bugün

3 gündür yaşamış olduğum ve geçmişi olan, uludağ sözlük moderasyonu tarafından insanı sözlükten soğutan komedidir.*
muhalif entrylerimin sözlük formatı'nda bile olmayan sebeplerden silinmesiyle başlayan komedi öyle bir yere varmıştırki entryimdeki bakınızdaki başlığımı silip ardından entry'mi bakınız yanlış verilmiş diye silmişlerdir. sözlükteki gram zeka içermeyen trollce ve sözlük formatını hiçe sayan entryler hakkında kimi zaman işlem bile yapılmadığı halde yazarlığım bir entry'mde @2 geçtiği için çaylaklığa alınmıştır, komik olan ise bu konu hakkında didik didik ettiğim sözlük formatında hiç bir şey yazmamaktadır sadece gelişmelerde aynı moderatör tarafından 2 kere geçmektedir birinde entry silinir* yazmaktadır diğerinde ise entry silinir tekrarı halinde yazara işlem yapılır* yazılmaktadır tekrarı halinde dikkatinizi çekerim. hayır bu moderatör sözlüğün inci sözlük olma yolunda ilerlemesine bile takılmayıp neden @2'me takmıştır komedi olan şeylerden biri de budur ha kural buysa taksınlar silsinler fakat ilk önce yazılan gibi entry'i silmeden direk çaylağa düşürmek buradaki problem, üstümdeki gram zeka içermeyen ve bilgisizlikle yazılmış entry'nin sözlük formatı ile yakından uzaktan alakası yokken altındaki hükümeti eleştiren entryim ne olduğu belli olmayan sebepten siliniyor fakat hakaret içeren, aşağılayan, atatürk'e ağır ithamlarda bulunan, pkk yandaşı barzo diliyle yazılmış sözlük formatını biçip geçen entryler hakkında işlem yapılmaması da insanı kıl ediyor entrylerimi canlandırmaktan yoruluyorum. ha geçmişine gelirsek daha yıllar yıllar önce başka bir yazarlık ile uludağ sözlükte muhalif entryler giriyordum 2 3 ay bir problemden dolayı girmedim ve sözlüğe girdiğimde ise sözlüğe uzun süredir girmediğiniz için yazarlığınız silinmiştir uyarısıyla karşılaştım*. hükümeti eleştirmek mi buradaki problem insan merak ediyor ya.

dipnotsuz olmaz: bu çaylaklık işleminden saatler önce nefret suçu işleyen bir entry için şikayette bulunmuştum entry hala duruyor.

kuralara önce moderasyon uysun. sözlüğün git gide troll yuvası ve trollce başlıklarla donatılmış olmasına şaşmamalı. sanırım kimsenin sana dokunmaması için kalem satmak gerektiği gibi klavyeni de satman gerekiyor.

alın yeni seviyeniz değerlendirirsiniz bir şekilde.
görsel * * * * *
saçma sebepler ve hatta kişisel sebeplerle moderasyonun yapmış olduğu komedi.
bişeye kızıp vermicem, başım ağrıyo der gibi. ayıp ama. valla bende soğudum.
son günlerde iyice kara mizah halini almış haldir. öyle anlar oluyor ki, nöbette moderatör değil de troll var hissi uyandırıyorlar; tabii ki hepsi böyle değil, ama böyle davrananlar da mod olarak işlem yaptıkça hepsi töhmet altında kalıyor.
bu moderasyon, insanların entry girdiği başlığa üye olduğunu sanıyor olabilir. zira pkk, dhkp-c gibi örgütler hakkında bilgi veren entryler anında siliniyor.
entut u kemalist bir zihniyet ile sözlükten uçurmaları komik ve vahimdir. tahammül edeceksin yada bırakacaksın yazarlığı. isminiz cisminiz ortada yok. varmısınız yokmusunuz belli değil. esrarengizlik atfetmişsiniz kendinize bir şey sanıyosunuz kendinizi keçeliler.
yeni nesil olmama rağmen bu komedinin farkına ilk günlerde varmış bulunmaktayım. tablo vahim. sözlüğün ciddiyeti ve kalitesi artar inşallah.
(#18369478)
zamanında bana 6 yıllık hesabımı sildirmişlerdir zorla. hiç sevmem sevemedim.
ekşide olsanız durum ciddi denilir fakat uludağ gibi bir sözlükte, çaylakların ertesi gün yazar yapıldığı bir yerde çok da takılacak bir durum değildir.
Epeydir beni çaylak yapmayan moderasyon.
Bir komedidir işte gidiyor.

iyi gorevler memur bey.
(bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#19316200)
şikayetlere "kapalı/doğru" şeklinde kayıt attıkları halde şikayet konusu entry'yi silmemeleri gibi komik vakalardır.
küfürlü tanım giriyorum; "entry sözlük formatına aykırı" diye siliniyor. başka adam, başlığın altına: "ya ne olacağıdı" yazıyor, o duruyor. Aynı başlık. Hangisi düzgün çalışmıyor, bilmiyorum. gammaz mı? moderasyon mu? Çok şikayetçi miyim? yok sikimde değil! ama ortada bir şey varsa ve tanıksak; söylemek gerekir.
modlarla kanka olan sevgili olanlar yüzünden sözlük kendinden geçti. bence modları düzenli cinsel hayatı olanlardan seçmeli
(bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#19880502)
(#19884310)
"yazar olmanız için kesinlikle biten cümle sonuna gerekli noktalama işaretini koymalı, smiley/gülücük ifadelerini asla kullanmamalı, noktalama işaretlerinden sonra bir adet boşluk bırakmayı asla unutmamalısınız. aksi taktirde yazar olamazsınız."

yazım ve noktalamadan dahi bihaberlerken bizi yalnızca güldürürler. evet götüm ve ben şu an senkronize biçimde bana yaptıkları götlükle -chokoprincee sövmenin cezası çaylaklıkmış efem- beraber bilgisizliklerine yarılıyoruz.
--spoiler--

hebele hübele bom bom polis tü tü

(bkz: neden birkaç gün tatil yapmıyorsun jonathan)

(19.06.2013 08:18) bakınız özelliğinin amacı dışında kullanılması. bakınız konu ile ilgili başka bir başlığa gidilmesine kolaylık sağlar, bu amaç dışında mesaj vermek, yorum yapmak amaçlı kullanılmamalıdır.
--spoiler--

böyle bir başlığa * harbi harbi tanım bekleyen moderasyondur.
(bkz: bakınızı anlamayıp silen moderatör)
(#20381038)

şeklindeki bir entry'yi iki defa formata uygun bulup silmeyen moderasyonun hali pür melalidir. ancak böyle teşhir edilince akılları başlarına geliyor ve ayakları suya eriyor demek ki.
yeşil sermayenin askeri olmuşlardır. ve rüzgar nereden eserse yelkenlerini o yöne çevirmektedirler.
üstteki entry'ye cevap mahiyetinde olan ve cevap verdiği yazarın * annesine aleni küfür içeren bir entry'yi sadece silmekle yetinen ve yazarına başkaca bir yaptırım uygulamayan moderasyonun halini tarif eden bir ifade.
nasıl bir hikmetse artık bu başlığa yazdığım entry'yi bile saçma sapan sebeplerden dolayı silmişler inanılır gibi değil

görsel
bazen iğrenç başlıkları kurtarmak için silmeyip abuk sabuk şekillerde değiştirme şeklinde ortaya çıkan durumdur. ancak genelde kıyak geçtikleri başlık sahibine bile yaranamayıp alay konusu olmaktadırlar.

(bkz: #21424671)
3ekadarsay adlı yazarı kollama ile de ortaya çıkan hal. yazar kafadan "falanca ilde yaşayanların pislik olması", "falanca ilde yaşayanların insan olmadığı gerçeği" diye başlıkları ve altında o ifadenin içini dolduran hakaretleri bombalıyor, modlarda tık yok. kolay gele, iyi uykular sevgili moderasyon...

birkaç basit , moderasyonca "formata uygun" bulunduğu için olsa gerek, el sürülmemiş örnek:

(bkz: ankarada yaşayanların insan olmadığı gerçeği/#21485937)
(bkz: muğla da yaşayan insanların pislik olması/#21496896)
(bkz: izmir halkini kole olarak çalıştırmak/#21567945)
(bkz: izmir in türkiye de ne işi var/#21490866)
(bkz: eskişehir türkiye nin küçük israilidir/#21485988)
(bkz: adana ilinin hiç bir boka yaramadığı gerçeği/#21485846)
güncel Önemli Başlıklar