bugün

öncelikle rezerve. ayrıca; uludağ sözlüğün satılması durumunu ifade eden hede.

sıkıcı bir öğleden sonraydı. zaten öğleden önce de pek eğlenceli geçmemişti. moonlight sonata aradı, "zall'la geliyoruz, dükkandasın di mi?" dedi. evet, gelin dedim.

2 gün önceki gitti gidiyor.com ilanım:

--spoiler--
satılık nalbur. sözlükle takas olur.
--spoiler--

dükkandan içeri önce moonlight girdi. peşinden nur yüzlü zall.

muslukbasi: musluk
moonlight sonata: sonata
zall: x5

(araba esprisini anlayanı gözünden öptüm)

musluk: hoş geldiniz.
x5: hoş bulduk.
sonata: hoş bulduk. burası kaç para eder.
x5: dur sonata, bi soluklanalım.
musluk: ne içersiniz arkadaşlar?
x5: bi çayını içeriz.
sonata: ben oralet içicem.

telefon çaldı, izin isteyip konuşmaya başladım: "efendim. merhaba sedat bey. hmm anlıyorum. çok üzgünüm, daha önce de söylediğim gibi ismail beye söz verdim, eğer anlaşamazsak söz veriyorum önceliğim sizsiniz. evet, anlıyorum, hıhı, evet, tabi tabi. zaten ismail bey ve sonata burada. efendim? neden zall'a bey dedim sonata'ya bey demedim mi? nasıl? yok efendim yok, ona da derim bey. yok yok aslan gibi delikanlı. kocaman boyu var. esmer yağız bir çocuk. onlar söylenti efendim, sözlükten arkadaşları öyle şakalaşıyorlar kendi aralarında hop hop sonata top sonata diye. aslı yok. evet ben de kadın nicki sandım başta ama. peki, görüşmek üzere."

sonata: kim aradı?
musluk: ssg. illa bana devret nalburu diyor.
x5: önce biz geldik ama.
musluk: tabi, biz bi görüşelim hele.
x5: neden sözlük, neden sözlükleri alıyorsunuz? bildiğim kadarıyla deniz sözlük de devir oldu.
musluk: evet, deniz sözlüğü pazardaki balık tezgahımız karşılığı devir aldık. bu bende bi tutku sanırım. biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde inci sözlük satıldı haberi çıktı.
sonata: evet sazan.avi çıktı o.
musluk: hayır, gerçekten satıldı.
x5: nereden biliyorsun?
musluk: ben aldım çünkü. serkan inci'ye tekirdağ'da bi çiftlik sattık. parası çıkışmayınca sözlüğün %35 lik hissesini bana devir etti. sonra tepkilerden çekindiği için sazan.avi bu ehehehe yaptı.
sonata: hadi hemen alalım nalburu. talibi çok.
x5: lan sussana, pazarlıkta elimi güçsüzleştiriyorsun.
sonata: ben dükkanı gezeyim o zaman.
x5: 10.534.460 entry, 27.619 yazarlı sözlük. nalbur, nasıl desem bira az kalmıyor mu? üstü biraz-
musluk: lütfen, lütfen beyefendi. istemiyorsanız almayın.
x5: fakat moonlight sonata benimle kalacak, nalburu birlikte işleteceğiz. eğer istersen onun yerine bir moderatör önerebilirim.
musluk: gerek yok. ailemden biri yönetimde olsun istiyordum zaten. onun yerine ekşi sözlükte çaylak sırası 90.348 olan halaoğlumu moderatör yapacağım. kadronun geri kalanı aynı kalabilir.
x5: peki, biz sözleşmeyi yanımızda getirmiştik zaten.
musluk: peki, atalım imzaları.

--spoiler--
uludağ sözlük imtiyaz sahibi ismail alpen tarafından şahin nalbur karşılığı muslukbasi nickli girişimciye devir olmuştur. işbu sözlük, her kime ait olursa olsun asıl sahipleri olan yazarlarındır ve öyle kalacaktır.

--spoiler--

edit: entry sözlük yazarlarının ironiyle imtihanına dönüşmüş. yazık, çok yazık.
büyük fabrikalar için söylenen hede, buna da uymaktadır. böylesine büyük bir yatırım asla sahipsiz kalmaz. rahat olun.
köklü değişikler olmazsa yazarları pek de fazla ilgilendirmeyecek durumdur.
bu söylem, şöylesi taze bir deyime esin kaynağı olabilir;

'contası bozulan musluk damlatır.'
başlık cortlatma entrysidir.
aktif bir moderasyon atanması dileği ile, hayırlı satışlar.

(eski yazarlara bir güzellik yaparsınız artık)
önce şu uygulamayı düzeltmekten başla en son 2017 de güncellenmiş.

alan arkadaşa hayırlı olsun.
Ülkede satılmayan bir bu kalmıştı teşekkürler falan....
umurumda olmayan durumdur. Cânım yazarlar buradaysa sıkıntı yok. Yoksa ben napayım boş duvarları.
Üzücü olay.
Zall ben 10 adam ederem beni de mi o fiyatı sattın.
Satılırken bana ne kadar fiyat biçildi acaba en çok bunu merak ediyorum. Hangi yazar kaça gitti liste olarak sözlüğün kapısına asılsın lütfen.
şaka mı? gerçekse çok şaka.
Şaka maka biz iyi para ediyormuşuz.

Öyle ya, satış rakamı %50 hisse için 10 milyon lira olduğuna göre ve inci haberself gibi siteler de satış içine dahil olduğuna göre amele hesabı en az 6 milyon lira Uludağ sözlük fiyatı desek yanlış olmaz.

Sözlüğü satın alan kişi maldan anlıyormuş.
Bu insanı tarım ve ormancılık bakanı yapmak lazım.

Hiç olmaz ise ekrana çıkıp "Avrupa'nın en çok sığıra sahibiz" derken (aslında doğru) insanlar o zaman "Türkiye’nin 2018 yılı sığır ithalatı 1 milyon 200 bin baş. Türkiye’nin bir yılda ithal ettiği sığır sayısı Avrupa’daki 20 ülkenin tek tek sığır varlığından fazla.

Daha da çarpıcı olanı Türkiye, sadece Avrupa’nın en büyük sığır sayısına sahip Fransa’dan değil, 255 bin baş sığır varlığı ile Avrupa’da 32.sırada yer alan Estonya’dan da, sadece 395 bin baş sığırı olan 29.sıradaki Letonya’dan da ithalat yapıyor.
Bosna Hersek’in sadece 445 bin baş sığırı var. Sırbistan’ın 878 bin baş sığırı var. Bu iki ülke Türkiye’ye hem sığır eti hem de hayvanı neden ihraç ediyor?" Diye soru sormaz.
vay arkadaş harbiden satılmış. e şimdi ne olacak? bu parayı boşa vermedi ya adamlar. özelleştirildi diyerek hepimizi işten atmasınlarda. zall çalışmasak da maaşımızı veriyordu.
Biz içerik üreticiler, satılık değiliz!

Entrylerimiz için bi pay dağıtırsınız ama artık, e d..k.y de değilsinizdir!
O kadar yazdık üye getirdik, hakkımız olanı istiyoruz ! Mayışlar derhal hesaplara geçmeli !
şimdi sözlükle beraber biz de satılmış mı olduk?
emin adanur uludağ sözlüğü satın aldıktan sonra
görsel
bu x5 esprisine de ne biçim güldük awk gül gül öldük.
sattılar yediler doymadılar. ne istediniz şuncağızlardan. onlar sevgi istiyor yazmak istiyor biraz da meme istiyor. satma zall satma din kardaşuyuh, ula entry de gireceğuz vergi de vereceğuz.
erecto satın almış diyorlar...
güncel Önemli Başlıklar