bugün

12 yaşında yazar olduktan sonra pokemon başlığı açıcağı sanılan yazarlardır ama yanılmaktadırlar çünkü bugün 12 yaşında olan çocuk pokemonu biraz bilmektedir ama hayranı değildir.pokemon hayranı nesil şimdilerde 22-23 yaşlarına vardı.*
alt yapının sağlam olduğu gerçeğidir . bir nesil erken uyanmıştır efenim , ben 10 ve pokemon başlıkları açmadıkları sürece hoş olmuşlardır .
12.5 falan olsa daha iyi olacak durum.*
sözlük adminleri kontrollü ve dikkatli olduğu sürece zararı olmayan yazardır.sözlüğün formatına aykırı hareket ederse önce yazdıkları silinir sonra çaylak moduna alınır geri gelirde bir daha yaparsa silersin üyeliğini oldu bitti.tabi hataları çabuk fark edicek adminler lazım.
yaşını kompleks yapan yazarlar tarafından hor görülmektir büyük ihtimalle.
beden yasi degil de zeka yasi oldugundan ilerideyse neden olmasin.
12 yasindakiler de dusunur ve bunlari paylasma ihtiyaci duyar *
amac eglence de olabilir, fark etmez, kimseyi ilgilendirmez *.

bu sozlukler nice yasca buyuk * ama zeka olarak kit beyinlere ev sahipligi yapti/yapiyor/yapacak *.
ciddiye almazsin, gormezden gelirsin olur biter.

(bkz: bir yazarlik kriteri olarak yas).
37 yaşında bir yazar olarak üç ayrı üyelik hesabını hakettiğimi gösteren olgu.
when i was a child sözlükte yazardım diyebilmektir.
nasıl olduqu muamma olan, fakat bir torpil söz konusu olduğunu varsaydiğim yazar(cık)tir.
nasıl yazar olduğu bilinmeyen bu tip gençlik tayfasinin azim ve kararliliğida taktire şayandir.
her fırsatta yazar olduğunu vurgulayan bu gençlik modeli, olur olmadık muhabbetleri bölüp sözlükteki yazarliğini vurguladiği da söylemler arasindadir.
evden her sabah çıktıqında omuzlarini genişletip kasıla kasıla yürürken içindende
"xx konusuna bunumu yazsam acaba, xYb konusuna bunu yazdim ama inş. silikler arasina gitmez." yavru kavak yeli gençliğindendir.
eve gelen misafirlere kendini kanıtlamak adina
ÇÇ=anne ben yazar oldum biliyormusun?
An=aferim oğlum gönül teyzen kek tarifi verecek kağıt kalem getir onu yazıver.
Ev ortaminda yeteri reaksiyonu göremeyen minik yazarciğimiz şansını sokaklarda dener.
misket oynayan sözlükten bir haber gençlerin arasinda sözlükten bahsetmeye çalişir,
ÇÇ=bende geçen gün sözlükte bir yazi yazdim millet kopmuş birbirini bağlamiş tekrar kopmuş.
G.k.g=tınnn (sezsizlik)
G.k.g=aha vurdum misketler benim verin, -hayir vuramadin ....
(bkz: vay benim minik yazarim bende seni böyle yazarim)
(bkz: child in time)
bazı küçük kardeşlerimizin, pardon arkadaşlarımızın bizzat yaşadıgı durumdur, genç yaşında uludagsozluk te yazar olabilmiş ve sözlüğün içine sıçabilmiştir... peki onun bir suçu var mıdır? sanırım yoktur.

ilk düşündüğünüzde şöyle bir irkiliyor ve kızıyorsunuz ama sonra oturup iyice düşündüğünüzde anlayışla karşılayabiliyorsunuz.

malumunuz bilgisayar çağında yaşıyoruz, biz kısa donla gezip, sümüğümüzü yaladıgımız dönemlerde televizyonu bile açıp kapatamazken, günümüzün o yaşlardaki afacanları, maşallah bilgisayar hakkında benim şuanki bildigimden çok şey biliyor ( 13 yaşında kardeşim bana bilgisayar öğretiyor ) belki bu sadece benim için geçerli olabilir, bilmiyorum ama zaten benim demek istedigim de bu değil... yani bu devirde bilgisayardan anlamayan velet yok..

e durum böyle olunca da herhangi bir siteye girip, 'ipimle kuşağım, sikimle taşağım' oynaması zor olmuyor.

uludag sozluk e gir, yazar ol butonuna tıkla, çaylaklık döneminde yazmak zorunda oldugun entryler için hiç kafa yormana gerek yok, gir hazreti google a çatır çatır döktür sayfalarca, gelen kutusu; 'zall: tebrikler 12 yaşında yazar oldunuz, şimdi sözlüğe girip, çocuk yaşınıza bakmadan dilediginizce eglenebilirsiniz, haydi bakalım hayırlı olsuuun....'

o çocukların bir suçu yok ki....

edit: bu arada akıl yaşta degil baştadır atasözünü öne sürecek olanlar ! hemen hatırlatayım; akıl yaşta degil baştadır cümlesi; ergenlik çağından sonra geçerlidir ve ayrıca, sözlük için bir kifayeti olmayan cümledir, zira burda istenilen şey akıl degil zaten, tecrübedir...

dünyanın en zeki çocugunu getir, kagıt kalem kullanmadan, kafasından 9 haneli sayıları çarpabiliyor, 4 bilinmeyenli denklemleri çözebiliyor olsun, bir faydası olur mu? olmaz... sözlüge hiçbir şey katmaz, katamaz, çünkü hayatta bir şey görmemiş, daha çocuk lan çocuuuk... anlatabildim mi?