bugün

Minareden atlarım yaş gününü kurularım.
Nica mutlu yarınlara sözlük!!!
sanal alemin en gerçek yüzü!! nice yıllara!!
Doğum günün kutlu olsun bebeğim; seviyorum seni.
(bkz: ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız)
(bkz: everybody dance now)
hayırlı uğurlu bir sene geçirmen dileğiyle sözlük kardeş. iyi ki varsın seviliyorsun.
iyi ki varsın ve hep varol...
nice başarılı ve güzel senelere sözlük...
hep devam etmesi dileği ile iyi ki var.
hepi kırismis uludag sözlük.
hepi börtdey tu yu...*
(bkz: yaşlanıyoruz)
(bkz: küçüklüğünü bilirim)
6 aylıkken tanıştığım sözlük, şimdi 4 yaşında internet aleminde adından söz ettiren bir site olmuş.*.

ilk yazarlık deneyimim de burda olmamıştı halbuki, ama uludağ sözlük hep farklı olmuştur benim için. ilk zamanlar uludağ sözlükten bile bahsetmeye utanırdım, "ekşi sözlük çakması" demesinler diye. içten içe itü sözlüğü kıskanırdım, "ulan adamlar reklam bile alıyorlar temaya"," googleda da çıkıyorlar" diye. ama ısrarla yazmaya devam ettik. çılgın metal dinlediğimiz zamanlardı döşedik metal müzik ile ilgili bilgileri. sevgilimizle kavga ettik buraya kustuk nefretimizi, sarhoş olup entry girmeye çalıştık yine.

öss denen sınava girdik, kazanamamışım ulan diye buraya yazdık, bir daha girdik, allah belanı versin ısparta diye yine buraya yazdık. sözlükte sorunlar olmaya başlandı, hacklendi falan. elimizde bulunsun diye diğer sözlüklerden istemeye istemeye yazar hesabı aldık ama hiçbirini burası gibi sevmedik.

geçen gün sözlüklerden bir haber ev arkadaşım, googleda birşey ararken uludağ sözlüğe gelmiş. inanılmaz mutlu oldum. benim gelişimimde kendimce büyük emek harcadığım oluşum insanlara yararlı oluyor artık. eskiden utanarak söylediğim sözlük adından başkaları bahsederken, muhabbete girdiğimde 2. nesilim ben orda dediğim zamanlar insanların bakışlarının değişmesini şaşkınlıkla karşılıyorum.*
artık çok fazla vakit geçiremiyorum sözlükte, kim ne yazıyor takip edemiyorum ki eski dostlar da kalmamış gibi. belki bunun nedeni diğer sözlüklere geçişler,belki de hayatın insanları başka yerlere sürüklemesi. hatta şuan ki moderasyon kadrosu nasıl onu bile bilmiyorum ama, ne kadar yazmak bende eskisi gibi heyecan uyandırmasa da, sol framdeki her başlığa uçmasamda, hala 2 günde bir açıyorum, kaç online var diye bakıyorum, kaç yaprak sol frame olmuş kontrol ediyorum. ve bakıyorum ki artık uludağ sözlük büyük bir yer. bizim 100 kişi online oluyoruz zirvesi yaptığımız yer değil.

trollünle, aşığınla, holiganınla, bilgi veren yazarınla, gammazınla seni seviyorum uludağ sözlük.
uludağ sözlük 18 yaşına girdiği zamanda, uludağ sözlüğün reşit olmasıbaşlığında kutlarız artık. *
Mutlu yıllar, iyi ki doğmuşsun sözlükcüm.
''25 yaşında, izmirli, iyi eğitimli, varlıklı bir ailenin kızı. Ekşi Sözlük yazarı. Boris Vian okuyor, iyi derecede ingilizce biliyor''

başka sorum yok yargıç! sanık sizin. *
tişikkirlir sipirmin.
(bkz: seneye ilkokula başlayacak)