bugün

kar yagmaya basladı üstelik 5 cm yükseklige ulastı.*
şimdi biz kayağa nereye gideceğiz dememe sebebiyet veren, yeşil bursamın güzel dağını bu hallere düşüren allahsız karın yarattığı sorun.

(bkz: uyuz olmak)
uludağdaki otel çalışanlarının, kar duasına çıkmasına sebep olacak olay.
ben daha dun kocaeliden donusumde en tepelerinde gordum diyorum ve bu basligi yalanliyorum ama tabi o tepelere kim cikar onu bilemem.
kırkyılın başı bi bursaya geziye gittik.. uludagı görmeden olurmu diyip o kadar yolu teptik.. tabii görünce şok geçirdik yıllardır tv de gördüğümüz uludag yemyeşil.. kar mar hakketire.. kaymakmı o da neymiş?.. kahrolsun küresel ısınma..
"biz de erciyes'e gideriz" denmesine yol açacak durum. bir tek uludağ mı var canım?
kayakseverlerin snowboardları kapıp kartalkaya'ya hücum etmesine sebebiyet verecek olay.
bursa'da oturan sevgili uuser arkadaşlarımızdan hakkında bilgi beklediğimiz husus.
gelen haberlere göre dün gece sona ermiş hadisedir. uludağ kara, kar uludağa kavuşmuştur. hayırlı olsun.
kayakçılar olarak çok mağdur olmamıza, devletten yardım talebinde bulunmamıza sebep veren rotardır.
(bkz: kıyamet alameti) *
guzel bir olaydir. uludag'a kar yagdigi vakit bursa hakinin g.tü donmakta. tabi turist bunu sallamaz o ayri. yagmasin lan, gidin ba$ka yerde kayin.
bu sözlükte ben de dahil bir çok kayakçıyı mağdur eden durum. geçen sene böylemiydi kardeşim!? doğa ana uyuyor mu?!? kayakçıyı düşünen yok mu?!
yapay kar uygulanmasına acilen geçilmesi gerektiğini belirten aksi taktirde artık uludağ a sadece piknik yapmaya gidebileceğimiz olay! * *
beceren becermeyen bütün otellerin ümitlerinin gittikçe tükenmesine neden olan durum.
insanı şaşkınlıklara boğan durum. neredeyse aralık bitecek ve hala kar yok! yağacağı günden korkar olduk. her sabah camdan yaptığım kontrollerde karşılaştığım yokluk.**
(bkz: kar duası)
fırtına öncesi sessizlik olarak adlandırılabilecek bir durum.
(bkz: 2040)
(bkz: küresel ısınma) *
18 aralık itibariyle xmas turistini düşündüren durum.
güncel Önemli Başlıklar