bugün

görsel
Instagram keşfette dolaşırken, başka sözlüklerin entry'lerinin boy boy paylaşıldığını ve yazarlarına da övgülerin yağdırıldığını gördüm.

Içimden 'bizim sözlüğün neyi var yahu pırıl pırılız biz' dedim ve, zall beyden habersiz (şaka dm'den yazdım) ufak çaplı bir projeye girişim yaptım.

Bio'da yazdığı gibi gözünüze çarpan hoş, komik entry'leri bu hesaba dm'den yollayabilirsiniz.

Instagramda takipçi kasmak isteyen denyo yazarlarımız için de post altına via verebilirim.

Öyle böyle şöyle falan fıstık derken, herkese iyi yazmalar diliyurum.
Uludag.sozlukk.
iki hafta boş verilecek hesap.

ne diyeyim bırakalım hevesini alsın.

yedit: "bırakmıycam ki" diyor. o zaman da işsizsin demek dicem ben de. yok yok tamam hadi bakalım koştur.

yalnız diğerlerinden daha iyi falan diye çok da uçma. diğerleri kadar iyi de bari inandırıcı olsun.
Asla boş verilmeyecek hesap.
Sayfamızın amacı yazarlarımızın diğer sözlük yazarlarından daha iyi olduğunu kanıtlamak ve sözlüğün adını duyurmak.
Sayfamızın amacı dincilerden başka insanların da Uludağ sözlük adını bilmesi.
Eleştirilere açığız, vurun ama öldürmeyin.
Yazarların fişleneceği sayfadır.
- sayfamız yeni açılmış olup yenidir.

- sayfamızda uludağ sözlük yazarlarının girileri paylaşılacak olup giri paylaşılacaktır.

- diğer ilanlarıma da bakınız.
Sayfamızın amacı takipçi kasmak değil, sözlüğün 'heştek'ini biraz daha canlandırmak, ve hiç yoktan bir instagram sayfası olsun bizim gülmar marketin bile instagramı var adam zam fiyatlarını oradan paylaşıyor.
Açılışı (bkz: gethere) yazarımız ile yapmış bulunmaktayım.
Bu arada takipçi kasıp sayfası falan satmayacağım fantastik fikirler kurmayalım.
Zaten instagram'da uludag sozluk sayfasi var. Ikincisine ne gerek var?
Merak ettiğim yazarlar için arada stalklayacağım hesap.

Çünkü işsizlik bunu gerektirir tatlım.
Sayfamızın açılma amacı 'aktif' bir sözlük hesabımızın olması,
Unutulup giden ve girişimleri yarıda kalmış çok sayfamız var.
Ama,

Not this time canım yazarlarım.
Oha 695k bir ulu hesabımız varmış.
Ben niye yeni gördüm ya o kadar aradım yaw.
Olsun yarıda bırakmak bizim işimiz değil,
Show must go on balım.

Edit, 695K takipçiye düşen beğeni sayısına baktım da, yeni bir hesaba ihtiyacımız var, evet.

Edit2, bu nasıl hesap yahu hiçbir rakam doğru değil beynim yandı ne takipçi sayısı doğru ne beğeni sayısı ne takip ettiği sayısı, sayfanın bile kendisinden haberi yok bence.
zaten var imiş.

olay nerelere geldi iyi mi.

rakamlar o kadar tutarsız ki hile ile takipçi kasıldığı ayan beyan ortada. 695 bin takipçi, 15 paylaşım ve 80-90 beğenme. hahaha.

ekşi'ye baktım. o da 48 bin civarı takipçiye sahip, beğeniler bin ila iki bin dolaylarında. o en azından hile hurdaya girmemiş.

buradan çıkacak sonuç sözlüklerin sosyal medyada bu şekilde yer almasının saçma olduğudur. zira sözlükler zaten bir sosyal medya aracı.

instagram'dan, face'ten ne diye takip edeyim, girer bizzat kendini okur, yazarım.

dağılabiliriz arkadaşlar.

kesin bilgi yaya yaya dağılalım, sırayı bozmadan.

yavaş len!
Sayfamızın amacı,
Sözlükte üye olmayan insanların da başka bir sosyal medya üzerinden sözlüğümüzün güzelliği takip etmesi ve, o bahsi geçen 695K'lık sayfanın da malum olayını bir nebze dindirmek.
Amacım buradaki kitleye ulaşmak değil.
Buradaki kitlenin zaten elinin altında.

Kesin bilgi yaya yaya birleşelim.
görsel

695klık insta hesabı varmış yuh. Gönderi yapın bari mk.
Acaba var mı diye baktım, varmış. Ancak aktif kullanılmıyor sanırım. Bir de 700bin takipçi sayısı görünüyor. Gerçek mi diye tereddüt etmiyor da değilim.

Diğer taraftan birileri de düşünmüş fan sayfası açmış. Güldüm geçtim.
bence sosyal medya hesaplarının denetimi profesyonel birine verilebilir.

gözümüz gönlümüz açılmış olur, kimbilir.
yoktur!
büyük eksiklik.
Açılmamasının bir sebebi var birisi gay hikayesi anlatır, öbürü bilmem ne yapan kız başlığı açar, diğeri embesil rapçiler hakkında konuşur, bir başkası bacaklarının fotoğraflarını atar, diğer ojeli eliyle kitap resmi paylaşır olm zall bile burayı olduğu gibi kabullenmiş instagramda bu rezilliklerimizi herkese bir daha mı gösterelim?
görsel

Benim entryimi paylaşmışlar. Yaa çok teşekkür ederim.
650k takipçisi vardır.
Benim entirilerimi paylaşsa 6,5 milyon olur sayfa bence.
Benim entryleri paylaşırlarsa mahkemeye veririm.
bot takipçi basmışlar lan.
bez bebek nana'nın bile enterisini post olarak atmışsınız. yıllardır sözlüğe emek veren true'ya bir güzellik yapmamışsınız. içerlerdim sayın admin.