1. .
  günler günleri kavalayacak, aylar aylari, yillar yillari geleceğe ulastirir insani. bir gün tasavvurumuzdan bile geciremeyeceğimiz bir gelecek bekliyor bizleri.

  neden mi tasavvurumuzdan geciremediğimiz bir gelecek. tarih boyunca evdeki hesaplar carsiya uymamiş, planlamalar her daim hedeflerinden ıska geçmiştir.

  misal olarak eski cağlarda savaslar da insan faktorunun katkısı daha fazlaydi. mesela bir anlık dingilliğiniz yüzünden sayica bire karsi yüz oldugunuz savasi kaybedip haybeye tarihin çöp sepetine yuvarlanabilirsiniz. mesela hemen herkes amerikan baskanlarinin adini az cok bilir. kaybedenlerin ise adini ancak meraklıları hatırlar.
  bu konuyu baska entryde isleyeceğim şimdi derinleştirip konuyu dağitmanin ve sizi okurken yormanın bir alemi yok.

  fakat suna inanirim ben öncelikle insan yazıya layik olabilmelidir. zaten eninde sonunda su sozlukte yazı ile meramimizi terennüm ediyoruz. misal orkestrada bir calgi calsaniz müzikal yeteneğinize abanınız derdim.

  farkındayim şu anadişline karşı fazlasiyla ilgisiz, ezberler bozulacak diye en ufak yapici eleştiriyi boğmaya calisan kalaslari, ELE Ki KALEM SAHiBiNi GEÇTiM OKUMA GÖZLÜĞÜ SAHiBi, anlamaya ve daha iyiyi bulmak isteyen KiŞiLERi EZMEYE calısanlari ve ezenlerin varliğini elbette farkındayim.

  ama bütün bunlara ragmen su gökkubbede hoş bir seda birakilmek marifet değil midir? varsin bir an olsun varsin asirlar boyu sürsün.

  zaten sonsuzluk kavramı biraz muğlak değil midir? kelebek için 5 ay sonsuzluksa insan için sonsuzluk 10.000 yilsa bir taş için 9654544446516548921484984894984894 carpi 488455648484465486468486486468 asir değil midir?-meraklısına not; aziz nesin'den anıtı dikilen sinek-

  o halde olup olacaği bu durumda -ulan entryinin sonunu nasil bagliycam- kredi kartindan nakit para cekmemek için sifre almamaniz sizin için daha hayırlı olacaktir. -yazar burda sosyal mesaj veriyor-
  5 -1 ... mulayim
 2. .
  (bkz: necefli gri ekran)
  4 ... arjen robben
 3. .
  (bkz: arabam var)
  ... alone with everybody
 4. .
  (bkz: anketör)
  anketci
  (bkz: uludag sozluk anketcisi)
  ... dalton ana
 5. .
  alabildiğine butonlardır.

  (bkz: rastgele)
  (bkz: bir gun)
  (bkz: faq)
  (bkz: istatistik)
  (bkz: ben)
  (bkz: özel msj)
  (bkz: çıkış)
  (bkz: ayarlarım)
  (bkz: bugun)
  (bkz: spo)
  (bkz: dun)
  (bkz: 2007)
  (bkz: ortam)
  (bkz: ukte)
  (bkz: getir)
  (bkz: ara)
  (bkz: ekle)
  (bkz: edit)
  ... alone with everybody
 6. .
  (bkz: seovi)
  ... alone with everybody
 7. .
  seri eksi oy veren ibne'nin de artık tarihi eser olmadını diliyorum tüm içtenliğimle.
  1 ... bengbeng
 8. .
  birinci nesilleridir. zira çok az kaldı. pamuklara sarıp uyutmalısınız.
  1 ... machados
 9. .
  (bkz: birinci nesil yazar karizması/#6679365)
  ... fatal
 10. .
  (bkz: birinci nesil yazıtları)
  ... pilotmont