bugün

kısa adı ustam olan, uludag sözlük yazarlarının katılımı ile kurulacak merkez.

aslında bu oluşum şu an için sadece bir önermedir. sözlük içerisine baktığımızda pek çok tarihi mevzu hakkında entry girildiğini görmekteyiz. bir kısmı doğru olan bu girizgahlardan bir kısmı ise genel saptırmalar doğrultusunda yönünü kaybetmiş durumundadır. ha diyeceksin ki bir yön gerekir mi, tarafsızlık vs. gerekir.

neyse efendim iştirakte bulunacak yazarlara, bir küçük cumhuriyet altını verilecek şeklinde bir söylenti vardır, bu söylentiyi yalanlamamakla beraber, yine de yok ben altınımı alamadım vb şeklinde yakınmalar da duymamazlıktan gelinecektir. yani çok altınım olsa sizlerle paylaşmaz mıyım sayın yazarlar. hmm emin değilim.

kimler var diye soracak olursanız bu merkez içerisinde, ben varım, anti. başka başka kimler var diye sorar isen, ben sen yokuz, biz varız diyerek konuyu dağıtırım. bilmiyorum kimler var henüz.
unutmayan ve tamsurum adlı yazarların içinde bulunduğu oluşum.
destek olacağım faydalı merkez.
icraatlarını merakla bekediğim, gidişata göre durum değerlendirmesi yapıp dahil olabileceğim merkez. Malum her araştırma merkezi objektif olmuyor. Vizyon ve misyonunuzu öğrenebilirmiyim?
tarihi konularda bilgi alış verişinde bulunmak, bilgi edinmek isteyenleri bilgi edinebilecek kişiler ile buluşturmak, çeşitli konularda tartışarak genel doğrular elde etmek, sözlük içerisinde bu konular ile ilgili başlık oluşturmak yada mevcut başlıklar altına sağlıklı bilgi aktarabilmeyi amaç edinmektedir.

tarih subjektif olabilir mi, aslında her konu subjektif olabilir. kırmızı başlıklı kız ile kurt un hikayesinde ya kötü kurt zavallı kızı yedi diye bakarsınız yada aç zavallı kurt karnını doyurmak istedi ama zalim korucu karnını taş ile doldurdu dersiniz. her konu subjektif olmaya açıktır. pozitif bilimler de dahildir. ama o kısmı çok da zorlamamalı.

tabi bunun yanında dünya barışı ve kutuptaki penguenlerin üşümemesi de amaçlar arasındadır. elimize bir sihirli değnek verilirse, bu değnek önce yazarlara vermeyi taahhüt ettiğimiz söylenen altınlar için kullanılacaktır.
masalsı vizyonuyla katılma isteği uyandıran araştırma merkezidir. Sadece kurt ve kımızı başlıklı kız hakkındaki verilerin ortaya koyulup tartışılacağını bilinmeyenlerin öğrenilebileceğini, büyükanne kılığında kurtluk yapılmayacağını düşündürmektedir. Hayırlı olsundur.
gün itibarı ile, pilotmont, cariyek, dibi dibi rek in dahil olduğu oluşum. hayırlısı diyerek küçük altın aramaya başlıyoruz.
herhangi bir ilerleme gösterip göstermediğini merak ettiğim, göstermesini ise can-ı gönülden dilediğim oluşum,
merkezin misyonu gayet açık, yöntemi biraz muallakta belki ama, dünya barışı hedefi altında kötü bir emel hedeflediklerini sanmam,
araştırmalarında başarılar diler, saygılar sunarım.
sözlülk tarihi kürsüsü'nün, moderasyon'un patlıcan bombası olayı ile ilgili arşiv sansürü uygulaması nedeniyle karıştığı merkez.