bugün

otobüste yaramazlık yapan lise öğrencilerine sinirlenip otobüsten inmek gibidir. ama otobüste kalanlar bu tahammulsuz insanın arkasından saygı dolu bir şekilde hoşçakal işin rastgelsin diyemiyor. kötü bir tercih. oysaki otobuste ne çok sevilen bir yolcuydu keşke bizle gelseydi son durağa kadar o lise öğrencileri okul durağında inecekti zaten.
(bkz: sağlık olsun)
kaçmaktır bu..
defolup gitmek değildir..
söyleyecek sözü olan adam gider mi!?
hani kedini savunamayan insanların acizce yaptığı gibi...
gitmek değil kalmak asıl savaşmaktı benim bildiğim kadarıyla..
kelimelerin anuna koyan bir herif kalkmış bize ben siktr olup gidiyorum diyor:
bokunu yiyeyim gitme mi diyeceğim ben sana!?
git..
git de sözlüğü de nefret kustuğun faşistlerin eline bırak..
ama dur bu yetmez ülkenden de kaçmalısın.
bunlar sadece bu sözlükle sınırlı değil çünkü.
bak etrafına onlarca, yüzlerce var.
kaçabildiğiin yere kadar kaç...
kendini ya da düşüncelerini savunmak varken sktr olup git!
ama arkandan kimse yas tutmaz, kaçıp gitti deyip g.tüyle gülerler..
kendine yakıştırıyorsan git!
Hrant dink türkiyeyi terketmek yada terketmemek arasında çelişkide iken kalmayı ve mücadele etmeyi tercih etmişti.Ama stevemcqueen Hrant dink yüzünden sözlüğü terkediyor.Daha bir sokak grafiğinde şerefsiz bir kurşunla sırtından vurulmadan üstelik...

Pilav üstü çelişki.
mersinuni sözlüğe yapmış olduğum eylem.gerekçe ise anti demokratik uygulamalar.ama meydan hiç bir zaman boş bırakmamak lazım diyorum tecrübelerime dayanarak.demokratik bir ortam nerde var ki.
ideoloji şovu yapma yeri değildir uludağ sözlük,
hele ki siyaset yapma arenası hiç değildir.

ırk çekiştirme, cinsiyet yerme veyahut hedef gösterme yeri de değildir uludağ sözlük.

farklı olan tek şey insanların kaşı gözü değil beyninin içindekilerdir de.

bu süreç içerisinde her insanın düşüncelerini aktarma şekli de medeni tarzda olmadığı için ara sıra yazarlar bu duruma isyan edebilir.

- ben rte fanatiğiyim, amma çok karalamışlar adamı bu nasıl sözlük, sokarım ben gidiyorum !!
- bu ne boktan yer lan, silme yobaz dolu, işim olmaz burda

- lan amma çok fenerli var bu sitede, ne yazsak eksiliyolar, yazmıycam bir daha...

bu mudur herhangi bir sözlükte yazar olma anlayışı ??

yÂni farklı görüşlere tahammül bu kadar mıdır ??

hissedilen, yanlış olduğu düşünülen şeyler varsa entry'lerle açıklanır bu durum. kaçıp gitmekle olmaz.

uludağ sözlükten defolup gitmek kimse için bir şey ifÂde etmez. dağ dağa küsmüş hesâbı.

hatta böyle tuhaf isyanlar görülünce el alem "siktir git o zaman" demez mi ?

der...diyenler olur yani...
(bkz: tüm çıkışları tutun)
uludagi sozlugu cok ciddiye alan yazarin yapabilecegi bir eylem. sonucta burasi agzi olanin konustugu bir yer. zaten ne zannettin ki ne ariyorsun? cok kaliteli bir ortamda yazmak istiyorsan zaten sozluk ortaminlarina bulasma, ac bi site kendine yaz yazabildigin kadar. ama yok "ben 'degisik fikirlere saygi sacmaligi'ni kullanip her salagin gerizekali fikirler beyan etmesine gicik oluyorum, ve bu salaklarla ayni ortamda bulunmaktan da utanc duyuyorum' diyorsaniz sozlukten ayrilmaniz en iyi secimdir. bunda elestirecek bir taraf bulamiyorum.
milliyetçi olmayı çoktan geçmiş faşist güruhun yoğunluğu en temel gerekçedir. faşist güruhun ruh hali girdikleri entrylerinden üstümüze kusulmakta ve bu sözlük için umudumun yitmesine sebep olmaktadır.
(bkz: ruh halimin guvercin tedirginligi)
üzücü bir duruma sebebiyet veren eylem.

Emin olunuz bir ermeni olarak bir grup türkün içinde yaşamak bir türk olup bir grup ermeni içinde yaşamaktan daha kolaydır.

bu yüzden ekmeği keserken bir sana bir bana yapmalı. Aksi ancak kendini kandırmaktır.
önemli olan şeyi yani kalıp sava$mayı ba$arayamayan ki$inin yaptığı akılsızca hareket.
saygı duyulması gereken karadır.

insan bazen doğruluğuna ölesiye inandığı fikirlerin bu şekilde piç edilmesi halinde kendini bilmem kaç yüz yazar ve bilmem kaç bin okur arasında öyle yalnız hisseder ki artık o sanal gerçekliklerle aynı ortamda bulunmasının hiç bir anlamı kalmaz.

bazen ben de yazdıklarıma aldığım tepkileri görünce dehşete düşüyor ve ''ne işim var lan burada benim'' diye düşünüyorum. hatta bırakıp gidesim geliyor. eminim çoğumuz bunu yaşamışızdır. ama bilesiniz ki bırakmaya da dahiç niyetim yok (hoş bıraksam kimin umrunda). çünkü eğer ben brakırsam, o bırakırsa, diğeri bırakırsa korkarım ki meydan boş kalacak. bu yüzden;

(bkz: kovulmadan gitmem)

kendisini tanımasam da umarım stevemcquene de durumu bir de bu açıdan düşünür ve tekrar aramızda yazmaya başlar.
bu kadar sığ kafalı insanlarla bir arada duramam diyen yazarların sözlüğü adam etmek kurdukları yarı tehditkar yarı duygusal cümledir. yazarın kalitesine göre destek bulur ya da bulmaz. gidecek olan varsa tutan yok yolu açık olsun, yok kalan varsa adam gibi yazsın..

belirli kişiler ya da belirli konuları her gece belirli saatlerde * sol frame taşımak da uludag sözlük yazarlığının özelliklerinden değildir. * *
herşeyi olduğu gibi bırakıp terketmektir mekanı... Bu saatten sonra ne düşünceler ne yaşananlar önemlidir, gitmek gerekir, kaçmak gerekir; burdan, bu şehirden, hatta bu memleketten...ya sonrası pişman olupta dönmek istersen gelebilir misin tekrar gelsende bu kapılar açık mıdır? peki ya yokluğunda leşe konan akbabaların yaptıklarına seyirci kalmaktan daha büyük acizlik var mı?
(bkz: verin msn adresimi gideyim ulan)
(bkz: isteyen gider)*
yapılamaz, yapılabilitesi olmayan şeydir. bir kere defolup gitmek, kaçmaktır bir nevi[defolmak: savuşmak(Bulunduğu yerden aceleyle, gizlice veya dikkati çekmeden ayrılmak), çekilip gitmek]... buralara bağrına çağrına yazıyorsanız, defolmamışsınızdır. şovunuzu yapıp, ortalığı birbirine katıp, insanları birbirine düşürüp, elinizi klavyeden çekip, arkaya bir müzik, yanınıza bir kola açıp çeşitli zamanlarda f5 e basarak ego tatminidir onun adı.

dışardan izlemek ne kadar da güzel değil mi? zavallı insancıkların sizin uğrunuza çarpıştığını, bir grup salağın da aciz bir şekilde cevap yetiştirmeye çalıştığını görmek ne kadar da güzel değil mi? ona buna hakaret edip, karşıdaki salağı gaza getirip, ondan hakaretamiz sözler duyup, kendi yazını silip bana küfür ediyorlar kendilerini savunamıyorlar demek ne kadar da zevkli değil mi? birisine hakaret etmek ne kadar kolay değil mi? birisinin himayesindeymişçesine hür, umursamaz, -öküz- davranmak müthiş zevkli değil mi? orgazm olmak varken böyle şeylerle, neden karnını kaşıya kaşıya oturup seda sayan izlesin bir insan? neden defolup gitsin ki? ya da gitsin işte, hesap onun hesabı, şifre onun şifresi, canı sıkılır döner ne var ki? bir prensibi bir kere delmekten bir şeycik olmaz...

insanların kişilik haklarına saldırmak zaten çok zevkli oluyor, eheh, saldır saldır, yürü aslanım, herkes senin ne kadar zeki!, bazı aksaklıkları ne kadar da güzel süzdüğünü görüyor merak etme. bu sözlük siz yazasınız diye oluşturuldu zaten, biz birer figüranız burada, arada sırada laf kalabalığı yapıyoruz sizler bir şeylerle dalga geçin diye.. yani tamamen sizin eğlenceniz için buradayız ve biz gidemiyoruz,öyle bir lüksümüz yok.. celebrity değiliz! öyle her site kabul etmiyor bizi. bir hiçiz biz.. ama siz, ama siz, size sitelerden teklifler yağıyor, " nooolur gelin bizde yazın" diye. ahh ah biz de sizin gönlünüzü hoş tutmaya çalışıyoruz işte, yeter ki o şerefli varlığınızla bizim sözlüğümüzde bulunun diye. siz olmasanız bu sözlük bir hiç. hatta bu defolup defolup gitmeler ondandır, farkediliyor yokluğunuz.. sözlükte bir seviyesizlik başlıyor hemen, aah ah sizi arıyor gözlerimiz, o güzel nickinizi arıyoruz, ah diyoruz, "keşke geri dönse"...

ve bir gün, evet evet istediğimiz oluyor, o yüce şahsı, o büyük insanı gene yazarken görüyoruz, sözlüğe hemen bir kalite geliveriyor, gammazlar daha iyi çalışıyor, daha çok oylama yapılıyor belki, başlık sayımız artıyor, hem de gayet kaliteli başlıklarla...birisine laf atıp da nickaltı polemiği felan asla ve asla olmuyor burada, sizin sayenizde hep...sizleri aramızda görmekten büyük şeref duyarız yüce leonnis!!!!!!!!!
daha karpuz kesecektik nereye gidiyorsun böyle. karpuzuyla meşhur şehrimiz neresiydi. yaw diyarbakırdı değil mi, orda kürt çok vardır şimdi gitmeyeyim, bir dolu laf sayarlar bana. o zaman çay demleyeyim sana. aa dur ordada çerkezler, lazlar var uzak durayayim gidip çay alamayayim onlardan. tüh sana giderken ikram edemeyeceğim bir şey bulamadım. Çünkü bir nebzede olsun seni gibi düşünmeye çalıştım.
Ama ben gidip sırf bana küfür etmelerine rağmen, haklı haksız düşüncelerini, kızgınlıklarıyla bana yürümelerine rağmen çıkıp sokakta, caddede, bakanlık'larda, doğuda, askerde, sınır kapısında mücadelemi verecem ve bunun nedeni seninde yaşadığın ülkeyi korumak için, harele gürele laf atmanızı sağlamak için, başkalarının baskısı olmadan rahatcana yaşayabilmek için...
eğer burada bulunmak istemiyorsan paçalarını başının üstüne kadar sıvamalısın. çünkü her yerde bu tartışma alanlarına gireceksin ve beyaz paçaların kirlenecek.
Eğer en ağır tartışmalardan, en ağır hükümlerden bir sonuç çıkartamıyorsan, kuru gürültü yapıp kaçıyorsan, haklıysan bile defolup gidiyorum ben, .iktirip gidiyorum diyorsan. yazık... çok yazık...
(bkz: gidene kal kalana git denmez) *
kişilerin istediklerini söyleyebilme haklarına sahip oldukları bir platform da karşısındakinin düşüncelerini, görüşlerini hazmedemeyen zayıf bünyenin isyanı. elbetteki özgür platform olduğu için kişi istediği gibi gitme hakkına da sahip. yani defolup gidebildiğin gibi sktir olup da gidebilirsin. ki uludagsozlukten ayrılmak gibisinden bir entry açabileceği halde kişi defolup gitmek gibi sert ve isyankar bir terim kullanabiliyorsa. ve bu hak kendisine veriliyorsa.

(bkz: siktir olup gidebilir miyim arkadaşlar)

ulan gidene bakıyorum bir de. hadi insanoğlu tükürdüğünü yalar da... bu asitli tükürük mübarek. yalasan dilini dağlar.

ama her halde çağrı duyulmuş ki kişi son bir karpuz yeme eylemine girmiş.

(bkz: dur yiğenim)
(bkz: daha karpuz keseceğdik)
(bkz: uludag sozluk yazari en asil duygularin insanidir)
(bkz: uludag sozluk yazari herkesi sever)
(bkz: uludag sozluk yazari ileri gorusludur)
(bkz: uykusu kacan uludag sozluk yazari)
yanlış alınası karardır.herkesin ideolojik görüşü kendinedir.tıpkı dini duygularda olduğu gibidir.hakaret olmadığı sürece herkes fikrini söylemede özgür olmalıdır.hededir hödödür.
burası herkesin görüşlerini paylaştığı yerdir hiç kimse bir entryi beğenmek yada beğenmemek zorunda değildir herkesin görüşü kendine göre haklıdır gitmek yalnıştır dogru olan dogru bildiğini kalıp savunmaktır.
(bkz: bağırmayan taraftar siktirsin gitsin)
bin cahil görünce tümleme olayı, cehaleti müslim..
kısaca fare gitmiş ulu^dağa küsmüş, haber olmaz olsun..
(bkz: bye bye love)*
(bkz: forum entrylere son kampanyası) ile artık dur denmesi gereken eylem