bugün

Alışamadınız tasarım, üzgünüm …
Berbat. Eskisine nasıl geçiliyor dayanamıyorum berbat etmişler.
Zall Efendi'nin her seferinde daha da mahvettiği tasarım. ilk çıktığında açık oya basıldığında hemen belirmiyordu, sonra artı oy hemen belirmemeye başladı. Şimdi de açık oy butonu kaldırılmış. Yakında favı da kaldırırlar. Ekşiden arak olduğuna girmiyorum bile.
Bu ne ya sözlüğe veda edecem artik.
alışmadık götte don durmuyor. puanım sıfır.
bu yeni çirkin cehennemde artı ve eksi vermeyi bile başaramadım. sanırım salağım veyahut yaşlandım.
ilk anda yorum yazmayıp biraz kullanayım ardından fikir beyan edeyim dedim.
Yeni tema görünüm olarak güzel fakat kullanım açısından felâket. Oylama sitilini değiştirmek berbat fikir. Ben her entryi favlamak zorunda değilim.
ulan bi tek favoriyi buldum da eksi nasıl veriyoruz veya artı hiç anlamadıkça sinirlendim. denedikçe bulamadım,kurulduğum şeye bak ya, gelmiş dert edindim bunu inanamıyorum sıçarım böyle işe. zaten sinirliydim.
üye olmadıkça eksi oyların görünmediği, kim saçmalıyor kim zorbalık yapıyor anlaşılmasını zorlaştıran tasarım. tıpkı youtube'un dislikeları kaldırması gibi antidemokratik bir uygulama. eksi sayısının yeni tasarımda görüntülenmesini zall'dan ve moderatörlerden rica ediyorum.
hem görsel hem işlevsel açıdan ok başarılı bulduğum tasarımdır. tebriklerimi arz ediyorum.
(bkz: yinemi değişti lan bu) dedirten olaydır.
Yeni yeni yazmaya başladığım için önceki tasarımlardan bi haberim. Ama şimdilik gayet başarılı.
Her sözlügü actigimda "zall, senin yapacagin isi ..." diyerek siraliyorum.

Önceki tasarimda türkce klavye sahibi olmayanlar icin kolaylik vardi. Ha ben kullaniyor muydum? Hayir ama kullananlar vardi.
Zaten her taraftan reklam fiskiriyor. Bir de mobil uygulamaya da reklam sokusturmuslar. Okuyacagimiz iki üc cümle yazi, onun da icine reklamlarla ettiniz zaten, bir de bu dandik tasarimla iyice ne okuma ne de yazma keyfi birakmadiniz insanda.

Sabah bi aciyorum sözlügü bembeyaz.
Hali hazirda ruhsuz bir sol framme ve forum/chat tarzi entryler arasindan ise yarar entry ayiklayip okumak icin ugrasiyoruz. Bir de gündüz vakti beyaz fond eklenince 30 dakika sonra gözün dingili kayiyor, sasi sasi monitöre bakiyoruz.

Aksam bi aciyorum sözlügü simsiyah.
Dolunay olunca cok faydali oluyor. Yoksa havasinin karardiginin farkinda olamiyacagiz. Zall sanki bizimle billur geciyor.

Sanki dünya bu sözlügün etrafinda dönüyormus ve bizler de sirf bu sözlük icin yasiyormusuz gibi bir sabah bir de aksam modu koymus.

Sözlügü sadelestirmek istemisler; iyice tas devrine götürülmüs.

Gelistirmek güzeldir. yenilikler cok iyidir ama burada isin cilkini cikartmislar. Yeni tasarim yüzünden eski tasarimdaki özelliklerin bircogu ucmus. Zorla yeni tasarima yönlendiriliyor okuyucu ve yazicilar.

Sanki sifirdan basliyorlarmis gibi, sil bastan yapmislar...

Arti oylar gözükürken eksi oylarin sayisi görünmüyor.
Orada bir hata burada bir hata. Her yerden hata fiskiyor. Lan zaten biz sözlük yazarlarinin yazi dili hatalarla dolu, daha formattan yoksun bir sekilde yaziyoruz, bir de sözlügün kendisinin hatalarina takinti yapmaya basladik. Sanki sözlük bir hata sebebiyle olusmus da sonradan düzenlenmis gibi.

Yada türk müteahhit tarafindan restore edilmis roma amfisi gibi.
müteahhit demisken; müteahhitin aklindan mi cikti lan böyle birsey?
yeni tasarımı sadece ilk gün 26 dakika kullandım...
ilk gün kullandım sonra sarmadı eskye döndüm.
An itibariyle geçiş yaptığım yeni sözlük tasarımı. aslında zorunlu bir geçiş oldu. En azından istenmeyen görsellerin direkt açılması gibi bir durum yok.
benim artık daha çok sevdiğim tasarımdır. her ne kadar ekşi sözlüğün çakması olduğu düşünülse de ekşi sözlükten biraz da olsa daha farklı bir tasarımdır.
masaüstünde iyi de mobilde alışamadım eski mobil siteyi kullanıyorum. o haldeyken masaüastüne geçince de bunu kullanamıyon. ulan zall 15 sene geç kaldın bu tasarım için. masaüstü mü kaldı.
güncel Önemli Başlıklar