bugün

uludag sozluk teki yazarlarin erkek-kadin ayrimi olmaksizin birbirlerinden guzel insanlar olusu.

genelleme yapayim dedim.
bir baktim guzel.
iki baktim guzel.
uc baktim guzel.

genellememi yaptim rahatladim.
hah be işte doğru bir genelleme geldi hadisesidir zira bakış açısı çok önemli.
(bkz: o guzel insanlar o guzel atlara binip gittiler)*
(bkz: çok fazla vodka içen yazar genellemesi)
(bkz: uludagsozlukteki yazarların kafasının güzel olması)
(bkz: gençler alkol var mı)
kimseyi zerre kadar ilgilendirmemesi gereken durumdur. zira sozluge "lan super insanlar varmiş orda kiz erkek topyekun taşlarmiş" gibi bir soylenti uzerine gelen insan sozluk yazari degil mirc de cam var mi cam diyen bir dangalaktan baska bir sey olamaz, hah mirc de cam var mi yapip da sozluk yazari olunabilir fakat guzelin nerede aranacaginin bilincinde olmak baskalarinin huzurunu kacirmamak acisindan onemlidir. tanimlamak gerekirse sozluk her yazarin girip kendi kendine sacma veya dogru veya komik veya her nasilsa bir seyler yazip hosca vakit gecirmek amaciyla geldigi bir internet sitesidir ve bu tarz bir sitede yazan diger insanlarin gorunus itibariyle nasil olduklari kimseyi ilgilendirmemelidir. bunun aksi sacma bir yuzeysellik ve olmadik yerde aranmaya girer, yaziktir ki bazi kimselerin bu amaci guttuklerini acikca belirtmeleri kendilerini rezil edip gercek bir hayat kesintisi yasamaktan cok cok uzaklarda oldugunun belirtisidir. sozluk yazarlarinin guzel olup olmamasinin da takdir edersiniz ki zaten bir onemi yoktur, guzel olan kendine guzeldir su platformda.
gecenin bu saatinde iç açan tek başlıktır. yani iç açma anlamında bir cümledir bu. kim ne derse desin. (bkz: aferin ulan rıza)
(bkz: istisnalar hadiseyi bozmaz)
güzellik göreceli bir kavramdır örneğin, güzel bakan güzel görür, çok uyuyan rüya görür, uzaklara dalan hayal görür. güzel, rüya, hayal nasıl görmek istersen.
40 karakter engeline takılmış tespittir. doğrusu için:

"uludag sozluk teki yazarlarin kafalarının guzel olmasi"