bugün

uludağ sözlük'teki yazarların aldıkları eksi oylar yüzünden karmalarının düşmesini kafalarına çok takmasıyla oluşan sorunsal. karması düşük olunca bir yazar uçuyor mu? hayır. entry girmesi engelleniyor mu? hayır. o zaman sorarım neden bu karma bu kadar dert ediliyor?
(bkz: karma şeytan icadıdır)
hiç eksi oy almadan, bilakis 3 artı oy alınmasına rağmen karmanın 2 puan aşağı düşmesi durumudur.

edit: lan iki artı gelince bu entrye 1 puan yukarı çıktı bu meret!

edit 2: 4 eksi 3 artı karma açılışa göre 3 puan yukarıda!

zorunlu yeni tanım: editlerde anlatılan deney sonucunda anlaşılmaz bir sorunsal olduğu iyice ortaya çıkan durumdur.

(bkz: uludag sozluk karma hesaplama formulu)
hesaplama yöntemini kimseler anlayamadığından dolayı oluşmuş sorunsal olabilir.
Karma sisteminin karmakarışık olma durumudur.
kuyuya atılan taşın akıllılar tarafından dışarıya çıkartılamamasından kaynaklanan sorunsal.
sadece artı eksi ile değil de girilen entry sayısı ile de alakalı olan durum sanırım. bir günde 50 yazı girip 3 artı aldığınızda karmanız düşebiliyor.
(bkz: genç yazarlar rahatsız)
sorunsali formulundedir, sorunsali islevindedir. simdi tam olarak ne ise yaradigini bilmiyorum, fakat kendimden biliyorum, yazar deyip gecmiyeceksin. o da bir insan lan. egosu var, begenilme arzusu var. bi ara karma yonlendirir olmustu entrylerimi. cik o bedenden karma! silik listeme karakterim de girmisti. herkesin suyuna gideyim, aman eksi almayayim. olmaz ki ama di mi? iyi kotu allah ne verdi ise yazacaksin.
Çoğu insanın hak etmediği karmalarda olduğunu düşünmemle farkettiğim sorunsal. Fikirleri tartışmayı ya da saygı göstermeyi ne yazık ki bilmiyoruz sanırım.. Örneğin ben savunulan düşünceye değil, savunma tarzına bakıyorum karma kullanırken çoğu kez. Bu nedenle ancak çok kötü üsluplara eksi karmayı layık görebiliyorum. Kişinin şahsi düşüncesi çok pis olabilir ancak bunu düzgün bir uslupla dile getiriyorsa ne zararı vardır? Sağlıklı düşünmek sonuçta ortaya atılan farklı düşüncelerle sağlanır, ancak yazarları gerçekten ürküten bir karma yapısı var. Ben dahil çok kişi biliyorum nasıl olsa anlaşılmayacak, gören eksi karmayı verecek diye yazacağı entryi yazmayan. Ne bileyim, çok sinir oluyorsam birinin "şahsi" düşüncesine, ancak kimseye hakaret etmeden saygı sınırları içinde kalabiliyorsa kişi özel mesaj diye birşey var, atarım özel mesajımı, günlerce tartışırım. Ancak fikirleri yüzünden karma ile cezalandırmak bir insanı, bence çok saçma.

edit: ahah, eksi oylar gelmiş, gelin madem pm'de konuşalım. Aksi görüşü çok merak ediyorum gerçekten.