bugün

An itibari ile aklıma gelmiş bir fikirdir. uludagsozluk yöneticilerinin şık bir anahtarlık bastırarak * yazarlarına maddi karşılıkla yada belli bir kriter koyarak hediye etmesini dilediğim eylemdir. Hem yazarlar için bir simge ve hatıra olur hemde maddi bir bedelle satılacak olursa uludagsozluk için bir gelir olur.
Kimsenin ilgilenmediği fikirdir. oysa yazarımız "ne güzel olur böyle bir şey olsa" mantığı ile yazmışır.
(bkz: uludağ sözlük cevap anahtarlığı)
kesinlikle desteklenmesi gereken öneri.
(bkz: mantıklı öneri)
konuda ısrar eden yazar başlığıdır. yetkililerden "- he canım olur ayarlarız bi ara" ya da "- lan bi defol git işim gücüm yokmuş gibi sana anahtarlık mı bastıracam" cevabı beklenmektedir.
acil eylem planına alınması gereken anahtarlıktır. talihli iki yazara prag bileti de verilebilir pazarlama stratejisi olarak.
elde edilen gelir ile cocuk esirgeme kurumu veya lösev gibi bir yerde zirve yapılması mantıklı olabilcek hede.
(bkz: mantıklı bir girişim)
(bkz: ben bu işe bir el atayım)
sözlüğe pek girmeyen yazarlara verilmemesi gereken hededir. anahtarlık nasıl bastırılır çözemesem de destekliyorum *
marka ve aidiyet bilincinin yükseltilmesi adına gayet isabetli bir uygulama olabilecek bir fikirdir. ileriki aşamalarda renault'ya da 'uludağ sözlük özel serisi' ürettirilebilir mesela, beymen'in bir zamanlar yaptı(rdı)ğı gibi...
anahtarlık burada maşadır.
- daha mantıklı bir şey üretilsin kardeşim ben anahtarlık sevmem mesela vibratör yapılsın üstünde uludagsozluk kabartması olan * daha iyi olur.
diyecek arkadaşlara da saygılar sunulmaktadır. fikirler beyan edilsindir.
zall olucak allah'sızın henüz ilgilenmediği veya haberdar olamadığı istekdir. ısrarla beklenmektedir. zall-ime saygılardır.
bu kadar adamın toplandı bu sözlüğün kurumsallaşması yönünde atılacak sembolik bir adımdır. toplanacak gelir ile lösev gibi bir yerlere yardım yapılması da ayrıca şahane bir fikirdir.

sözlük yazarlarının bir yardım kampanyası düzenlemesinin de zamanı gelmiştir zaten..
Kampanyaya ön ayak olmak isteyen yazar yanında sözlük ahalisinin belirleyeceği, büveneceği ve daha sonra ulan bu adamlar paranın dibine vurup yedi demiyeceği yazarlar aramaktadır. istanbul'da ikamet eden ve yazara her türlü kampanya açısından destek verecek olan yazarlar beklenmektedir.
'hep bir anahtarım olsun istemişimdir, beni çok mutlu ettin sözlük bey oğlum' demek istediğim durumdur.
Maddi ve manevi destek sağlayarak böyle bir organizasyonu yapmak isteyenlerin carmadon ile iletişime geçmesi gereken durumdur.
elde edilecek gelirle hayırlı işler yapılırsa * * anahtarlık koleksiyonuna başalaybileceğim eylemdir.
şahıs tek başına böyle bir şey yaptığı takdirde maddi kazancı kendi cebine indirecektir. ancak birileri yardım ettiği takdirde yardım edenler ve şahıs sıfır maddi zarar görürlerse ve sonucunda kazanç elde ederlerse bu kazancı sözlük dahilinde istenilen bir yere yardım ve yataklık olarak harcamaya razıdır ayrıca en çok bu işi yardım yapabilmek adına istemektedir ancak söylediği gibi tek başına bu işi yapacak ise kazancı kendisi yiyecektir.
(bkz: iyi yazarlara sözlüğün altın anahtarının verilmesi)
yalan olmuş proje.
an itibari ile moderasyondan hakkında olumlu yada olumsuz bi gelişme beklenen fikir, icat.
**
zall'ın paraya tok olduğunu anlamamıza vesile olmuştur. olsundur, bir bilen varsa ön ayak olsun, biz de kendi göbeğimizi kendimiz keselim zall'da avucunu yalasın bizim anahtalıklara bakıp.
kıytırık günde 10 başlık açılan sözlükler bile kendilerine tshirt şapka bastırırken, uludag gazoz amblemine benzer ulusözlük ürünleri kanımca tutar diye düşünmekteyim. grafiker arkadaşların da desteğiyle süper işler ortaya çıkabilir. amma velakin moderasyon sözlükle uğraşmaktan kafayı kaldırabilirse bu öneriyi de görecektir. o yüzden uslu durmamız lazım. *
işte yazarların gönlündeki anahtarlık, hem de flashlı nasıl fikir?

görsel

isteyene 1gb isteyene 2gb hem de renkli.*
her kapıyı açabilecek anahtardır. pantolonunuzun kenarından sarkan anahtarlığı görenler sizi parmakla gösterecektir.