bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    bizzat benim başlattığım "uludağ sözlük'ü yazım kurallarına uygun duruma getirme ve yenileme" kampanyasının gönüllüleridir.
    her uludağ sözlük yazarının adam yayınları'nın ömer asım aksoy başkanlığındaki bir kurul tarafından hazırlanmış yazım kılavuzunu edinmesi * gerektiğini düşünmekteyim.

benim öncülüğümde Coincidental Magic, minti, thedewil * , yasak merve kullanıcı adına sahip yazarlar, gerekli bilgi birikimine sahiptir. bu kişilere danışabilirsiniz.

yapılan çalışmalardan bazıları:
    (bkz: uludağ sözlük te sıkça yapılan dil yanlışları/#1485212)
    2 -3 ... hunlu
  2. .
    sözlük içerisinde türkçe'yi elimden geldiğince doğru ve güzel kullanan biri olduğuma inanarak gönüllü olduğum kampanyadır. birazdan da özel mesajımı atıyorum, aha attım bile...
    1 ... 6.4.r.1.$.h
  3. .
    Kutsal bir görevleri olan grup. Özel mesajları geldiği zaman insan yaptığı yanlıştan utansa da karşıdakine teşekkürü borç bilir.**
    1 ... fehimsiz ekmek
  4. .
    kendilerine kutsal görev bicmeye calisan zihniyetin urunudur.
    lakin desteklenesidir.
    kendimce destekledigim ancak uyum sorunu yasayacagimi dusundugum gonul birligidir.
    2 ... lock
  5. .
    gönüllülerin işe önce sözlükteki buton ve uyarı yazılarından başlaması gereken yapılanmadır. zira ukte değil ukdedir, nick veya şifreyi yanlış girdiğimizde karşımıza çıkan Kullanici adi yada sifreniz hatalı yazısında yada değil ya da olmalıdır. bunlar çok küçük ayrıntılar ama bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum.
    3 ... 6.4.r.1.$.h
  6. .
    yazarlara özel mesajlar yoluyla yaptığım bireysel tacizlerle ve açtığım ayrı yazılan ekler gibi başlıklarla kendimi içinde saydığım birlik.
    2 ... yasak merve
  7. .
    biraz daha türk dili bilsem sözlük için arada sırada iş yapabileceğimi düşündüğüm grup.*
    (bkz: helal olsun)

--spoiler--
    efendim yer üniversite 1.sınıf. ders türk dili...dersi. her bölümde olduğu gibi yabancı uyruklu öğrenciler bizim sınıfta da var. fakat vizede onlardan düşük alarak yerin dibine geçtiğim, sözlüğe itiraf ettiğim bir yastıkta kocamak istediğim olaydır.*

--spoiler--
    2 ... scarface
  8. .
    yürekten destek verdiğim organizasyon.
    (bkz: beni de yaz beni de)**
    1 -1 ... tmr tr
  9. .
    bunun için bir gruba ayrılmak saçmadır. çünkü her yazar dil kurallarına dikkat etmelidir. içinde 1-2 yazarın değil, tüm yazarların olması gereken oluşum.
    3 ... asiti kaçmış kola
  10. .
    koşa koşa*, katıldığım topluluktur.
    2 ... thedewil