1. 1.
  Sabah uyanmış, ropdöşambırımı giyerek yataktan kalkmış ve katyanın ;

  - beyefendi kahvaltınız hazır, buyurun sözüyle Boğaz manzaralı balkonuma gelmiş, ajansları açıp bir taraftan gündelik haberleri dinlerken diğer bir yandan güncel günün mecmualarını okuyarak haftanın gidişatı hakkında bilgi edinmek istemiştim.

  Güzide ülkemizin Başkanının Rusya uçuşu öncesi istanbul seçimleri ile gündeme bomba gibi düşen açıklamalarından mütevellit doğan huzursuzluk ortamı beni de germiş akabinde güzide bilgi ve eğlence kaynağı Uludağ sözlüğe girerek az da olsa stres atayım diye düşünmüştüm.

  Genel olarak, meme, 35 yaş altı 35 yaş üstü polemikleri, ojeli sözlük kızlarının elleri, yaklaşan Fenerbahçe Galatasaray derbisi, ülkedeki derin yapılanmalar ile ilgili başlık ve polemikler beklerken gördüğüm tek şey ; mazbata idi.

  Sayın hükümet büyüklerim ve çok saygıdeğer YSK yöneticilerinden ricamdır ; mazbatayı verin de sözlüğümüz de normale dönsün. Bu seviye bizim için gereksiz fazla bir seviye. Zaten bütün entryler de birbirinin aynı olmaya And içmiş gibi.
  3 ... ex oriente lux
 2. 2.
  Çaylaklıktan çıktığım şu günde dikkatimi çeken durum.

  Sanırım insanların artık çok daha lüzumlu işleri ve uğraşları var. Bu iyi bir şey. Çünkü hem gereksizlikleri sosyal hayatlarında yapıp/yaşayıp sözlüğe bir şey bırakmaz insanlar, hem de daha rafine ve kaliteli entryler girilmesine vesile olur.
  3 ... entel ki feridun