1. .
    naçizane dün gece uykusuz kalmam sebebi ve bir arkadaşla israil, hamas, gazze konularında girdiğim saçma bir tartışma hasebiyle aklıma gelen, uygulandığı takdirde cok bir yararlı, uygulanmadığı takdirde bir işe yaramayacak fasilite.

izin verin açıklayayım..

sözlükte israil, filistin, yahudi, siyonist, hamas falan tartışırken herkes farklı haber ajanslarından alınan haberlere göre konuşuyor. yani 5 tane internet sitesi atıyorum reuters le anlaşmalıysa 5 farklı internet sitesinde ki haber birden oluveriyor doğru haber. halbuki kaynak aynı.

neyse ben fikrime döneyim.. (bkz: fikrim geldi)

sabahtan akşama kadar en azından 70-80 yazar burada tartışıyoruz bu konuları. bunun yerine aramızda 60 şar 70 er tl toplayıp birimizin* cebine koysak (pasaportu, vizesi, fotoğraf makinası, vs..) israil'e göndersek, hatta ona özel bir başlık acsak (bkz: ahmet falanca gazze den bildiriyor) diye oraları doldursa, bizde adamın anlattıklarından tartışmalarımızı sürdürsek..

(bkz: utopia)
    *nde olması gereken genel özellikler :

1. Kesinlikle sözlükte ki her düşünceye objektif yaklaşan ve herkesin tamam diyeceği birisi olması;

2. Atik, çevik, tuttuğunu koparan, mümkünse muhabirlik geçmişi olması;

3. yılmaması, her türlü zor şartı ittirip kaktırıp savaşın ortasında yan gelip yatıp bize koftiden haber yollamaması;

4. bilgiye ulaşmak için erkekse erkekliğini, bayansa dişiliğini kullanabilmesi;

5. fotoğraf makinası kullanmayı bilen (gidipte abudik, gubudik manzara fotoğrafı cekmesin mümkünse)

6. presentabl, takım çalışmasından öte bireysel çalışmaya yatkın olması..
    2 ... winniethecrusher
  2. .
    sozlukte en cok nefret edilen yazarin gazze'ye gittiginde sunacagi haber programinin adi.
    1 -1 ... komsu kizi duriye
  3. .
    birleşmiş milletler tırları bombalanırken, üstünde hayvan gibi press yazan avrupalı muhabirler vurulurken ve bir o kadarı da gazze'ye dahi sokulmazken, israil pasaportumuz dahi olsa giremeyeceğimiz girersek de bi şekilde hamas ya da israel askeri tarafından vurulmamıza neden olacak durumdur.
    ... beitar jerusalem
  4. .
    ona vereceğimiz parayı gazze'ye yardım olarak toplayıp göndersek daha faydalı olacağını düşündüğümdür.
    ... romanticomedy