bugün

Evet arkadaşlar, maalesef sınıfsal bir realite.
bir süredir burada gözlem yapmaktayım. Sınıfsal olarak sözlüklerde de ayrılmışız maalesef. Bu beni gerçekten biraz üzdü. Çok üzmedi ama yine de üzüldüm.

En azından sanal bir ortamda sınıfsal tabakalar ortadan kalksın isterdi komünist yanım… %19’luk kısmım filan işte.

Neyse, kısaca uludağ sözlük’ün tamamen alt tabakaya ait olduğu açılan başlık kalitesizliğinden ve içeriklerin boşluğundan obvious bir biçimde görülmekte.

Ekşi ise sol frame’in akıcılığı, doluluğu, bilgi birikiminin fazlalığı ve içeriklerin faydalı olması sebebiyle bu yılın kazananı olmuştur.

Hepimize geçmiş olsun. Ben de üye oldum diye biraz daha takılır kaçarım gibi geliyor ya. Sınıfsal ayrımlarda asimile olmak ciddi sonuçlar doğurabilir. Kendimi bu tehlikeye atamam.
Yakarsa dünyayı garipler yakar.
ekşi kadıköy'se, uludağ esenler'dir.
yarrramı temsil eder.
Gördüğünüz gibi öyle doğru bir teori ki bu, yazarları sayesinde kendi kendini kanıtlayarak resmen teoriden çıkıyor adeta inkar edilemez bir tespit oluyor.

Teşekkürler.
uludağ sözlük fakir dolu diyorlarmış. sınıf ayrımı yapacaklarsa buyursunlar çıksınlar karşıma. hem de istedikleri televizyon kanalında ve onların seçecekleri bir sunucu ve konuklarla.

hodri meydan...
25 yıldır internet kullanmaktayım, ekşi nette ilk olmanın avantajlarını yaşayan sözlük oldu, insanlara fikirlerini beyan edebilmenin avantajlarını yaşatan ilk medyan olmak süper avantaj getirdi. Ekşiye belki üç belki dört kere user olmuştum ama heeep kullanıcı ismi ve şifre unutmaktan gire çıka yalama oldu, bıraktım gitti, yok her gün girmeliymişin yok hergün bakmalıymışın, bana uymaz, kölelik gibi, uludağ sözlükte böyle bir baskıyı görmedim, rahvan tırıs gidiyor işte. Arada bir giriyor, bir şeyler çiziktiriyoruz ona buna daha ne? Uludağ sözlük okey ekşi sözlük kaka
Alt üst tabaka vs değil ulu sıcacık samimiyet barındırıyor. En basiti sahurdayiz Uludağ sözlük başlığı. Tamam arada çürük elmalar var ama ulu' da herkes olduğu gibi içten ve samimi. Daha geçen gün bir arkadaşımızı doğuma yolladık güzel dualarla. Ulu aile'dir ekşi sülale. 2013 yılından beri ekşideyim. Ama en çok burada yazıyorum.
Bebeğimiz noldu acaba. Kardeşimiz ve yavrusu iyidirler insaAllah. 2 de benim var dua eder dua bekleriz.
Okul okuduk kardeşim, ne alt sınıfı.
Üst sınıf dedikleri ekşi sözlük, yasak elma adlı ne bok olduğu belli olmayan Türk dizisi başlığında 3000 entry girilmiş sözlüktür.

Survivor başlıklarında en az 5000 entry duruyor.
Herhangi bir Türk dizisi hakkında en az 1250 entry var.

Hiçbiri sanıldığı gibi eğitimli falan değil.
Şu anki durumlarında sözlük terörist yuvasına dönüşmüş.
her iki ortamda da yazdığımız için biz bohem (aslında haute boheme olarak unconventional bir tarz) takılıyoruz.
sınırlar sınıflar ve başkalarının kutsalları bizim için bir değer ifade etmiyor.
sadece lüks şeylerimi bana verin-almama engel olmayın ve karışmayın. beni bana bırakın, ihtiyaçlarım olmadan da yaşarım diyoruz.