bugün

sürekli türk kızı-türk erkeği çekişmesi de bu bokluğa dahildir.
uludağ sözlüğün içinde bulunduğu durumdan şikayetçi yazar cümlesidir.

(bkz: bir şeyi kırk kere söylersen olur)
98'li yazar yaşıtlarım olduğu sürece doğru olan bir önermedir.
sözlük konseptinin kendini tüketiyor olduğu gerçeğinin bir parçasıdır.
forum formatına dönüştürülmüş olmasıda diğer bir etkendir.bilgilenmekten ziyade gençlik ne düşünüyor neyle uğraşıyor sorusunun sosyolojik cevabını almak adına derdi çekilir sadece tabi buda kimin umrunda orası ayrı bir mevzudur.
(bkz: götünüzden tanım uydurmayın)
çok doğru bir önerme. açıkça taraf tutan bir moderasyonun olduğu sözlükten hiç bir halt olmaz.
SÖZLÜĞÜ WiKiPEDiA iLE KARIŞTIRANLARIN TEZiDiR.

DAHA YENi Mi ANLAMIŞLAR SÖZLÜĞÜN ERGEN YAZARLARLARCA CiNSEL MERAKLARININ TATMiN EDiLDiĞi VE YALNIZLARIN SEVGiLi BULMA YERi OLDUĞUNU.
BIRAKIN BU iŞLERi, HERKES BiLiYOR NEYiN NE OLDUĞUNU VE HERKES BiLiYORDU ÜYE OLURKEN NE iLE KARŞILAŞACAĞINI SÖZLÜKTE.
buna benzer bir yorumu yaklaşık dört sene önce yazmam sebebiyle adeta tefe konulmama sebep olan sözlükten ciddi anlamda soğumama sebep olmuş ve hala devam ettiği açıkça belli olan durum.
bir haftam dolmadı. çok iyi bir sözlük, fakat sorun burada, belirli bir grup var. sanırım onun dışında sizi pek takan yok. yanılıyorsam uyarın.
akşam akşam biraz kafa dağıtırım diye girdiğim sözlükten "skeyim o zaman böyle sözlüğü" diyerek çıkmama sebep olan cümle.

ama sonra dur lan belki gaza geliyorumdur diyip ismet miroğlu adlı vatandaşı google abiye sordum. çıkan sonuçlarda sözlük olarak bir tek uludağ sözlük çıktı. gözlerime inanamadım. merak ettim ekşiye yazdım acaba diyerek yazdım ismet miroğlunu. baktım sadece başlık açılmış hiç yorum yapılmamış. zaten başlığı açanda burdaki vatandaşla aynıymış. demek sözlük olarak pek bir eksiğimiz yokmuş.

araştırmacılık ruhum gelmişken biraz daha oyalayayım dedim ve ekşi sözlükten bir bok olmaz diye bir başlık var mı bir bakayım dedim ve yine gözlerime inanamadım. aynı vatandaş ekşiden bir bok olmaz diyememiş ama burda çatır çatır bok atmış.

araştırmacılık ruhuma sordum aga bu ne iş dedim, amerikanın oyunları bunlar hep dedi. eyvallah dedim ergen başlıklarına daldım.
yıllardır içten içe iddia edilen ancak kimsenin dile getiremediği gidişatın dışavurumu.
daha önce de belirtmiştim, 3. nesil bir yazarken bu sözlükte yazmaya başladım, o zaman da sorun çözüm önerileri vardı ama herhangi bir gelişme görülmedi. yıllar geçti, değişik nicklerle yazdım yine çözüm önerilerinden herhangi bir şey çıkmadı. yani sonuç alınamadı, alınamıyor.
dolayısıyla gerekli gördüğümüz başlık ve entryleri, formata uygun açıp keyfimize bakmalıyız. çünkü ne denersek deneyelim, monsieur adminden ses çıkmadı. hiçbir değişiklik olmadı.
enseyi karartmayalım ve gönlümüzce yazalım.
yazar alımı bu kadar kolay olmamalı.
atıyorum 1000 tane aktif yazar varsa bunların 800 tanesi boş beleş yazarlar.geriye 200 taneyle devam edilsin sol frame yerinde saysın önemli değil az olsun öz olsun kaliteli olsun.
sözlüğün devlet adamı çıkarmasını bekleyen yazar hezeyanı.
olum burası bi mektep değil lan.
evet, bir bok olmaz çünkü belli kalıplara takılı kalmış insanlarla bir yere yürünmez, o yol gitmez. yeri gelir her fikri savunan insanların yanında olunur, yeri gelir destek çıkılır ister kişinin görüşüne uysun, ister uymasın önemli olan karşıt, ayrı görüşlü insanlarla bir arada saygı içinde konuşmak, bilgi paylaşmak, fikir alışverişi yapmaktır. fakat sözlükte böyle bir şey görmenin imkansıza yakın olduğu kaçınılmaz bir gerçek. peki neden? çünkü kendi doğrusundan başka bir şeyi kabullenemeyen, yok sayan insanlarla aynı platformdayız. her türlü fikir açıkça söylensin, paylaşılsın diye üye oluyor insanlar sözlüğe fakat bunu abartan, suistimal edenler var. objektif bakamıyoruz hiç bir düşünceye kafamızın içindeki takıntılı doğrularımızla yaklaşıyoruz. ben hep sözlükte herkesin dilediği fikri yazması taraftarıyımdır ama işin cılkını çıkaranlar yok değil. ben senin sürekli cinsellikle ilgili düşüncelerini, oranın kızı öyle buranın kızı böyle vs. paylaşımlarını görmek zorunda mıyım? ha derseniz beğenmiyorsan buyur git seni tutan yok alt tarafı sözlük işte eğlenmeye giriyoruz diye evet siz eğlenmeye girebilirsiniz ama buraya bu gibi konulardan hoşlanmayan, başka türlü amaçlarla giren insanları da göz ardı edemezsiniz. kısacası biz saygıdan yoksun olduk sürece bu sözlükten hiç bir şey olmaz.

peşin edit: eksileyecekler elini korkak alıştırmasın. istediğiniz kadar abanın o tuşa, çok umurumda mı sanıyorsunuz?
her fikre saygımız var tamam. itin ürüyeceğini de kervanın yürüyeceğini de biliriz az çok. bu başlıkta yazılmışların hepsini okudum ve benim de diyeceklerim var;

görüşler çeşitli olabilir evet. kimse kimsenin başlığını doldurmak, entrysini okumak, hatta hadi oylamak zorunda bile değil.
diyelim sözlükte inceden bir kuşak çatışmasına girmişiz. ilk önce gelen yazarlar haliyle sonradan gelenleri eziyor. hadi bu devran da böyle dönsün.
genç ergenler lise arka sırası tadında paylaşımlarda bulunsun hadi, edebiyatçılar edebiyat yapsın, ki yapıyor sıkıntı yok değil mi?
hiçbir şey yazmamış bayan yazarların altına onlarca yorum bırakılsın, abazalık sınırları zorlansın, kabul..
fake hesaplar alınıp bir akşamda celebrity olunsun, kabul amına koyim kabul..

hacı, burda lafebeliği yapan genç yazarların yüzde 80'i herkez yazıyor öyle böyle değil! soru eki olan -mı -mi leri saymıyorum bile, -de ve -da'lar hele dur şiştim!
yazar amına koyim bu adamlar yazar!

insan her gün seviştiği karısının tüm vücudunu bilmez mi lan? neresinde beni var, neresi çıkıntılı.. onu siktir et insan kendi vücudunda ne bok var bilmez mi? ağzı var mı efendim burnu nasıl kulaklar yaba mı?

bana göre bu herkez kelimesi tam bir turnusol. okumamış hacı, okumadan gelip yazar olmuş..

ve genç trol adayları sözüm size;

ne bok yerseniz sizindir, isterseniz enseste girin kendi başlıklarınızda kabul...
yalnız bir bakın ya ustalarınıza bakın, bluevelve'ye bakın hybbia'ya bakın, kernel amadeus'a bakın, cool adama bakın tüm fransızlığına rağmen.. bana bakın amına koyim..
birinde yazım yanlışı var mı gençler? yok.. herkez var mı? deyil var mı? bumudur var mı? sendede var mı? varsa da anlatımı kuvvetlendirmek için yapılanlardır.
çünkü işin gırgırında bile olsak önce beynimizin çalıştığını ispatlamalıyız.

şu yazıyı yazdım ya gündüzün fecrinde, hay amına koyayım cehalet senin!
hangi sözlükten bir bok olmuş ki bu sözlükten bir bok olsun efendim.

sol frame hangi sözlükte iyileşme gösterirse troller tarafından, bok beyinliler yüzünden balgam kıvamında bir hale getirilir.

ama bunu yönetim yazar alımını kapatmak yada zorlaştırarak ve yazarlarını da bir süzgeçten geçirerek biraz arındırmalıdır.

üstelik bunu yapan moderasyon korkmadan, zall'dan tüm yetkiler için izin almış bir konumda olmalıdır. astığım astık kestiğim kestik olmalıdır.

yani resmen bir ihtilal, bir devrim vs.. yaşanmalıdır.

ha bunlar bir yana, bu sözlükten herkes kendine düşeni de rahatça alabilir. daha yeni gelişme butonu yandı ve ne dedi adamlar;

biz o butonu şekil olsun diye koymadık.

hoşunuza gitmeyen başlıkları koleksiyon şeklinde toplayabilirsiniz.

ben bunu yapmıyorum, neden?

boktan girileri yakalayıp eksilemek için hazır kıt'a bekliyorum da ondan efendim.
sözlük aleminden beklentinin yüksekliği ile alınan karşılığın düşüklüğünden muzdarip yazarın serzenişidir.

ayrıca biraz bilim ,sanat ve fikir paylaşımları ve tartışmaları olsun neden böyle aptal tv programları veya saçma siyaset yalanlarına veya fevri ve anlamsız duygulara bu kadar çok önem veriliyor diyorsanızda bu sorun sözlüklerin değil sözlüğü kullanan insanların ortak alakalarıyla alakalı bir sorundur bu günün ortak aklı bu tür akılsızlıkları kabul ettiğinden bu ortak akla dahil olan yeni bireyler de (özellikle ergenler)bu ortak aklın çekimine kapılmaktadır yani sonuç olarak zamanın ruhumu dersiniz ortak akılmı dersiniz işte onu değiştirmemiz gerek tabi bu ortak aklı yaratan patronlar ve bu para sistemine karşı gelebileceğine inandığınız bir gücümüz varsa.
nasıl kız düşürürüm diye 58li kızlar 72li kızlar diye başlıkların açılması da bu bokluğa dahildir. haa yakışıklı zengin bekar mühendis gibi başlıklar da cabası.
(bkz: passion dan bir bok olmaz)
zall sıçsa olur. her şey zall'ın götüne bağlı.

zall sıç bakayım evladım nasıl sıçıyorsun?
yavaş yavaş inci sözlüğe dönmeye başladığını farkettiğinizde söylenebilecek laftır. saygınlığımızı bozmayalım arkadaş.
(bkz: bir dingonun ahırı olarak uludağ sözlük)
troll yazarlar yüzünden söylenebilecek söz. yani adam bariz sırf eksi almak için başlık açıyor. yapacağı şey de belli. tanım gir sonra giydir. ama moderasyon buna birşey yapmıyor.