bugün

türkiye'de en çok ziyeret edilen 50 site açıklanmış. ekşi sözlük 14. sırada kendine yer bulurken, uludağ sözlük ilk 50 de bile yok. oysa zall (bkz: sözlüğü günde 850 bin kişi okuyor) demişti. bu durumda emin adanur bey kazıklanmış oluyor. zall bey botlarla güzel kakalamış sözlüğümüzü.

https://www.alexa.com/topsites/countries/TR
Eskiden doğruydu şimdi günlük 250 bin kişiyi bulsunlar öpüp başına koysunlar.
müthiş patlama. Kimse bakmadığına göre istediğimi yazarım artık *
bu kaçınılmazdı zaten. sebepleri madde madde sayılabilecek kadar fazla. ama konumuz popüleritesi..

sadece 5 yıl önce 20 yaşındaki her 10 kişiden 5i, uludağ sözlük? denince yabancılık çekmezdi, bilirdi. şimdi 20 yaşındaki 50 gence de sorsanız ancak 2 kişi haberdardır böyle bir siteden.

popülerlikteki gerilemenin sebebi görsel odaklı instagram ve facebook gibi alanlara rağbetin artmasıyla sözlük kültürünün azalarak bitmesidir. bununla beraber uludağ sözlük yönetiminin bu sürecin hızlanmasındaki katkısı büyük elbette. ekşi sözlük'e bakarak bunu anlamak mümkün. fakat orası da zamanı gelince yok olup gidecek.

rez alın, ben o tarihe kadar burada olacağım... 2021i sonunu görmez uludağ sözlük. yani şu anlamda: 2021 yılı sonlarına geldiğimizde uludağ sözlükte maksimum online sayısı 100ü geçmeyecektir. ki bu iyimser bir rakam.

koronavirüs sebebiyle mezarından çıkan yazarların bile sözlüğe saldırmasına rağmen günün en yoğun saatinde, akşam 9-11 arasında bile online sayısı en fazla 360 oluyor. 3 ay sonra corona bitince bu sayı 300ün çok altına düşecek.

her güzel şey gibi bu da bitti. bize de sadece anılar kaldı.

hadi eyv.
Yetkililik zamanımda formatla ilgili "güncelleme" adında yumuşamaya gidilmişti. Bu sebeple de yetkililiği bırakmıştım.

Sözlükler formatlarıyla yaşamak zorundadır. Yoksa ne yazanlar yazar, ne de yazılanlar anlamlı olur.

yazar alımında ve sonrasında kontrol mekanizması maalesef gevşek. Adam akıllı tanımlı girilen kaç entry var? Kaç tane bilgi içerikli giren yazar var? Ki bu durum bile geyiği yapılan bir konu oldu.

Yetkilisi polemik peşinde, çalışan mod sayısı bir ya da iki, yazarı da "düşürme" peşinde bir sözlük halini aldık maalesef. 2012'den beri buradayım. Daha eskisini bilmem ama ben ilk yazdığım zamanlarda bile hayran ola ola okurdum yazılanları.

Neyse ben de kabın şeklini alıyorum. Sözlüğü ben mi kurtaracağım? Gittiği kadar artık...

ismail ve emin ile.

Edit: (img:#2032197)
Şimdi sorguladım. Uludağ sözlük 265. sırada
bir iddia.

balonu bilmiyorumda sahibinden.com'u merak ediyordum, daha açmadan muhtemelen ilk beşe girmiştir diye tahmin ediyordum doğruda çıktı tahminim.
Meme sergileyeni, aktrolü, cinsel eğitim almamış abazanı barındırırsan olacağı bu.
devamlı komşu kızı sikişi, yarrak boyu yarışmaları, amlı götlü muhabbet dönmesi, yazarların neredeyse hepsinin sikimsonik trollemelerinden dolayıdır. geyik boyutunu aşan mevzularda moderatörün el atması gerekirdi. bilgi içerikli ne başlık açılıyor ne de entry giriliyor artık burada. ondan.
içinde mi patladı acaba biz sesi duyamadık.
Kızlarsoruyor bile listeye girmiş biz yokuz. Üzdü. Evet.
biz burada olduğumuz sürece patlamayacak.