1. 1.
    uludağda güzelce yazar olmak kendini anlatmak, entryler girmek okumak ve okunmak yerine, sırf en popüler diye ekşi sözlüğe üye olup çaylak sırasında onbinlerde beklemeyi tercih eden maldır. Ekşi sözlük her erkeğe zarf atan ama götü kalkık olan nazlı ve kaşar kızdır daima kendini ağırdan satmaya çalışır; uludağ sözlük se onun tam tersi iyi bir aileden yetişmiş efendi, canayakın, güleryüzlü kültürlü, kendini beğenmiş olmayan gayet sıcakkanlı bir kızdır, hiç naz ya da trip yapmaz karakteri güzeldir davranışları mütevazi ve samimidir hal hatır sorar bizden biridir o. Arkadaş ortamının en konuşkan en samimi en çok aranan üyelerinden biridir.

Dolayısıyla biz naz yapanı, kendini beğenmiş olanı değil; efendi düzgün, güleryüzlü ve sıcakkanlı olanı tercih ediyor ve uludağ sözlük te yazma teşriflerimizi arz ediyoruz.
    1 ... yoksul genc
  2. 2.
    inciden kaçtım puive gittim, ordan çıktım ekşiye geçtim, baktım olmuyor instelaya uğradım, orası da nazlı çıkınca en son uludag sozluge geldim.

uludag sozlugun su mottosu cok hosuma gitti: gardaşım bi isteğin var mı gardaşım.
    ... sorenstein
  3. 3.
    düpedüz salaktır ya da uludağ sözlüğün ismini duymamıştır.
    -1 ... yoksul genc
  4. 4.
    maldır manyaklığın önde gidenidir. eed.
    1 ... sgt gary roach sanderson
  5. 5.
    yazmak kadar okumakta önemlidir. böyle düşünen yazardır.
    2 -1 ... kagit helva
  6. 6.
    Türkiyede memurluk yerine Avrupa’da çöpçülüğü seçen Gurbetçi gibidir.
    2 ... charles beckendorf
  7. 7.
    Aklından şüphe edilmesi gerekendir.
    1 ... hzpikachu