bugün

devedikeni ve karpuzkabugunun sahip oldugu de-ka organizasyon sirketi ve mülayim bey finans tarafından organize edilmiş olan 10 mart 2007 tarihinde saat 20:00 itü taskısla muhendishane lokalinde (hyatt regancy otelinin karşısına denk düsüyor) organize edilen zirvedir. ayrıntılı bilgiler ve ortam butonu az sonra...
bursada olmasi binbir kavga dövüşle gündeme gelmiş ve ansızın yalan edilmiş zirveye * misilleme olarak de-ka güvencesi ile organize edilen zirvedir. 5 kişi de gelse, 50 kişi de gelse, tornado çıksa, deprem olsa yine yapılacak zirvedir. aynı zaman da ankaralı yazarların istanbula yapacağı çıkartmanın kutlaması bu zirvenin değişik bir varyasyonudur.
sözlüğün en büyük sermayedar şirketi *özkaynakları ile sektöründe lider, başarılı çalışmaları ile göz dolduran, de ka organizasyon a s yönetim kurulu başkan yardımcısı karpuzkabugu tarafından yapılan açıklama.
bugün saat 17:30 itibari ile diplomatik temaslar bitmiş mekan ile resmi imzalar atılmıştır. mekan itu'nün taskisla kampusunün az yanında ki muhendishane restoran&bar olarak seçilmiş ve tarafımızca gidilmiş görülmüştür. şartlar şu şekildedir;
ilk önce mönüyü sayalım, işte mönü;
soguk baslangiclar;
zeytinyağlı yaprak sarma
kısır
beyaz peynir
fava
amerikan salata
domates soslu kızartma
acılı ezme
patlıcan salata
haydari
domates salatalık söğüş

ara sicaklar;
kaşarlı ve taze biberli patates kroket
peynirli sigara böreği
sosis tava

ana yemekler;
sütle marine edilmiş çeşnili piliç göğüs pane
fırınlanmış domates, biber, parmak patates ve şehriyeli pirinç pilavı ile

karışık mevsim salata

karışık mevsim meyveleri

ve en önemlisi limitsiz yerli icki

bunlar sadece işin gıtrlak tarafı, gelelim diğer bölümle
işte yan bölümler;
perküsyon ritimler, yan flütler ve akustik gitarlar eşliğinde canlı ve sınırsız modern pop müzik...

efendim yukarıda okuduğunuz tüm imkanların fiyatı kdv dahil *
45 ytl'den ibarettir.

katılım sayımız 100 uuser'a ulaştığı takdirde mekan, biz uludağsözlük ailesine kapatılacaktır ve ortada eşek kadar bir pist açılacak eğlencenin anası ve ebesi el ele verdirilip hüngür hüngür ağlatılacaktır.
de ka organizasyon a s sizlerin memnuniyeti için soluksuz çalışmaya devam edecektir.

şartlar yukarıda ki gibi olup iştirakler beklenmektedir. zira mekana en geç perşembe günü kesin katılım sayısı verilecektir. siz yazar kardeşlerimizden ricam kesin gelecek olanların isimlerini yazdırmalarıdır.
ankara'dan şimdilik;

fewzi1907
gothic evil
marla singer
redwinemania
purple
zabalayn

olarak katılacağımız zirvedir. cuma gecesi yola çıkılacaktır. ankara'dan gelmek isteyen yazarlar özelden dürtsün.

yanlış anlama ihtimaline karşı not: 1. yaş zirvesi'nin ikamesi olduğundan değil, mart'ın 2. haftası ankaralı yazarlar için en uygun zaman olduğundan dolayı haftalardır istanbul'daki yazarlarla yaptığımız fikir teatisinden sonra katılmaya karar verdiğimiz zirvedir.
alkolün güzelleştirmekten ziyada nasıl kötüleştirdiğini anlatma adına bizzat katılacağım veya bir temsilci gönderip katılanları uyaracağım sakıncalı zirve.
mekan canlı müzik yapmakta. çaldıkları parçalar pop ama piyasa pop değil yani gerçek anlamda türk pop müziği. gitar, 3 vokal ve perküsyon eşliğinde son derece nezih bir ortamda gerçekleşecek zirvedir.
(bkz: madem karar verdik gidecez)
ankaralı yazarların cuma akşamı trenler haydarpaşa yönüne çalışmadığından mecbur otobüs ile gideceği ama dönüşte ne yapıp edilip trene binilecek zirvedir. gelecekler kararını biraz çabuk versin de ona göre rezarvasyon yapalım. ha bir de de-ka organizasyona sesleniyorum buradan; içkiyi falan bırakın da fenerbahçe maçına gidelim daha zevkli olur. kendim için istiyorsam namerdim!!!

edit: iki ayaklı hatta üç ayaklı yapılmasını önermekteyim. cumartesi öğlen güzel bir çay- muhabbet zirvesi, akşamki zaten hazır, bir de pazar sabah ortaköy de kahvaltı zirvesi... çok şey istiyorum galiba, ama de-ka ya güvenimiz tam...

(bkz: ver coşkuyu ver coşkuyu)
pek bi içkinin ön planda olduğu zirve. öncelikle hazırlayanlara emeği geçenlere teşekkür ederiz. fakat niye içki bu kadar ön planda onu anlamadım. tamam içkili zirve yapılabilir fakat içkinin zirvenin ana unsuru olarak gösterilmesi nedendir? nasıl ana unsur derseniz daha zirvenin adından başlıyor bir kere. zirvenin adına bakıyoruz, neymiş; geleneksel uludağ sözlük içiyoruz güzelleşiyoruz zirvesi. bence ''geleneksel uludağ sözlük içiyoruz sıçıyoruz'' denemeyip yontulmuş biraz. bir başka örnek de şöyle; çok güzel bir şekilde menü sayılmış -sağolsunlar- fakat en sonunda ''en önemlisi limitsiz yerli içki'' deniyor. niye en önemlisi ki amaç kaynaşmak değil midir bir zirvede yoksa belli arkadaşlarla kafa dağıtmak mı, bunun için zirve yapmaya gerek mi vardır. toplaşılır bir yerde içilir. ayrıca yazılan girdilerden de bu sonuca varılabilir. sonuç olarak bu zirve vasıtasıyla bağlamak istediğim asıl konu şudur ki;

(bkz: sözlük yazarlarının alkolü övmeleri)

herkese iyi eğlenceler..
gelmeyi çok istesem de 8 mart perşembe akşamı bünyesinde genel anestezi barındıran bir operasyon geçireceğim, dolayısıyla bir günde ayağa kalkacağımı hiç zannetmediğim için sözlükten takip etmem muhtemel zirve.

istanbul'da tanışmayı istediğim çok yazar olsa da herşeyin başı sağlık malumunuz. *

edit: gelemeyeceğim doktor beyanıyla kesinleşti*, herkese iyi eğlenceler, bu hasta adam için bikaç kurt fazla dökün.
edit2: ameliyat için 2 ünite kan istediler, çok pis tırsıyorum sözlük.
(bkz: gene başladı)
(bkz: bu insanoğluna yaranılamıyor kardeşim)
de-ka organizasyonun bu işlerden kaç para kaldırdığı umurumda değil. helali hoş olsundur. adamlar organizasyon yapıyor, tabiki para kazanıcak anasını satayım, babalarının oğlumuyuz.

ancak genede sormadan edemeyeceğim. kardeşim siz rahatsız mısınız? hiç iş, güç, sorumluluk gibi olgulardan en azından birine bile sahip değilmisiniz? *

eğer vaktim olursa, gelip zıkkımlanacağım zirve. ne zamandır katılmıyorum, zaten bide adım da çıktı ukalaya, bilmem bi tarafları kalkığa.

neyse, karpuz lafım sana: sırf müşteriye iyi gözükme amacı taşıyan, müşteriyi bağlama amaçlı sahte gülücükler yayma etrafa. tanımasam seni melek sanardım.*

devedikeni: birader sen şu kabukla iş yapıyosunya, helal olsun. senin gibi aklı başında, konuşmasını, oturmasını kalkmasını bilen, mütevazi bir adam nasıl şu adamla anlaşabiliyor? kal geldi anasını satayım.

neyse görüşürüz. münasip yerlerinizden öperim.
ortam butonuna eklenmiş olan zirvedir. gelecek olanlar kendilerini ekleyebilir.
kesin katılacakların adını bana ya da mulayime pm yoluyla bildirmeleri rica olunur. katılacaklar yorum yapsın lütfen, katılmayan, ilgilenmeyenlerin eleştirileri ile şişirmeyin başlığı.
izmir, eskişehir *, bursa * ve ankara' nın ardından güzel istanbul' u ve güzel dostları görmek için katılacağım zirvedir. yolculuğumda jean paul sartre ya da friedrich wilhelm nietzsche' nin dışında bursalı yazarların bana katılması sevindirici olur. bursa' dan katılmak isteyen yazarların özel mesaj yoluyla bana ulaşmasını rica ediyor ve değerli arkadaşlarıma, özgürlüğün yolları zirvesi' nin ertelendiğini ancak aynı isimle ya da başka bir isimle bursa' da yapılacağını belirtmek istiyorum. özgürlüğün yolları zirvesi' nin ertelenmesi sebebiyle de hepsinden özür diliyorum.
eğer bir hastalık falan olmazsa kesin katılacağım zirvedir...eeee artık tanışmanın zamanı geldi de geçiyor..
hanımağa gelirse ellerinden öpmek amacıyla katılacağım zirvedir. içki ön planda olmasa katılmazdım. böylede günahkar gavurun tekiyim. ankaradan gelenlere evimi açmaktan gurur duyarım. (bursa ve ya başka şehirlerde olur) gürültü yapmak, kusmak ve sigara içmek yasak. (balkonda içilebilir.) * * ertesi gün toplu halde bir yerlere gitmek daha kolay olur hem... benimle yatma şerefi kura ile edinilecektir.

HA BAK ALIMA GELDi (bkz: iKiNCi GELENEKSEL KARGA YUVASI ŞENLiKLERi)KAPSAMINDA BiR GECE OLABiLiR...

SORU: FATAL, OLM HARBi GÜZEL Mi LAN? WAY iNBELER. BiZ EVDE KÖS KÖS OTURALIM. YALVARALIM SiZE, BENi DE ALIN ARANIZA DiYE. YAPTIĞINIZ ŞEYE BAK...

SORU2: ALWAYS iÇCEN Mi?
--spoiler--
ve en önemlisi limitsiz yerli icki
--spoiler--

orada olmamam için hiçbir neden yok demektir... mekan süper... çalışanlar da güzel... sahibi daha bir güzel...*

edit: anlatmaya başlıyorum karga kuşu o akşamı ne dersin?
müzik grubu gitar nefesli ve perkusyon olan harika müzik yapan bir mekandır. çok hoş ve eğlenceli olacaktır. kesin katılacağım organizasyondur.
ayrıca ankaralı yazarların ilk kez misafir olacağı zirvedir. ev sahibi, ev sahibi nereye kadar?

devedikeni'ne not: "bu ne biçim organizasyon kaaaardeşim"
katılım listesine bakınca gelmek için can attığım zirve. inşallah cumartesi sabahı oradayım.
bir de istiklal caddesi' ni gezmeyi deli gibi istiyorum. diliyorum ankaralı yazarlardan gördüğümüz centilmenliği istanbullu yazarlardan da görürüz de istiklal caddesinde dolaşmak mümkün olur.
"yahu ne olur bir sonraki haftasonu yapılsın" diye hayıflandığım zirvedir. *
katılımın gittikçe arttığı zirve.ohhh ne güzel.. toptan görüşeceğiz diyen abla yazar.
şuanki mevcut katılımcı listesi;
karpuzkabugu
devedikeni
redwinemania
gothic evil
marla singer
fewzi 1907
purple
mulayim
hanimaga
schenardi
junior
fatal
alwayssleepy
abberline
dopdop
crative
balyancho
ölüler kitabı
kurremKARMERRUK
yeselaa+enişte
zabalayn
nostradomuz
alchollica+1
cedric
kasif
karga kuşu.
maksat muhabbet*
no promise
gwaihiri
garfield
metalycra
trixx
internettin
laz pacino
lionheard
lavinya_
lock
muayyen günümde olmazsam teşrif etme ihtimalimin bulunduğu zirve.
güncel Önemli Başlıklar