bugün

artı / eksi butonlarına basıldıktan sonra yeni pencere açılarak gerçekleşen oylamanın, butonların yanında çıkan bi dakka ve oylamanız kaydedildi cümleleriyle gerçekleşmesi sonucu değişen sistem. favori olayını çözemedim yalnız.
"bi dakka..." yazısı orada bir yerlerde oylama yapmasak da duruyor, entry numarasını kopyalayıp yapıştırınca ortaya çıkıyor.
(bkz: ilginç)*
lan basıyorum basıyorum oylamıo ben böle sözlüğün.... tepkisine yol açan daha sonra durumun anlaşılmasıyla 'hay kafama ....' tepkisine dönüşen davranışların kaynağı.
acaba aldığımız oyları rakam olarakta görebilecekmiyiz?, bunun hazırlığınımı yapıyorlar? diye düşündüren ve heveslendiren yeniliktir.
popuplardan kurtarıp hız kazandırmış sistem
o değil de işte budur üstat vardı bi ara
pekte guzel olmuş denilesi yenilik. *
(bkz: zall çalışıyor)
(bkz: sözlük çalışıyor)
(bkz: uludağ sözlük belediyesi çalışıyor)
pek güzel, takdir edilesi.
(bkz: aferin cok iyi düsünmüssünüz) *
(bkz: elinize saglik)
firefox'a da uyarlanmış oylama sistemi. ve artık firefox'ta ben pencerenizi sorunsuz kullanabiliyorsunuz.
kelimenin tam anlamıyla "tam süper" olmuş sistem.
gerçekten güzel olmuş olay. insanın oy veresi geliyor. *
eskiden oyladığınızda açılan küçük, çirkin , baş belası kutucuk yerine oylama butonlarının yanında "bi dakika" ve "oylamanız kaydedildi" şeklinde mesajlar oylama yaptiğinizi belli ediyor. gerçi favori entrylerimizi nasıl belirleyeceğimizi çözemedim ama çikar onunda kokusu yakında.
kesinlikle eksi oylamamızı isteyen sistem. basıyorum artıyı, " bi saniye" de takılı kalıyor alet, ardından bir eksiye basın, şakkadanak "oylamanız kaydedildi':('" çıkıyor, sonra ardından gene artıya basıyoruz "oylamanız kaydedildi ':]'" yazısını görüyoruz ve içimiz rahat bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. biraz yorucu mu ne bu sistem?
(bkz: 10 sn de bir seri eksi oy verebilen ibne)*
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...
- tık!
- bi dakka...

ne zaman bitecek diye merak ettiniz değil mi? bitmiyor işte, bu sistemin güzelliği orada.
içten dilemedikçe kabul edilmeyen oylama sistemidir.
oylama tuşuna bastığımızda çıkan "bi dakka" yazısını gerçek yapan sistem. ciddi anlamda bir* dakika bekletiyor.
(bkz: biri şu butona haddini bildirsin)
"pek iyi pek güzel"e basınca artı oy veriyor
iyyyyy iğrenç"e basınca eksi oy veriyor
"eh işte"ye basınca ne veriyor?

(bkz: üçün biri)
artı oy için "pekiyi pek güzel" tuşuna basınca çaaaat diye oylamanız kaydedildi diye yazan, ama eksi vermek isteyince asla bitmek bilmeyen "bi dakka" sürecini başlatan bir oylama sistemidir.
güzel olmuş gerçekten. gülen yüzü görmek insanı şenlendiriyor. yazar arkadaşa sıcacık bir gülücükle artı oyu gönderiyorum. eh işte kısmına gelince, şişme bebek yüzü gibi olmuş. nadiren kullanıyorum. üzgün yüze hiç bakmıyorum. yazar arkadaşlarıma eksi oy vermek bana yakışmıyor.
çok ciddi açıkları olduğunu kukla nickli yazarın yazdıklarıyla öğrenmiştik. ama bütün iyi niyetimle çok daha önemli açıklarının olduğunu söylemek istiyorum. muhtemelen zall'ın çok kısa bir sürede giderebileceği bir açık ama neredeyse 4 yıldır giderilmiyor. ille de kukla gibi birisinin çıkıp göstermesi gerekiyor sanırım. mesela buyrun buradan yakın:

http://goo.gl/daGM2
oyunuz kaydedildi ":("