1. 1.
  uludag sozluk moderasyonunu bazı konularda takdir ettiğimi önceki entrilerimde belirtmiştim. gördüğüm kadarıyla bir emek var, ve bu emeklerinin karşılıklarını da nitel olarak iyi entrilerde görmek istiyorlardır. bu durum, demokratik olmayan anarşik bir yapıya da benzese, sonuçta bir şekilde işleyen bir sistem var ve başarı göreceli de olsa bir emek olduğu için karşılığı da olmalı.

  yalniz şu ana kadar gözlemlerim de moderasyonun bir hatasını gördüm ki,bu da argonun yasak olması. bunun zaten antidemokratik olan sözlük yapısını zedelediğini düşünüyorum. üstelik "zikim "yazmak veya ".mına koyayım" diyerekten kısmen çözümler ile sözlük kanunları delinebiliyorken bu durum sadece lafta kalıyor. üstelik sözlük kanunlarında böyle bir boşluk durumun olması bence yazarlar gözünde moderasyona zarar veriyor gibi.

  işte bu eğreti duran kural yapisi, şu kısacık yazarlık süremde sadece argo ile örneklendirilebiliyor. zamanla ortama alışınca daha yapıcı eleştirilerim de gelecek ama, yine yazarlara çatmakta beis görmüyorum. nerdeydiniz şu ana kadar, neden bu aklınıza gelmedi? diyelim ki geldi neden kendi aranızda örgütlenip, bu sorunu çözemediniz?
  3 -3 ... shekerkiz
 2. 2.
  bu saçma kural yapısına imla hataları yüzünden entryleri de eklemek mümkün. moderasyon sadece benim dememle bir şey yapmaz ama, belki öfkeli kalabalıktan çok ses çıkarsa değişim olabilir ki, interaktif bir ortamın en önemli ihtyaçlarından biri de monotonluğun önlenmesi için, değişimler yapmaktır.

  örnek:

  başlık: mochito

  entry: limoondaan yapulan, çoookk güüüzell bir içki, kübalılaarrrr çoook seveerrrr, ve puroooo ile beraber çok güzel tüketirlerrr.

  bu tarz bir entry, kullanılan dilin forum odaklı olmasından dolayı silinmelidir tabii. ancak aşağıdaki örnekteki entrynin silinmesi ise iyi olmuyor.

  başlık mochito

  entry: nane de ekleenirse çok güzel olan bir içki, severim.
  3 ... shekerkiz
 3. 3.
  ekşi sözlük'teki çoğu entrylerin kalitesiyle, burdaki entrylerde nispeten daha fazla olan forum tadını gözönünde bulundurunca anlaşılan eğreti kural yapısı.

  kural reformu ve bu reform doğrultusunda oluşması gereken seçicilik uludağsözlüğün ihtiyacıdır şu anda.
  -1 ... le phallus