bugün

(bkz: uludağ sözlük ateist ve agnostik yazarlar birliği) nin deistleri unutmasından dolayı şahsım tarafından açılmış birliktir.
birliğe katılmak isteyenler şahsıma mesaj atarak kullanıcı adını.bu kutsal entrye ve birliğe kazıyabilir.

üyeler
nurdan adam.
yassiyastik.
brcbk.
salvatio.
yanlis anlasilan adam.
ampleforth.
(bkz: entry nick uyumu)
listeye beni de al hocam.
mühim olan insan olmaktır. gerisi teferruattır.
ne işe yarar bilmiyorum ama ille bir -ist diyeceksem kendime; yaz beni de!

deizm hakkında bilgi almak isteyenler açsın kutsal(!) kitapları okusun. koşarak kaçarlar zaten..
Acilen dahil olmak istediğim birliktir. Aydınlığa deizm ile erebiliriz ancak..
büyük lider de'nin izinden giden yazarların oluşturduğu birliktir.
tek devlet, tek din, tek dil.
dilimiz türkçe, dinimiz deizm, devletimiz türkiye olsun.
kıyamet günü, suçlunun yanında suçsuz da yanacaksa
tanrı benim bile anlayabildiğim bazı şeyleri anlamayacak ve cezalandıracaksa
ve tanrı bir tövbe ile tecavüzcüleri bile affedecek ise aralarında bulunacak olduğum birlik.
Uludağ sözlük deist yazarlar birliğidir.
topu topu 10 kişiyiz, 100 tane liste hazırladınız arkadaş. dedirten başlıktır.
araştırmaya devam ettikleri sürece; agnostik veya ateist olacak yazarlar birliğidir.

köprüden önceki son çıkışa hoşgeldiniz.
ateizm derneği'ne üye olması gereken yazarlardır ayrıca.
akılı tasarıma inanan kesimdir bunlar.

ama deist siteleri de fırsat bulduğumda gezdim halen daha ne olduğunu çözemedim.

mesela tanrıya inanıyorlar, bu metafizik bir şey ama hiçbir etkisi olduğuna inanmıyorlar.

bu varlık ve yokluk arasında bir fark ortaya koymaz.

ayrıca tanrı metafizik bunu bir şeylere dayanarak kabul ediyorsun bu kesin, tamam da diğer metafizik şeyleri neye dayanarak reddediyorsun?

burası da çok önemli.
felsefe ile tanrı kanıtlamaları ve çürütmelerini takip eden bir insanın ateist olmasına imkan yoktur. beynini kullandığı sürece o kadar delil var ki . ülkemizin ateistleri dinden soğuyan insanlar olduğundan işin felsefi ve akli boyutunu bir kenara atmaktadırlar. ''akp böyle böyle din mi olur ben ateist oluyom panpa'' gibisinden ateistlerle doludur ülkemiz. onlara kalkıp hume leibniz desek ne küfür ediyorsun lan diyebilirler.
gençler deizme kayıyormuş bu birlik de yakında ana baba günü olur.

(bkz: rezervasyon)
Sözlükteki deist yazarların oluşturduğu birliktir.
kayıtlar devam ediyor mu merak edilen birlik.
Girmek istediğim birlik...