bugün

an itibarıyla hayata geçmiş geçirilmiş topluluk. 2 milyona yakın üyesi olacaktır. hiç biri de saçma bulunur diye ekonomik, siyasi ve sosyal alanlardaki görüşlerini yazmaktan çekinmez. aklına geleni yazar. beyin bir şey düşünüyorsa olma ihtimali sıfır değildir. büyük müesselerin her konuda, her duruma göre stratejileri vardır. olaylar gerçekleşmeden planları hazırdır. ondan büyüktürler çünkü erken davranırlar hazırlıklılardır.

topluluğa, giriş serbest, çıkış yoktur.
kısa dı ussat tır. *
(bkz: abd zayıfladığında muhtemel süper güç adayları)
(bkz: ingiltere nin borç sorunu)
(bkz: osmanlı nın türk olduğunu inkar etmesi)
(bkz: uludağ sözlük ün ekşi sözlük ü işgal etmesi)

tarzı başlıklar açılmalıdır. şu sürekli sol framei dolduran, ırk, din, cinsellik konularından kurtulmaya birebirdir. dünya ya bakalım ve önce kafamızda dünyaya bir şekil verelim. sonrası ne olacak görelim.
pilottan başka kimsenin ilgilenmediği topluluktur ilk 3 entry itibariyle. * *

edit: aha, biri beni alın diyor, yavaş yavaş büyüyecek bir oluşum demekki. * * *
(bkz: beni de alın lan allahsızlar)
helal olsun topluluğudur. üye sayımız 1 milyona ulaşmış. heheh.

ciddi ciddi potansiyel taşıyan topluluktur. geçen dış politika ile ilgili bir başlık vardı. okudum ve bravo dedim. başlık hatırlanınca edit yapılacaktır.
kendi adıma bu kategoride açtığım başlıklarda ve girdiğim entrylerde ussat ibaresi bulunacak. hem eğleniriz, hem sözlük farklı bakış açılarına sahip olduğunu sergiler.
eskiden de girişilmiş ama fos çıkmış topluluk. sonu benzemesin. *
(bkz: uludağ sözlük stratejik araştırmalar grubu)

bigit: tam girişilmemiş, temenni seviyesinde kalmış.
(bkz: uludağ sözlük ün borsaya kote olması)
(bkz: petrolden ucuz yakıt bulunduğunda olabilecekler)
(bkz: 40 yıldır ortadoğu yu şekillendiren ülke)
öncelikle kendisini araştırması gereken topluluktur. *
(bkz: abd nin iran ı bertaraf politikası)
uludağ sözlüğün interaktif ortamda çıkar ve menfaatlerini savunmak, gözetmek ve yüceltmek adına yapılan her türlü istatistiksel, teknik ve sosyo kültürel araştırmanın alt yapısını oluşturan birim.

bir nevi derin sözlük yapılaşması.
*
(bkz: ulusözlük ün diğer sözlüklere özgürlük götürmesi)
(bkz: üçüncü dünya savaşı çıkış senaryoları)
(bkz: uludağ sözlük lojistik destek birimi)
*
(bkz: türkiye süper güç olduğunda olabilecekler)
(bkz: türkiye süper güç oldu abd baskı yapamaz)
(bkz: abd zayıfladığında muhtemel süper güç adayları)
(bkz: türklerin batıya göçünün devam etmesi)
(bkz: ab ile anlaşıp eski toprakları geri almak)
cia, nsa ve mit ile ortaklaşa çalışan bir birim. üyeleri gizemli yazarlardan oluşmakta. birleşik devletlerin büyük ortadoğu projesini şekillendirmesinde her türlü istihbarat bilgisini ussat tarafından karşılamaktaymış.
(bkz: sozluk seninle gurur duyuyor)
250 000 yeni üye başvurusu ile kapasitesi zorlanmaya başlamış oluşum. acele yok. herkeşe yer var. *
(bkz: abd kuzey ırak ı turkiye ye verecek)
elektronik, haberleşme, beyazeşya ve lcd tv sektörlerinde büyük oyuncularla ilgili makalelerimi zevkle paylaşacağım gruptur. doruk noktası hedefim.
(bkz: çin e efelenmenin devlet için gereksizliği)