bugün

Bir an önce başlaması gereken, umduğum uygulama. adamlar sözlüğün anasını ağlatıyorlar. Karşıdaki kişiye saygı hak getire. Atatürk'e ağza alınmayacak laflar ediliyor, moderatörler uyuyor. unutmayalım ki atatürk'ü koruma kanunu diye bir şey var ve bu sözlüğün başına ciddi sorunlar açabilir. Sadece sözlük değil o entry'i yazan kişi hakkında da yasal işlem yapılabilir.

Buradaysa atatürk'e alenen küfürler ediliyor, türk milletinin belki de tarihindeki en ciddi sınavlarından biri olan kurtuluş savaşı'ndaki başarılar için alaycı tavırlar sergileniyor.

Sadece atatürk değil. insanların takmakta veya takmamakta özgür oldukları başörtüsünü takanlara söylenenler.

Tam tersi durum ise muhafazakar kesimin karşıt kesime takındığı tavır.

Daha demin moonlight sonata'nın bir röportajını okudum. Yönetimden biri yönetiminde söz sahibi olduğu sözlüğün yazar alım politikasını eleştiriyor. Gayet haklı. 3 günde yazar olmak nedir biri bana açıklayabilir mi lütfen?

ekşisözlük yazarlarına entel piçler yaftalarını yapıştırıyoruz ama orada entel bir piç olabilmek için adamlar kaç sene bekliyor. ha ben demiyorum ki entel olalım, adam diyor ki 3 gün içinde onaylanır yazarlığınız.

Sözün özü; sözlük git gide işlevini yitirmekte ve insanların birbirlerine salladığı forumlara dönüşmektedir.

Çok geç olmadan zall moderatörler ile en yakın zamanda toplantı yapmalı ve sözlükteki troller hiç bir savunma istenmeden uçurulmalıdır.
Moderatörlerin icinde Troll olduğu sürece olması imkansız kampanyadır.
Not: Duydun mu üstüne alınan moderatör ? (ister at ister sat ister sil.)
Cok iyi fikir.Saygiyla onunde egilirim bu fikrin.
"fasulyenin kendini yazardan sayması" ile pörtleyen kampanya.

(bkz: troll dahi bir yazardır)
troller temizlendiğinde troll-busters hareketi de son bulacağından gerilim ve çekişme ortadan kalkacaktır.
herkes kuzu kuzu yazacaktır.

bu sefer de sözlük kan kaybına uğrayabilir. bazen heyecan ve gerilim taze kandır.
benimde ne olduğum belli değil be
-trollerden yana mıyım?
-yoksa Sözlük yönetiminden yana mıyım?
-yoksa sözlükte düzgün yazılmasından mı yanayım bende kendimi anlamadım gitti...

ama troller bizim ekmek kapımız velinimetimizdir. Çoğumuz onların dangalaklıklarıyla besleniriz.

bırakın onlar trollüklerine devam etsinler bizde onlara kızmaya devam edelim.

Sadece bir öneriydi...
+ lan bluevelve dön de bi sırtını keseleyeyim.

- olmaz olm git hbbia a salça ol sen.
dönüp dolaşıp iş başlık filtresi olayına geliyor.yapın bir program hiç mi yazılım bilen adam yok memlekette,şu şu şu yazarların açtığı başlıklar sol framimde gözükmesin bitti gitti.demokratik çözüm işte size.

ama yönetim sesimizi duyuyor mu asla asıl sorun burda yönetime sesimizi duyurmakta.
Sözlüğe yeni girmiş yedinci nesil bir yazar olarak, bu kısa zamanda sözlükten soğuma nedenim ve hayal kırıklığı yaşamama sebebiyet veren yazarları temizleme kampanyasına desteğimi veriyorum.
bunun çözümü nedir bilmiyorum ama yedinci nesil yazar olan beni bile bu kadar bezdiriyorsa bu troller daha eski nesillerin nasıl canını sıkıyordur bilmiyorum . en ufak harekete destek vereceğim .
zamanında böyle bir entry girmiştim, fakat görünen o ki kimse tarafından siklenmemiş bir entry olduğunu hatırlattı.
troll'lük var, troll'lük var. buradaki troll'ler insanların pek yüce değerlerini ayaklar altına alarak ilgi çekmeye çalışan, esasında orijinal fikirlere sahip olmayan çakma yazarlardır. bunların yokluğu sözlükte kan kaybına sebep olacaksa, bu sözlük zaten ölmeyi hak etmiştir.
hbbia, bluevelve, espri yapamayan adam gibi tarz oluşturmuş/oluşturmaya çalışan, milletin değerlerine çok sövmeden gülümseten trolller(amk 3 l yan yana gelir mi hiç yav) dışındakileri temizlemeye yönelik olması gereken kampanya. yoksa destek bulamaz sözlüğün çoğundan.

3.sınıf geyikleriyle troll'lük yapmaya çalışanlar direk intihar etsin bence.

''cemoş ehehe. kemoş ehehe''

bu ne la?
sonuna kadar destek verdiğim kampanyadır. sözlüğün anasını ağlatıyorlar bütün gün!
(bkz: siz şöyle bir kabasını alın)
(bkz: ben dip bucak yaparım)
hoş bir kampanyadır. ama nasıl kurtulunur ki bunlardan sorusunu akla getirir.
bu aralar herkesler troll kadar başarılı yazdığı için zor olacak hadise.
(bkz: şükür bu gün de temizlendik)

la bi gidin amk, sikim sikim kampanyalara destek vereceğinize, boka yarayın da donuz butonu gelsin diye hep beraber bastıralım.
o zaman troll de, eşşek de, mal da sikinizde olmayacak. görmezsiniz bile.
tabi onlara ayar verip prim yapmaktan hoşnut olanlarınız hariç...
güncel Önemli Başlıklar