1. 1.
    (bkz: acele işe seytan karışır) *
    2 ... devedikeni
  2. 2.
    (bkz: oha falan oldum yani)
    2 ... karpuzkabugu
  3. 3.
    öhhh! (bkz: doğmamış çocuğa)
    2 ... haznedaroğlu
  4. 4.
    benim cevap verebileceğim bir arddır.zira dün top oynarken sakatlandığımdan seyirci olarak geleceğim.çok bahtsızım be sözlük...bu ayı nerden çı...
    1 ... karga
  5. 5.
    herhalde yemeğe falan gidilir diye tanımlama yapılabilir cümle
    1 ... nirvana
  6. 6.
    kırmızı takımın eşsiz üyelerinin mavi takımı yerlebir etmesi ile sonuçlanan, yağmur ve çamurun içerisinde bir askeri çıkartma tadında gerçek bir çatışmaya sahne olan, herkesin birbirine ayarın en güzelini boya kurşunları ile verdiği zirve olmuştur. izleyenlerin bile savaşa dahil olduğu (bkz: arnold civardanegezer) çok cevahir yazarlarımızın siperlere süngülü ve sıcak temas savaş tekniklerini kullanarak allah allah nidaları ile saldırmaları ve rakibe silahı kurşun kullanmadan vurmak suretiyle puan almayı hedefleyen hareketleri de görülmüştür (bkz: cedric).
    ... devedikeni
  7. 7.
    yazık olan mavi takımın cengaver atak oyuncusu ben, bi ara o kadar kaptırdım o siper senin bu siper benim derken beni sol kanadımdan vuran kimse anlından öpüyorum gerçek kurşun yemiş kadar oldum.
    1 ... in flames
  8. 8.
    ben herkesin desifre olma ihtimalini sevdim*. Cok guzel oldu Mavi bayragı tek basıma o kaleden o kaleye goturdugumden bahsedilmemis olmasından kırıldım acıkcası.*Yorgunlugumun turkcedeki es anlamını bulamıyorum.Yolda bir ara oluyorum dedım acıkcası bıraz fenamı abarttık ne.
    Tanıstıgım ınsanların hepsı bırbırınden degerlı oldugunuda belirtmek isterim.
    Dipnotlar: arnold'la tavla oyunumuz 1-0 ben öndeyken zaman asimina ugrasmıstır belirtmek isterim...
    Tabu oynarken:
    arnold:Bulgarıstandan ulkemıze gelir
    arjen robben:uçak (bkz: herkesin yarıldıgı an)
    ... haznedaroğlu
  9. 9.
    'acısıyla, tatlısıyla' sözünün eyleme dönüştüğü vakit olmuştur.lakin kalçam'dan vuran her kimse morartmıştır, saygılar.gerek bünyelerin hamlığı, gerekse engebeli arazinin çamurlu zeminin'den olsa gerek, ziyadesiyle yorulmuşuzdur.oyundan sanırsam tek diskalifiye edilen bendim, yerden patlamamış mermileri toplamak akıllıca olduğu kadar tehlikelide bir hareketti ve farkedildim*.süngüm olsaydı pek tabi ki de bu yola başvurmayacaktım fakat, verilen 50 adet mermi çok azdı.bu arada beni vuran takım arkadaşımı bulucam!izini sürmekteyim, orda sorduğumda ses çıkarmasa da skaradag'ın vurmadığını öğrendiğime göre, kalıyor 5 kişi..bunun dışında karga'nın doktora baş kaldırdığı anlara'da şahit olunmuştur.yürümesin'de bile sakınca gören doktor'u dinlememiş ve oyunun son periyotun'da bize katılmıştır*.oyun bitiminde havaya sıkılan boş tüfekler, ortama güzel bir ambiyans kazandırmış olup, mermisi kalanları kahretmiştir*.parkorman terk edildiğinde, taksim'de fellik fellik cafe aranmıştır.çeşitli yerlere bakılmış fakat grubun kalabalıklığın'dan dolayı 3. denemede bulunmuştur.yerleşme faslı 6-7 dakika olup hayatımdaki en uzun oturma çalışmaları sıfatını kazanmayı başarmıştır.arnold civardanegezer'in kaslı, kalıplı vücudu yüzünden arka saf'ta yer bulmuş ve oraya çöreklenmişimdir.tabu zaten makaraydı; fillerin bambu yediğini öğrendim.tavla'da ayar aldım.ilk paintball siftahımı yapmış bulundum.yeni insanlarla tanıştım.yorgunum be sözlük yol ver gideyim..*
    ... eqin
  10. 10.
    organize edenlere teşekkür ettiğim zirvedir.*
    ... kurabiyecanavari