bugün

sözlük içerisinde türkçe'yi elimden geldiğince doğru ve güzel kullanan biri olduğuma inanarak gönüllü olduğum kampanyadır. birazdan da özel mesajımı atıyorum, aha attım bile...
Kutsal bir görevleri olan grup. Özel mesajları geldiği zaman insan yaptığı yanlıştan utansa da karşıdakine teşekkürü borç bilir.**
gönüllülerin işe önce sözlükteki buton ve uyarı yazılarından başlaması gereken yapılanmadır. zira ukte değil ukdedir, nick veya şifreyi yanlış girdiğimizde karşımıza çıkan Kullanici adi yada sifreniz hatalı yazısında yada değil ya da olmalıdır. bunlar çok küçük ayrıntılar ama bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum.
yazarlara özel mesajlar yoluyla yaptığım bireysel tacizlerle ve açtığım ayrı yazılan ekler gibi başlıklarla kendimi içinde saydığım birlik.
biraz daha türk dili bilsem sözlük için arada sırada iş yapabileceğimi düşündüğüm grup.*
(bkz: helal olsun)

--spoiler--
efendim yer üniversite 1.sınıf. ders türk dili...dersi. her bölümde olduğu gibi yabancı uyruklu öğrenciler bizim sınıfta da var. fakat vizede onlardan düşük alarak yerin dibine geçtiğim, sözlüğe itiraf ettiğim bir yastıkta kocamak istediğim olaydır.*

--spoiler--
yürekten destek verdiğim organizasyon.
(bkz: beni de yaz beni de)**
bunun için bir gruba ayrılmak saçmadır. çünkü her yazar dil kurallarına dikkat etmelidir. içinde 1-2 yazarın değil, tüm yazarların olması gereken oluşum.
koşa koşa*, katıldığım topluluktur.
her yazarın dikkat etmesi halinde böyle bir topluluğun var olamayacağı anlamına gelir .
okullarda verilen türkçe dersinde işlenenler kaale alındığında gerek olmayacak örgüt.
En basitinden "edit" yerine "düzeltme" yazan kimselerdir , yürekten desteklenesidir.
gercek anlamda gonulden desteklenesi gonullulerdir. eger birazcik olsun turkce gibi bir dilin dunyadaki o muazzam yerini, tarihini arastirdiysaniz turkce hakkinda neler hissedilebilecegini cok iyi anlarsiniz. hele bir de, bugun avrupa'nin, dunya'nin onde gelen ulkelerinin dillerine baktiysaniz hicbirinin aslinda dili olmadiginin, hepsinin birbirinden turediginin farkina cok kolay varirsiniz. ilk aklima gelenler;

(bkz: almanya)
(bkz: belcika)
(bkz: isvec)
doğal üyesi olduğunu düşündüğüm gruptur. sözlükte bulunan bazı yazarların yabancı rumuz kullanmamalar için uyarı yapmaları, nick yerine rumuz, entry yerine ileti dnmesi konusunda çalışmalara başlaması gereken gruptur. ayrıca noktadan sonraki diğer cümlenin baş harfinin büyük olması için çaba göstermesi gereken gruptur. hunlu ya sonsuz teşekkürler.
üyesi olmaktan dolayı sevinç duyacağım oluşumdur. durumdan an itibariyle haberdar oldum. hassasiyet göstermemiz gereken bir mesele olduğu için ,türkçe yi doğru kullanma adına böyle bir hareketi başlatmış olan hunlu arkadaşımıza teşekkürler. * *
türkçe sevgisinin gösterişten uzak olmasını ama zararlı oluşumlar * * * * * karşısında da türkçe'nin yüceltilmesi ve özen gösterilmesi gerektiğine inanan topluluk.
gordugumde "e ben bunu zaten insanlara ozel mesaj atarak yapiyordum yav siz ne zaman topluluk kurdunuz gelin bakayim bu tarafa dogru.. yok yok gelmeyin ben geleyim en iyisi.." dedigim ve can-i gonulden destekledigim topluluktur.
aralarına beni de almalarını istediğim gruptur. kime başvurmam gerekiyorsa gidip başvurayım.
elimden geldiğince, dil bilgisi kurallarını doğru kullanmaya çalışan bir sözlük kullanıcısı olarak, eğer olursa bir görev, seve seve yaparım dediğim olay. yeter ki, etkileşim olsun.
burada sözlüğü ciddiye alan herkes zaten yazımına dikkat ediyor. dil gönüllüleri kisvesi altında nicklerin alt alta yazılması komik. diğerleri miklemiyor mu sözlüğü? ayrıca sözlük dil gönüllülerinin bazıları nedense geçen hafta ve bu hafta kendileri bir icraat da bulunmamış bir de gönüllüler. beni de yazın? çaylak arası yazarlığımda bir iki şey tınlatırım.