bugün

uludağ sözlük birinci gazoz ligi faaliyetinin ardından, herhangi bir okul bahçesinde dahi gerçekleştirilebilecek basketbol ligi organizasyonudur. bu iş için kapalı spor salonu falan da kiralanabilmektedir "yok ben okulda oynamam arkadaş" diyecek olanlar ve basketbol zevkini doyasıya yaşamak isteyenler için.

istanbul'da olaydım, organizasyonatörlük de ben yapardım lan..

edit: gerçek gibi olacak yalnız bu, kabul etmem. çift pota, periyotlar 10 dakika. annaştık mı?

düzenlenmesi durumunda katılabilecek sözlük yazarlarının listesi aşağıdaki gibi olan ligdir:

---- (karışıyor olm böyle)

izmir bölgesi

onish

istanbul bölgesi

nevarki
13thfriday
reconquista
mulayim
schizofrenne
mrstrange
player
rapper ninja
elbruz
hedesini ariyan hodo
moonlight sonata

ankara bölgesi

goodboy
anything is possible
antibeyin

(bkz: uludağ sözlük basketbol ligi ankara şubesi)
(bkz: uludağ sözlük basketbol ligi izmir şubesi)
uludag sozluk birinci gazoz ligi ile cakismadigi surece, herhangi bir takimda 1 numarali pozisyonda gorev alabilecegim lig.

futbolun icine tukureyim, yeter lan. biri bunu yapsin.
bursa da bir takımını oluşturmak isterim.

(bkz: bursa pistons)
istanbul'da değil de ankara'da olmasını teklif ettiğim organizasyon.

istanbul'a nasıl gelecem lan ben?
istanbul'da olmalıdır. bir dünya başkenti...
ankaralılar olarak bir takım oluşturma teklifi önerdiğim lig. ha bi de maçlar parasına olsun, her şehirdekiler kendi takımlarını kursun, deplasmanlı meplasmanlı çetrefilli bir lig olsun
talebin yoğun olması durumunda, farklı merkezlerde düzenlenebilecek ligdir. türkiye genelinde şampiyona şeklinde düzenlenebilecek kadar ciddi katılım gerçekleştirilirse, program plan gayet basit olacaktır.

ankara, izmir, istanbul gibi merkezlerde; usbgl tarzı, maçlar efendi gibi oynanır. lig bitiminde tepeye çıkan kulüpler eşleşir. iki takım, en yakın oldukları ortadaki merkeze gider orada oynar. ha bunu hayata geçirmek kolay mıdır? zordur, hem de baya bi zordur. bunu yapabilmek için de çoğu sözlük yazarının arabaya ihtiyacı olacaktır. benim annem izin vermez, ühüh.

iyisi mi, çok fazla talep olması durumunda biz bunu farklı bölgelerde yaparız.

bi dakka lan, şimdi olacak mı böyle bir şey?
7 sene lisanslı oynamış biri olarak dahil olabilecegim organizasyondur.
uludağ sözlük yönetiminin derhal sponsor olması gereken ligdir. ayrıca center mevkiinde açığı olan takıma da itinayla center olunur.
muhtemelen sağlam bir organizasyon akabinde düzenlenecek, usbgl ile birlikte sözlüğümüzü şenlendirecek bir diğer sportif faaliyettir.

pek ilgi çekmiş gibi gözükmese dahi iştahlı yazarların "istanbul yetmez tüm türkiye'de oynanacak ulan!" isyanları şahsımı ziyadesiyle sevindirmiştir. öncelikle, lig kurulması durumunda, her bölgemizde farklı takımlar mücadele edecektir, bu kesindir. bunun ardından, imkan varsa; bir üst tura çıktığı varsayılan, kendi bölgesinde başarıya ulaşmış takımlar diğer bölgelere gidip şampiyonluğa oynayabileceklerdir. fakat bunun için tüm takımların buna müsait olması gerekir. tek bir takımın dahi bunu yapamayacak olması, liglerin orada bitmesi anlamına gelecektir mantıklı olarak.

şaka gibi, ama 2011'de katılabileceğim lan ben buna.
her şehirde olmasa bile basketbolu bilen yazarların yoğun olduğu şehirlerde şehir içinden takımlar çıkarılarak şehir içinde maçlar yapılabileceğini düşündüğüm lig. birde sözlük para toplarsa kendi arasında eğer ; türkiye ligi neyinde olur hatta kupa verilir ve hatta şampiyon takım kupayı zallın elinden alabilir.
son günlerde pofur pofur sigara, nargile türevlerini içmeme rağmen, eski sportif kişiliğimin verdiği güvenle katılmamın mümkün olduğu organizasyondur. *
gerçekten de gerçekleşme ihtimali varsa, hangi ilde olursa olsun katılmak istediğim zirvedir.
lakin, şehir olarak ,eskişehir tam orta nokta denilebilir bu sayılan şehirler arasında. bunu da göz ardı etmemeli. hem rüzgarı da olmaz pek.
eskişehirli basketbolseverlerle bir takım oluşturmak isterim. (şimdiden söylemekte fayda görüyorum. yok sen uzunsun, pivot oynarsın filan anlamam arkadaş ona göre. benden iyi şutör mü var lan bu sözlükte? evet bu konuda doluyum biraz sanki.)
havada kalmaması için, birilerinin harekete geçip organize etmesi gereken oluşumdur. önümüzdeki 2 sene boyunca turnuvalara katılabilme şansı bulunmayan bir ibnatör olarak, bu sorumluluğu üzerime almıyorum arkadaş. ama her türlü bloğu falan yaparım sorun olmaz hani.

melankolik yiyemeyeceğim muzu soymamamı söyledi. halbuki yiyebilirdim. zor değildi.

tamam lan yapmıyorum. hadi çıksın bir babayiğit, oo ye.
organizasyonun bir an önce başlayıp şehirlere indirilmesi gerektiğini düşündüğüm lig. zira herkesin işi var okulu var sapın ucuna balta olmaya çalışması var. izmir için ben varım...
bence sistem şöyle olmalı:

istanbuldaki ekipler istanbul'da , ankaradakiler ankara'da, izmirdekiler izmir'de... vs vs böyle bir bölgesel turnuva oluşturulmalı. sonra takım sayısına göre grup liderleri, ikinileri gerekirse üçüncüleri play-off'a çıkmalı. play-off serileri 2'de bitmeli deplasmanlar meplasmalar falan derken bu böyle gider....
katılmakta kararlı olan yazarların, katılabilecekleri bölgeyi de belirterek bana mesaj atabilecekleri ligdir. katılabilecek kişileri ilk entryde listelemek görevi benimdir, bölgede bulunup da organizasyonu yönlendirebilecek adamlar bu kişileri toplayıp kaynaşmalıdır efendim.

ebet, atın bana mesaj.

önemli not: maraş'tan katılım falan yasak abicim. izmir, ankara, istanbul, bursa, eskişehir şimdilik organizasyonun gerçekleştirilmesi ihtimali bulunan yerler. merkezde değilsen, en yakın merkezi ve yaşadığın yeri 3300'a mesaj gönder.

ben şimdi çıkıyom kib.

şaka maka, gönderin evet.
sezon sonunda abdi ipekçi arena'da bir de usbl all star maçı tertiplenecekmiş. kaynak mı? bilmiyorum.
(bkz: uludağ sözlük basketbol ligi ankara şubesi)
(bkz: uludağ sözlük basketbol ligi izmir şubesi)
istanbul ayağında her hangibi bir takıma charles oakley, bill cartwright bilemedin danny mannig olarak arz-ı edebilirliğim yüksek olan ligdir.
"boyabata dolu yağacağı için katılamayacağım organizasyon" diye iğrenç geyikler yapmak isterdim. daha önce bu tip geyikler yapanlara da kıl olurdum ama şimdi değerini anladım.

12 nisanda birliğime teslim olacağım için katılamayacağım organizasyondur. benim yerime de tadını çıkarındır..
çeşitli bölgelerinin başlıkları açılmış ligdir. şimdilik düzenlenebilecek en makul şehir istanbul gibi gözükmektedir. ankara ve bursa'dan ise tık yoktur henüz. sözlük yazarları bölgeleriyle birlikte özel mesaj atıp "olursa katılırım babo" derlerse işler çok daha rahat olacaktır. naz yapmayın lan, katılacaksanız bana haber verin ki listeleyelim bir.
(bkz: uludağ sözlük basketbol ligi istanbul şubesi)
kuralların içinde ilk 3 ısınma olmasını düşündüğüm ligdir.
güncel Önemli Başlıklar