bugün

Doğrudur. 4 senedir okuyorum, ilk ortaya çıktığından beri yani. Birkaç ay öncesindede başvurduk, yazar olarak seçtiler sağolsunlar.

Değişmedi, kötüye gidiyor hatta.
katılmadığım önermedir, bazı şeyler değişmektedir. örneğin her geçen gün yobaz, kürt faşisti sayısı ve sıçtıkları başlıklar hızla artmaktadır.
3 temmuz 2006 - gelişmeler:

zall: arkadaşlar görsel diye bir şey yaptım şahane.

7 haziran 2007 - gelişmeler:

zall: arkadaşlar görsellere ilgi gösterin, sevin onu.

8 aralık 2009 - gelişmeler:

zall: arkadaşlar görsellere bir şeyler ekledim, kendi elceğizlerimle yaptım valla bak.

4 kasım 2010 - gelişememeler:

zall: arkadaşlar nabıyonuz la? yeni görsel var mı ekleyek?
(bkz: istikrar)
eskilerin gidip sürekli yeni jenerasyonun girmesinden kaynaklanan durumdur.

-bir iki sene yazdıktan sonra adam dayanamıyor ortama eee sikerim ama deyip başka sözlüklere geçiş yapıyor.

-çaylak alımı desen başlığa girilen alakalı 10 entry yerine maç anlatımı yapsan sorun olmayacak. yine yazar olacaksın. gammazım ve ben bu kadar lakayıt çaylak alımının olduğu bir sözlük görmedim.

-trollerle bu kadar muhattap olunan bu kadar içli dışlı olunan başka bir sözlük bilmiyorum.

-modlar işini 20 sene çalışmış emeklisi gelmiş memur ciddiyetinde yapmakta. ne yazarlar sözlüğe ne de bir derdim vardan yazılanlara arkadaşça cevap verirler. buz gibi adamlar üstadım bunlar.

işin özü ulusözlük artık dersane mantığıyla çalışıyor. eğitimden çok ticarete bakması gibi dersanenin ulusözlük de kaliteden çok kazanacağı paraya, alacağı reklama bakıyor. sorunun özü kanaatimce burda yatıyor.
4 seneden beri sözlüğe üyeyim bugün; uludağ sözlük ün hiç değişmemesi diye bir başlık açacaktım ama bu başlığı buldum. ne kadar garip ki zamanında benimle aynı süreçten geçip bu düşünceye kapılan yazarlar olmuş. uzun zamandır sözlükten gündemi takip etmiyordum bugün girip bakayım dedim (malumunuz, twitter instagram vine derken sözlük geride kaldı) ulan hala aynı başlıklar en çok entry girilen başlıklar olarak yoluna devam ediyor, yazarların itirafları yok efendim eski sevgililer ... hala aynı terane dönüyor. sürekli yeni nesiller, kullancılar geliyor ama alışkanlıklar ve eğlence şekli, sözlük jargonu değişmiyor. baya sosyolojik araştırma olur bundan.

bir yandan üzüyor insanı; o kadar olay oldu bu ülkede hala aynı geyikler, diğer yandan mutlu ediyor; hala aynı yani hala yolun başındayız zaman geçmemiş.

kısacası sözlüğün değişmeme halidir.
güncel Önemli Başlıklar