunu fiziki olarak gerçekleştirmem gerekiyordu.
ne yazık ki o gece nöbet yazıldığı için bunu başaramadım.
black friday nöbeti.
milleti silkmek için iyi iş.
https://scontent.fist2-2....e87eb9f26&oe=5E82FA33
iğne almadım. Müslümanların mübarek gününe kara cuma deyip cumaya gitmeyin alışveriş yapın diyen köpeklere verecek tek kuruşum yok. Allah ahiret'te hesabını sorar.
güncel Önemli Başlıklar