1. ?.
  ne olursa olsun önce insan olsun mantığından nasibini almamış uuserlerin takıntısı olan durum. takıntısı olanlara sormak lazım sen bakirmisin? yok değilsen istemeyede hakkın yok diye cevap verilecek durumdur.

  (bkz: alan razı satan razı)
  (bkz: sanane)
  (bkz: bakirenin de nataşası var)
  3 ... turkuzbizickicarpmaz
 2. 1.
  sozlukteki bir takim uuserlarin sacmalamalarindan baska bisey degildir. hani anlamadim, bu adamlar namus bekcisi mi? yoksa ulasamadigi cigere pis diyen sokak kedileri mi? bu adamlar evvlenmeden iliski yasamadilar mi? ya da bu adamlar boyle bi sey yasama sansini yakaladilarinda yok ben kendimi karima saklayacagim diyen adamlar mi, oyleyim diyolarsa bi *tirip gitsinler cok afedersiniz, yalan soyluyolar. sen yap naparsan, ondan sonra da senin yaptigin kiz asagilansin, evde kalsin, general motor, kasar gibisinden lakaplar takilsin. oh supermis.

  bu arada kasar demek, erkek olsun camurdan olsun diyip onune gelenle yatan demektir.
  2 -1 ... teknikkazma
 3. 2.
  her sözlükte varolan takıntıdır, toplumdan kaynaklanır.
  1 ... gerzex
 4. 3.
  (bkz: yazar musvettesi)
  1 -1 ... teknikkazma
 5. 4.
  (bkz: namus manyagi bir sozluk olarak uludag sozluk)
  1 ... the godfather
 6. 5.
  dna ziyanı cins heriflerin başı çektiği takıntıdır.
  4 -1 ... karin
 7. 6.
  (bkz: bu sozlugun namusu bizden sorulur zihniyeti)
  2 -1 ... eternal moonlight of autumn
 8. 7.
  cinsellik, seks ile ilgili bir harf duydukları an ağızlarından salyalar akan bazı yazarların takıntısının sözlüğe yansımadır.
  4 ... mucize
 9. 8.
  sözlüğün yaş grubunun tartışılmasını gerektiren takıntı. en azından belli bir iq ile sözlüğe alım yapılmasını gündeme getiren takıntı. ayrıca sözlüğe damsız girilmemelidir.
  9 ... gangrel skull
 10. 9.
  bu dahil bütün genellemeler yanlıştır ancak şunu kabul etmek gerekir ki bu takıntı, her naneye elindeki "bekaret" lalesiyle koşan lise güruhundan kaynaklanıyor.

  bekaret, evet tanımlanabilir. konu da edilebilir, buna karşı çıkmıyorum..
  sadece "sağlık" açısından düşünüldüğünde bile insanımız o kadar cahil ki bu konuda!
  siz biliyor muydunuz hala eğitimsiz bölgelerde gerdek gecesi harst hurst sonra aynı geceyi hastanelerde geçiren çiftleri? sözün kısası bilgilendirme amaçlı olmasının sözlük doğasına da bir aykırılığı yok. ancak bunu bir tema olarak kullanıp insanların buradan dürtülerini sulamalarına da gerek yok, amsalak derler adama...
  3 ... gore gori chapa tipa rota hey