bugün

"hem birinci hem geleneksel nasıl oluyor lan?" dediğinizi duyar gibiyim.. ama aldırmayın ikincisi yapıldığında gelenekselleşecek rahat olun..

her 3 ay'da bir yapılması planlanan, sanata dair ne varsa konuşulacak olan ve kesinlikle bir yaş sınırı konulması gereken zirve.. benim şahsi fikrim 23 yaş altı olanların katılmaması zira katıldıklarında daha olgunlaşmamış, bir yoluna oturmamış, duruma ve çevresine göre şekil alan bir düşünce yapalıları ile sanata zerre faydaları olmaz..
desteklediğim ankarada olması durumunda katılacağım ama 23 yaş sınırını anlayamadığım zirve.

(bkz: mozart ın ilk senfonisini 8 yaşında bestelemesi)
biz bunu sanat zirvesi değil de bienal şeklinde yapalım... bu senekinin ana teması sanat ne ile yaşar olsun...
zirvede sanat konuşan yazarların 23 yaş altı olduğunu, 23 yaş üstü yazarların zirve de karı-kız konulu tartışmalara girdiğini düşünürsek haksızlıktır bu.

ben de sanat konuşabilirim hep yaptığım şey zaten.
hıh!
uludağ sözlük yetmiş üçüncü sanat zirvesi'nin ilk adımıdır.
onur konuğu olarak katılacak sanatçının* medyatik hale getireceği zirvedir.
bursa ayağında ben de varım zirvesidir.
heh işte katılbileceğim bir zirve dedim; ama yaş sınırına takıldım. neyse siz kaybedersiniz. *
sözlerime peyami safa' nın sözleriyle son vermek istiyorum: "yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır ; zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır."

mutlu pazarlar... *
(bkz: sanat sanat içindir)
(bkz: sanat zirve içindir)

tartışılması gereken zirvedir.
zaman kaybından ibaret olan amaçsız bir eylem.