bugün

ortam net kahvehane. politika ve ekonomi dışında ne konuşulabilir ki bu kadar cahil bi ortamda?
ve bunların hepsi 40 milyon 80 yaşında emekli ölmesin diye yaşanıyor öyle mi! 8 milyar nüfuslu dünyada 40 milyon bugün ölmezse yarın ölecek yaşlı. sanki devletlerin çok da skindeymiş gibi insanların ölmesi. çok büyük ketenpereye getirildik baylar bayanlar. alt ve orta sınıflar olarak 150 yılda edindiğimiz imkan ve haklar bi corona ayağına 2 sene içinde elimizden alınacak, biz de melül melül izleyeceğiz.

büyük bir krizin ayak seslerinin kapıda olduğuna katılıyorum. korona muhabbeti bitsin, komple köleyiz, öyle söyleyim size. karın tokluğuna çalıştıracaklar milyarları.
evet gençler bugün resesyonu konuşucaz; öncelikle bastıra bastıra söylüyorum resesyon bir süreçtir ve ilk başlangıcı sizi yanıltmasın öle 1-2 ay sürmez , ya da sürecin etkilerinin yansıması 1-2 ay sürmez öyle diyim bak daha net oldu. şöle 1 senenin sonunda görecez anyayı konyayı.

covid 19 denen pandemi global bir resesyonu tetikledi biz bunun etkilerini şu an hafif hafif hissediyoruz yani şu an petrol 1 dolar olmuş altın uçmuş devletler cayır cayır para basıyor piyasa bu likiditeyle borsayı coşturuyor falan bunlar ilizyon gençler. açın okuyun büyük buhranı okuyun . bunlar iyi günlerimiz.

bu arada zamanında bu başlığı açan pek değerli yazar arkadaşım rosavaya selam gönderiyorum bırakmıştı sözlüğü belki geri döner bu karantina günlerinde sıkılıp kaliteli yazardır.
kimsenin kimsenin fikir duzeyini kucumsememeli isteyen istedigini yazabilmmelidir.
her biri kendi çapında eonomi uzmanı olan yazarların yaptığı tartışmalardır.
"devlet niye çok para basmıyor ki la çok para bassa ya hiç sorun kalmaz" düzeyindedir genelde.
rosava yüzünden hep. türkiye'yi öyle büyüttü ki..
karadenizde doğalgaz bulup bulmadığını da merak ediyorum.
tartışanın tartışılıyor diye başlık açması gibi bir saçmalığı da görmemize sebep olan hadisedir. ne içip bu kafaya ulaştığı merak edilmektedir.
pembe gözlüklerini taktıktan sonra ekonomi hakkında yorum yapan bir adet beyinsiz yüzünden ortaya çıkan durumdur.
22 eylül 2012 akp nin yeni zamları başlığı altında gerçekleşen olaydır. fakat ne yazık ki çok değerli rosava engin ekonomi bilgilerini söz konusu başlıkta konuşturmamaktadır.
başlığı açan kişinin (bkz: rosava) ekonominin sürekli iyi olduğunu söylemesine rağmen vatandaşın cebinin boş olması sonucu gerçekleşendir. ekonomi iyi de bizi sevmiyor mübarek. cebimize yansımak istemiyor.
son donemde fazlasiyla gorunen durumdur.