bugün

yazar burda doğru söylio.
yazılan entryleri okuduğunuzda anlayabileceğiniz realite.
esmeray sözlüğe gelmiş. ünlü biri geldi, yer açın beyler. kim mi? link buyrun:
http://www.ensonhaber.com...eministim-2012-12-24.html
harvard' ın lüks kafelerinden iphone 6 aygıtları ile sözlüğe bağlanan asil üniversite öğrencilerinin yönelttiği fikir.
ufak bir hesap yapalım. günde kaç yazar sözlüğün gidişatından ve kalitesinden şikayet ediyor ? 10 olsun. bu 10 yazar şikayete ayırdıkları sürede kaç bilgi entrysi girebilir ? 3 diyelim. 10' u 3 ile çarptığımızda 30 bilgi entrysi elde ederiz. bu haftalık 210, aylık 840 bilgi entrysi eder.
kısacası: yapıcı eleştiri getirmeden sözlüğü eleştiren yazarlar da sözlüğe zarar vermektedir.
Uludağ sözlük insanın işine gelmeyince söylenendir.
Sözlük canımı çok sıkınca benim de aklıma geliyor bu.
(bkz: yuvamıza hoşgeldiniz sizi şöyle alalım)
aynaya baktikca dogru oldugunu anladigim baslik...

o kadar bosu bosune masterlar almis, okula gitmis, yabanci dil ogrenmis, kitap okumusum...anlasilana gore cahilim...

yaziklar olsun bana......
ak itlerin yüzünden seviyeyi düşürüyorsunuz lan.
(bkz: aramıza yeni cahiller katılmış)
Sol kesime takmış, yeni cahilleri aramızda gördüm. Biraz yapıcı eleştirinde yaşınız ve zeka seviyeniz ortaya çıkmasın bari.
saklı bir fikir.
Beni karıştırmayın lan.
Paçasından cahillik akan bir yazarın beyanı. Ne demişler hem " kişi kendinden bilir işi".
arz talep meselesi değil sadece bu. bilgiyle alakadar insan az içimizde. bilgisi olanı da takan yok. uğraşmak bir mesele hakkında bilgi sahibi olmak aslını astarını doğrusunu öğrenmeye çalışmak bize göre değil. kafamız şartlanmış fikriyatlara daha müsait.

ya bu böyle söylüyor (yazıyor) ama gerçekten de doğrusu bu mu ? merak edipte, zahmet edipte, araştıran çok nadir. bu güne kadar yazdığım bir mesele ile alakalı 1 bilmedin 2 tane mesaj gelmiştir.

uludağ sözlük bence günlük hengame yeri. siyaset, güncel, spor, aktüel, v.b. konularda yazarların muhabbet ettikleri ortam.
bilgi var. denizin içindeki inci mercan gibi, çok az derinde çok da kıymetli bulmak da aramak da zor.