bugün

eğitim fakültesine bağlı olarak öğrenim veren bölümdür. bursa yıldırım ilçesi 152 evler kampüsü nde bulunmaktadır.
2007-2008 öğretim yılında uludag üniversitesi görükle kampüsünde yer alacak olan bölüm.
Mezun olduğum ve gurur duyduğum bölümdür. Uludağ üniversitesi kampüsünden uzakta, 152 evler semtinde ağaçların arasında harika bir bahçededir. Yakında kampüse taşınacak olması bana göre çok üzücüdür.

Bölüm başkanı benim mezun olduğum zamanlarda ismail Bozkaya idi. Bozkaya, işitme, temel müzik bilgileri ve müzik tarihi alanında tanıdığım en iyi eğitmenlerden biridir. Öğretim elemanı kadrosu kalabalıktır ve Azerbaycan kökenli hocalar da oldukça fazladır.
Verilen eğitim büyük ölçüde iyi düzeydedir, enstrüman ve müzik bilgisi açısından çok kuvvetli mezunlar vermektedir ve bu açıdan Türkiyenin en yüksek seviyeli müzik eğitimi bölümlerinden biridir.

Çok sevimli bir ortamda olmasına karşın fiziksel donanımı yeterli seviyede değildir (çalışma odaları azdır), buna ragmen çalgısına çalışan ve iyi çalan öğrencileri çoğunluktadır. Deneyimli ve usta flüt hocası Anıl Bilbaşar ayrıldığından beri kadrolu flüt hocası bulunmamaktadır. Keman hocası, Azarbeycan'lı sanatçı Beyazıt Ahundov'dur, kesinlikle duygulu ve kusursuz tekniğe sahip dinlenesi bir virtüözdür.

Bahçesinde, koridorlarında ve yollarında yaşanmış bir sürü anım vardır. Unutamayacağım ve asla gönlümün ayrılamadığı bir yerdir.
bireysel çalgı eğitimi olarak, piyano, keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, gitar, yan flüt, klarnet, obua ve akordeon çalgılarının eğitiminin verildiği bölüm.
9 Mayıs 2001 tarihinde Bulgaristan Plovdiv Müzik ve Dans Akademisi ile yapılan işbirliği anlaşması sonrası yurt dışında da üst düzey sanatsal iletişim faaliyetleri yürüten bolum.
32 öğretim elemanı ve yaklaşık 280 öğrencinin bulunduğu bölümdür.
7 mayıs 2007 pazartesi günü fethiye kültür merkezi nde "uludağ üniversitesi müzik bölümü bahar konseri" adlı konseri vermiş olan bölüm.
uludağ üniversitesi müzik öğretmenliği ana bilim dalı gerçek adıdır. 152 evlerde, tamamen üniversite hayatından soyutlanmış biçimdedir. üniverlise de denilebilir. hala vize haftasında hem sınav hem de ders yapılmaktadır. üstelik iki vize bir final yapılmaktadır. asla sınavlar bitmemektedir. Diğer müzik bölümlerine göre iki kat performans isteyen bölüm, azeri hocaların varlığı sayesinde prestij kazanmaktadır. ismail bozkaya ise hiç de iyi bir bölüm başkanı değildir.
(bkz: ismail bozkaya)
yaşar kemal alim gibi bir bağlama ustasını bünyesinde barındıran güzide bölümdür.
alanında en iyi ve en zor bölümdür diğer üniversitelere göre.
hasan adıgüzelzade ismail bozkaya yaşar kemal alim vb. çok değerli hocalar vardır.
-taaak! heminov do majör.