bugün

tüm yazarlar olarak bir nebze de olsa ülkemize katkılı olacağımız ve zevk alacağımız bir zirvedir. tüm duyarlı yazarlarımızı bu zirveye çağırıyorum. fakat bu zirve tek bir bölgede olmayacaktır. her bölgedeki yazarlar kendi bölgelerinde toplanıp ağaç dikebilirler. ya da hep beraber en azından bir uludağ sözlük korusu yapabiliriz.
seve seve katılacağım zirvedir.uludağ sözlük korusu yapma fikri fevkaladedir.
pkk lı çapulcuların da ellerinde kibritleriyle hazır kıta beklediğini tahmin ettiğim zirvedir. *
koşacağım, uçacağım, zıplayacağım zirvedir kendileri.
bahçemize ektiğim domates ağaçlarıyla destek verdiğim kampanya. arada bi taşlıyor çocuklar. ama ne demişler; "meyve veren taş ağaçlanır"
yararlı olduğumuz gibi toprakla uğraşıp enerjimizi toprağa verip apak geri döneceğimiz zirvedir.
detaylarını merakla beklediğimiz zirvedir.
fidanları diktikten sonra piknik te yapalım,yakan top oynayalım,bir de çayır çimende maç yapalım dediğim zirvedir.*
organizasyonu ve yer belirlemeyi kimin yapacağını merak ettiğim zirvedir.
sözlükten 2 adet sevgiliyi fidanların başına bırakarak "ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız" sözünün ne denli doğru olduğunu araştırabileceğimiz zirve.

(bkz: iğrenç espriler)
manzaraya karşı bir yer olsun diye ısrar ettiğim zirvedir. *
fidan dikmek; genelde okullarda yapılan önemli toplumsal bir aktivite. çocukların , toplumsal ve çevresel duyarlılığı gelişmesi için. ama olgun bir insan için yapılması zorunlu bir aktivitedir. oyüzden sonuna kadar destek olunmalıdır. *
organizasyon gercekleşirse kacıramam dedigim zirvedir. uludagsozluk korusu şeklinde bir seyler yapabilirsek super olurdur.
eğer böyle bir zirve, daha doğrusu böyle bir ağaç dikme kampanyası yapabilecek yer hakkında fikri olan varsa buradan bildirsin. yerin dışında, zaman, uygulama gibi detaylar kısa zamanda çözülebilecektir. her türlü yardım ve organizasyon çabasına da hazırım.
acaba yer konusunda belediyelerden yardım alabilir miyiz diye size sorduğum zirvedir.
bildigim kadarıyla türkiye devletinin agaclandırma ile ilgili bir politası var; buda yaşanan orman yangınları cevre duzenlemeleri gibi sebepler yuzunden kesilen yok olan her agacın yerine yenisini dikmek. bu durumda ulke genelindeki orman yanginlarinda kaybedilen agaclar icin yerine yenileri dikilecektir, buda demektir ki * o bolgede fidan dikme kampanyaları gercekleştirilecektir. bu işi ustlenebilecek uuserler bu konuyla ilgili arastırma yapıp bizimde sozluk olarak orda gercekleşecek kampanyalardan birine dahil olabilir miyiz acaba diye dusunup bu zirveyi o şekilde yaparsak daha iyi olur dedidim zirvedir.
ön ayak olmam pek mümkün olmasa da en azından bilgilendirebilmek adına an itibariyle tema ya mail atmamın nedeni olan başlıktır.cevap alır almaz yine bildireceğimdir.
küçük bir grup becerebileceğimize emin olmadığım, olursa iyi olur zirve. yalnız zirvelerin fos çıkması ihtimali herzaman mevcuttur. zirveden önce fidanların temini yerin belirlenmesi sonrada fidanların dikilmesi söz konusudur. fidanlar dikildikten sonra kendiliğinden ağaç olmayacağına göre korunaklı bir bölgede olmalıdır.
halbukisi birlikten kuvvet doğar mantığıyla hareket edip,(bkz: dort yaprakli yonca turkiyem ve kaplumbaga kampanyasi) na destek vermek bence daha yararlı bir hareket olacaktır.
şimdi çok biliyosun diyecekler çıkabilir şöyle misal vereyim. diyelimki ankarada 3, adanada5, izmirde 6, kişi bu zirveler için katılımcı oldu. sonuç alınabilecek mi? bence zor. halbuki bu kişilerde diğerleri ile birlikte, aynı havuzda para biriktirseler ve yakılan ormanlarımıza gitse bu para, çok daha yararlı hedef odaklı bir çalışma olur...
şimdiye kadar düzenlenmesi düşünülen en anlamlı zirve.bütün duyarlı yazarların katılacağını düşündüğüm hatta tekrarlanması için kollarını sıvayacağını düşündüğüm benim de desteklediğim zirve.
hala bu konuda birşeyler yapmak isteyen arkadaşlar varsa bir tanıdık vasıtasıyla ulaştığım bir dernekten bu konuda bize yardımcı olabileceklerinini sözünü aldım. derneğin adı: iay-magder. açılımı istanbul Anadolu Yakası Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği.Dernek faaliyetleri hakkında aklınıza yanlış birşey gelmesin.Kötü içerikli hiçbirşey yok. Merak edenler için adresleri:
http://www.iay-magder.org.Benim öncülük etmem pek mümkün görünmüyor. birşeyler yaparız derseniz, öncülük etmek isteyen bana mesaj atsın. başkanlarının mail adresini verebilirim. yardım etmeyi kabul ediyorlar.
tohumlar fidana,
fidanlar ağaca,
ağaçlar ormana,
dönmeli yurdumda..

şarkısı eşliğinde yapılması gereken zirve.
okulun çim alanından başlayalım,bizden sonrakiler dualarına nail olacağımız eylemdir. ***** bunları okumazsınız siz şimdi *
güncel Önemli Başlıklar